Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Nowoczesny okap jako ozdoba kuchni

Porady


Nowoczesny okap jako ozdoba kuchni

Kiedyś kuchnia była tylko 'miejscem roboczym', służącym do przygotowywania posiłków . Dzisiaj jest czymś znacznie więcej. Jaka powinna być idealna, współczesna kuchnia? Funkcjonalna, wygodna ale też estetyczna. Powinniśmy dobrze się w niej czuć i chcieć w niej przebywać. Pomieszczenie kuchenne powinno być przytulne, przyciągać nas do siebie i odzwierciedlać gust i upodobania właścicieli. Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym znajduje się mnóstwo urządzeń. Sprzęty AGD są niezastąpione, a więc ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez lodówki, piekarnika czy czajnika elektrycznego. W żadnej kuchni nie powinno również zabraknąć okapu. Urządzenie to pochłania wszystkie opary oraz zanieczyszczenia i oczyszcza powietrze. Dawne okapy nie musiały służyć za dodatkową ozdobę kuchennego wnętrza. Zwracano uwagę jedynie na funkcjonalność. Dziś okapy są nowoczesne, modne, a nawet można je ukryć.

Na zdjęciu: Studio Mebli Fler

Aktualnie w sklepach znajduje się bardzo szeroki wybór różnych okapów. Mogłoby się wydawać, że okap to tylko urządzenie, które pochłania opary. Tymczasem, to już nie jest tylko zwykły okap. Producenci sprawili, że wybór jest naprawdę ogromny, a współczesne modele wciąż są ulepszane, aby spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. W dzisiejszych czasach nie tylko funkcjonalność ma duże znaczenie, ale również  bardzo ważną rolę odgrywa wygląd i wykonanie.

 

Pochłaniacze kuchenne często poddawane są eksperymentom związanym z formą i wyglądem. Nowoczesne okapy wyróżniają się oryginalnością, dużą funkcjonalnością oraz innowacyjnych designem. Urządzenia te w niczym już nie przypominają swoich poprzedników. Dzisiejsze odpowiedniki przypominają oprawy lamp czy ramy na obrazy. Innowacyjny okap nie szpeci, a upiększa nasze pomieszczenie kuchenne. Wpasują się w każde wnętrze, dobrze spełniają swoją rolę.

 

Idealny do minimalistycznej kuchni – okap w ukryciu

 

Nie do wszystkich przemawia okap w formie lampy, jednak producenci mają jeszcze inne rozwiązanie. Nurt minimalistyczny, który aktualnie cieszy się dużą popularnością zmotywował producentów do stworzenia okapów, które są ukryte. Urządzenia te, są sprytnie umieszczone w blacie, za szafką czy w podwieszonym suficie. Wybór należy do nas. Jest to wręcz idealne rozwiązanie dla minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz w których stawia się na prostotę i elegancję. Ukryte okapy cieszą się dużą popularnością. Dotyczy to zarówno wyglądu, jak i funkcjonalności.

 

Ukryte okapy mogą okazać się strzałem w dziesiątkę w kuchniach, w których chce się całkowicie zrezygnować z górnej części zabudowy. Okap można wysunąć z blatu, z szafki, z sufitu. Możemy wybrać najwygodniejszą dla siebie opcję. Okap to urządzenie, które rzuca się w oczy i bywa też, że nie pasuje do kuchennej aranżacji. W przypadku ukrytego okapu nie ma takiego problemu. Zyskujemy nie tylko funkcjonalne urządzenie, ale także dodatkową przestrzeń.

 

Nowoczesne okapy na miarę XXI wieku

 

Dzisiejsze modele okapów cieszą się bardzo dużą popularnością i uznaniem. Oprócz tego, że pełnią w kuchni ważną funkcję, to dodatkowo  są również jej ozdobą. Ilość możliwości oraz innowacyjnych rozwiązań sprawia, że możemy szybko znaleźć model, który będzie idealnie pasował do naszej kuchni.

Komentarze


5.00/5 2 2
5
Magda

Okap bardzo ładny! Idealnie pasowałby do mojej kuchni. Pozdrawiam.


5
Emil

Mimo wszystko wolę okapy w ukryciu, a za ozdobę robi u mnie ogromna lapa nad wyspą i inne, mniejsze oświetlenie.

Zobacz również


Jak wybrać deskę do krojenia?


Czy to profesjonalny kucharz, czy amator i domowy eksperymentator, każdy doskonale wie,...

Kuchnia miejscem spotkań towarzyskich


Każde wnętrze mieszkalne ma swoje konkretne przeznaczenie i w związku z tym pełni...

Pyroliza i kataliza, czyli piekarnik który sam się...


Nie ma się co czarować, postęp techniki coraz bardziej ułatwia nam życie. Sprzęty i...