Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Piękna biała kuchnia i dylemat – jaki blat...

Porady


Piękna biała kuchnia i dylemat – jaki blat wybrać?

Biała kuchnia od pewnego czasu jest prawdziwym hitem! Szczególnie te, w stylu skandynawskim podbijają serca wielu kobiet na całym świecie. Białe meble są piękne – eleganckie, nowoczesne – robią wrażenie. Ale jak dobrać blat do białej kuchni? Czym kierować się przy wyborze? Jakie blaty pasują do białych mebli? Jaki kolor blatu wybrać?

Na zdjęciu: Studio Amir

Ładny i odporny

Blat w kuchni musi być przede wszystkim trwały i ładny. Powinien być odporny na wszelkie uszkodzenia i łatwy w utrzymaniu czystości. Musi być odporny na wysokie temperatury, wilgoć czy zarysowania. Blat kuchenny musi pasować do całego wnętrza i idealnie z nim współgrać. Wystrój kuchni i blat powinny tworzyć spójną całość. Możemy rozwiązać to na dwa sposoby. Po pierwsze – wybrać blat, który wtopi się w kuchnię, lub – po drugie - wybrać taki, który będzie dobrany na zasadzie kontrastu.


Styl kuchni

Niezwykle ważny jest styl naszej kuchni – w nowoczesnej kuchni dobrze będą się prezentować blaty z konglomeratu, kamienne i stalowe. Ich błyszczące powierzchnie świetnie podkreśli nowoczesność Twojej kuchni. Zyskasz również optyczne powiększenie. Dobrym, jednak drogim rozwiązaniem są blaty szklane. Blat szklany dobrej jakości niestety trochę kosztuje, przez co nie wszyscy mogą sobie na taki blat pozwolić. Gruby blat z konglomeratu również będzie fajnym rozwiązaniem. Podkreśli nowoczesność i charakter naszej kuchni. Warto wybrać blat z wykończeniem na wysoki połysk – zyskamy w ten sposób oryginalną, spójną całość.


Duży wybór – blat laminowany

Najtańszym i najprostszym rozwiązaniem będzie blat laminowany. Duży wybór wzorów i kolorów bez problemu pozwoli nam dopasować blat do wystroju kuchni. Do białej kuchni świetnie sprawdzi się blat w kolorze białym, szarym, czarnym – tutaj masz pełną dowolność. Jeżeli lubisz odważne zestawienia możesz wybrać blat w kolorze zielonym, czy czerwonym – wszystko zależy od Twoich upodobań. Przed wyborem, warto zastanowić się jaki efekt finalnie chcemy otrzymać – dlatego warto przeanalizować jakie mamy w kuchni dodatki i jaki kolor najbardziej będzie pasować.


Drewno – wybór idealny

Do białej kuchni świetnie sprawdzi się również blat drewniany. Taka kuchnia naprawdę robi wrażenie – masywny, drewniany blat kontrastuje z białymi meblami jednocześnie je podkreślając. Drewniany blat wniesie do naszej kuchni odrobinę ciepła, która jest niezwykle miła dla oka. Ważne jest, aby blat pasował odcieniem do podłogi lub wykończenia ściany nad blatem.


Ty decydujesz!

Jeżeli jesteś właścicielem białej kuchni i właśnie zmagasz się z wyborem blatu, to widzisz jak dużo masz możliwości. Blat możesz wybrać na zasadzie kontrastu lub wpasować go w kolorystykę kuchni. Niezwykle ważne jest, aby kuchnia i blat tworzyły spójną całość.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Misz masz w kuchni, czyli Twoja kuchnia w stylu Fusion


Każdy z nas ma inny styl i upodobania. Jedni uwielbiają nowoczesność i minimalizm,...

Tapeta, czy farba? Co zastosować na ścianie kuchni?


Co jest modniejsze, co lepiej wygląda, co jest łatwiejsze i tańsze - malowanie ścian...

Rolety dzień - noc z firankami w kuchni


Podczas urządzania kuchni musimy zadbać o jej walory praktyczne, jak i estetyczne....