Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Nowoczesne technologie w sprzętach AGD

Porady


Nowoczesne technologie w sprzętach AGD

Producenci sprzętów AGD nie mają lekko... Rozwój techniki wymusza u nich nieustanne ulepszanie i stosowanie nowoczesnych rozwiązań w niemalże wszystkich urządzeniach. Producenci muszą podążać za rozwojem technicznym i trendami, aby ich produkty były wciąż pożądane i atrakcyjne. Współczesny konsument ma dzisiaj bardzo dobrze – ówczesne sprzęty AGD są zaopatrzone w liczne nowoczesne technologie, które zwiększają ich atrakcyjność i zwiększają komfort użytkowania.

Na zdjęciu: Art House

Przede wszystkim wygoda i funkcjonalność
Zarówno cała kuchnia, jak i sprzęt AGD powinny wyróżniać się dużą funkcjonalnością. Od wszystkich urządzeń wymaga się bowiem coraz więcej – mają nas wyręczać. Nowoczesne modele mają działać szybciej, lepiej i wymagać jeszcze mniejszej ingerencji człowieka. Nie chcemy spędzać zbyt wiele czasu nad urządzeniami – przy zmywarce, lodówce czy kuchence. Koniec z długim gotowaniem i sprzątaniem po obiedzie. Wszystko musi być dobrze zautomatyzowane – aby spełniać nasze oczekiwania. Najlepiej jeżeli poszczególne urządzenia same kontrolują swoją pracę. Same się włączą, wybiorą odpowiedni program, same wyłączą i jeszcze wyczyszczą. Wymagamy od nich coraz więcej – bo przecież technika cały czas idzie do przodu, a innowacyjne rozwiązania techniczne potrafią zszokować. Wszystko to ma jeden cel – ułatwienie konsumentowi realizację wszelkich, domowych, nielubianych obowiązków.

Komfortowe i ekonomiczne
Na rynku dostępne są urządzenia, które skupiają się na spełnieniu dwóch najważniejszych oczekiwań konsumentów. Są bardzo komfortowe w użytkowaniu, a do tego są ekonomiczne. Przykładów nie trzeba szukać daleko – nowoczesne modele okapów są odzwierciedleniem tych dwóch cech. Innowacyjne mechanizmy wyposażone są w liczne czujniki i wskaźniki. Urządzenie samo informuje nas o tym, że należy je wyczyścić lub po prostu zmienić filtr. Liczne sprzęty sterowane są za pomocą pilota, przez co nie musimy nawet podnosić się z kanapy. Kolejnym przykładem równie inteligentnego sprzętu są płyty indukcyjne, które same się wyłączają po określonym czasie. Same się uruchamiają, same wyłączają – czego chcieć więcej?

Więcej możliwości
Nowe, lepsze funkcje to więcej możliwości. Innowacyjne sprzęty i urządzenia AGD są teraz bardziej funkcjonalne niż kiedykolwiek. Nowoczesne mechanizmy wpływają nie tylko na wygodę korzystania z urządzeń, ale także zapewniają ekonomiczne rozwiązania. Umiejętności użytkowania cały czas są poszerzane, przez co uczymy się nowych rzeczy. Kiedyś sprzęt AGD był tylko sprzętem służącym do podgrzania czy przygotowania potrawy – dziś, mają o wiele większe możliwości. Różnorodne programy pozwalają na poszerzanie kulinarnych horyzontów. Dziś, jedną potrawę możemy przygotować na kilkadziesiąt sposobów – i to wszystko zawdzięczamy technice. Dzisiejsze mikrofalówki posiadają funkcję, która samodzielnie dobiera odpowiedni program i temperaturę do potrawy, którą chcemy podgrzać. My jedyne co musimy zrobić, to włożyć ją do kuchenki, chociaż patrząc na rozwój techniczny, niedługo nawet tego nie będziemy musieli robić.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Kamila

Oby ten rozwój postępował jak najszybciej. Jak pomyślę o maszych babciach, które tyle czasu musiały poświęcać na prace domowe, to robi mi się ich żal. Sama mam inteligentny piekarnik i zdarza się, że steruję nim za pomocą smartfona. :)

Zobacz również


Tych błędów nie popełniaj, gdy chcesz kupić lodówkę


Zakup sprzętu AGD na „łapu-capu" to nic dobrego. Nie jest często również...

Jak kupować sprzęt AGD, by nie zbankrutować na...


Sam wygląd obudowy, jakość działania czy cena urządzeń gospodarstwa domowego to nie...

Jak kupić dobrą frytkownicę?


Dawniej frytkownicę można było spotkać niemalże w każdym domu. Dziś, urządzenie to...