Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Dodatkowy blat kuchenny na wszelki wypadek

Porady

Dodatkowy blat kuchenny na wszelki wypadek

Ulubione0

Mając stosunkowo niewielkie pomieszczenie kuchenne, musimy dołożyć wszelkich starań co do jego funkcjonalnej aranżacji. Największym błędem designerskim okazuje się zbytnie „zagracanie" wnętrz niestandardowych kształtem czy dość niedużych powierzchnią. Niestety, gdy przyjdzie do kwestii urządzania owego lokum mieszkalnego, lokatorzy mają zasadniczy problem – ciężko jest im wyposażyć kuchnię tak, aby była praktyczna w codziennym użytkowaniu i jednocześnie nie doprowadzić do jej „zapchania".

Ułatw sobie życie


Oczywiste jest, że z niezbędnych sprzętów gospodarstwa domowego po prostu nie można zrezygnować. Podobnie z większości elementów meblowych. W końcu musimy mieć miejsce do przyrządzania i konsumowania posiłków, przestrzeń do zmywania ze zlewem czy strefę magazynowania, w której znajdą się szafki i półki przeznaczone na przechowywanie przetworów i innych artykułów spożywczych. Tak jak urządzenia typu kuchenka, piekarnik czy lodówka muszą znaleźć się w każdej kuchni, tak w przypadku klasycznego asortymentu meblowego można byłoby podyskutować. W niewielkiej kuchni nie ma sensu ustawianie wielkiego gabarytowo stołu. Nie jest także dobrym wariantem zakup tradycyjnego kredensu czy kilku regałów. Zamiast tak rozległej zabudowy meblowej warto rozważyć inwestycję w dodatkowy blat kuchenny, który będzie dostawiany bądź wysuwany – to już nasza kwestia indywidualna. Wszystko zależy od osobistych preferencji domowników.

 

Pomysłowość i praktyka w jednym

 

Zastosowanie wyżej wyszczególnionego typu blatu jest równoznaczne z tym, że kuchnia – mimo iż nieduża powierzchnią – jest wyposażona w sposób funkcjonalny oraz komfortowy. Zachowujemy energiczność lokum przy jednoczesnym kompleksowym jego urządzeniu. Dodatkowa przestrzeń pozwala na szeroki zakres czynności. Na tego typu blacie da się gotować, serwować dania a nawet zastąpić nim standardowe meble takie jak półki. Jest to też świetne miejsce dla sprzętu AGD, który można zręcznie „ukryć", nie mając wystarczającej ilości szafek.

 

Systemy podblatowe

 

Wyjątkowo popularnym wariantem dodatkowych blatów kuchennych okazuje się mechanizm podblatowy. Jest on bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych użytkowników, którzy potrzebują miejsca na przechowywanie urządzeń. Systemy tej klasy znakomicie sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach. Postawienie na nie jest równoznaczne z zapewnieniem lokum ergonomii oraz ograniczeniem zajmowanej przestrzeni. Inwestycja w taki rodzaj blatu daje sposobność zwiększenia roboczej powierzchni niekiedy i do prawie 100 centymetrów! Nowoczesne warianty mechanizmów podblatowych są tak instalowane, aby nie zajmowały szczególnie dużo powierzchni kuchennej. Ponadto system wysuwania pozwala na korzystanie z nich jedynie wówczas, gdy faktycznie tego potrzebujemy.

Zobacz również

Jak kupować, żeby nie żałować – czyli lodówka pod lupą

Jak kupować, żeby nie żałować – czyli...

Specjalnie dla Was zestawiliśmy najważniejsze cechy oraz parametry chłodziarek, na które...

Ściana tablicowa lub magnetyczna – pomysł na personalizację Twojej kuchni!

Ściana tablicowa lub magnetyczna – pomysł na...

Ściana tablicowa – napisz to! Od pewnego czasu w wielu kuchniach można spotkać nowy...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena