Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Dodatkowy blat kuchenny na wszelki wypadek

Porady


Dodatkowy blat kuchenny na wszelki wypadek

Mając stosunkowo niewielkie pomieszczenie kuchenne, musimy dołożyć wszelkich starań co do jego funkcjonalnej aranżacji. Największym błędem designerskim okazuje się zbytnie „zagracanie" wnętrz niestandardowych kształtem czy dość niedużych powierzchnią. Niestety, gdy przyjdzie do kwestii urządzania owego lokum mieszkalnego, lokatorzy mają zasadniczy problem – ciężko jest im wyposażyć kuchnię tak, aby była praktyczna w codziennym użytkowaniu i jednocześnie nie doprowadzić do jej „zapchania".

Na zdjęciu: Studio Prestige Gorlice

Ułatw sobie życie


Oczywiste jest, że z niezbędnych sprzętów gospodarstwa domowego po prostu nie można zrezygnować. Podobnie z większości elementów meblowych. W końcu musimy mieć miejsce do przyrządzania i konsumowania posiłków, przestrzeń do zmywania ze zlewem czy strefę magazynowania, w której znajdą się szafki i półki przeznaczone na przechowywanie przetworów i innych artykułów spożywczych. Tak jak urządzenia typu kuchenka, piekarnik czy lodówka muszą znaleźć się w każdej kuchni, tak w przypadku klasycznego asortymentu meblowego można byłoby podyskutować. W niewielkiej kuchni nie ma sensu ustawianie wielkiego gabarytowo stołu. Nie jest także dobrym wariantem zakup tradycyjnego kredensu czy kilku regałów. Zamiast tak rozległej zabudowy meblowej warto rozważyć inwestycję w dodatkowy blat kuchenny, który będzie dostawiany bądź wysuwany – to już nasza kwestia indywidualna. Wszystko zależy od osobistych preferencji domowników.

 

Pomysłowość i praktyka w jednym

 

Zastosowanie wyżej wyszczególnionego typu blatu jest równoznaczne z tym, że kuchnia – mimo iż nieduża powierzchnią – jest wyposażona w sposób funkcjonalny oraz komfortowy. Zachowujemy energiczność lokum przy jednoczesnym kompleksowym jego urządzeniu. Dodatkowa przestrzeń pozwala na szeroki zakres czynności. Na tego typu blacie da się gotować, serwować dania a nawet zastąpić nim standardowe meble takie jak półki. Jest to też świetne miejsce dla sprzętu AGD, który można zręcznie „ukryć", nie mając wystarczającej ilości szafek.

 

Systemy podblatowe

 

Wyjątkowo popularnym wariantem dodatkowych blatów kuchennych okazuje się mechanizm podblatowy. Jest on bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych użytkowników, którzy potrzebują miejsca na przechowywanie urządzeń. Systemy tej klasy znakomicie sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach. Postawienie na nie jest równoznaczne z zapewnieniem lokum ergonomii oraz ograniczeniem zajmowanej przestrzeni. Inwestycja w taki rodzaj blatu daje sposobność zwiększenia roboczej powierzchni niekiedy i do prawie 100 centymetrów! Nowoczesne warianty mechanizmów podblatowych są tak instalowane, aby nie zajmowały szczególnie dużo powierzchni kuchennej. Ponadto system wysuwania pozwala na korzystanie z nich jedynie wówczas, gdy faktycznie tego potrzebujemy.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Ogrzewanie w kuchni


Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, które może przysporzyć wielu...

Pod ciśnieniem, czyli jak kupić ekspres ciśnieniowy


Nie od dziś wiadomo, że dobra kawa doskonale pobudza, dodaje energii i sił. Jest...

Miksowanie na całego


Aksamitne kremy, jedwabiście gładkie sosy, pyszne koktajle, musy, sorbety. Te i wiele...