Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Nowoczesne technologie w sprzętach AGD

Porady


Nowoczesne technologie w sprzętach AGD

Producenci sprzętów AGD nie mają lekko... Rozwój techniki wymusza u nich nieustanne ulepszanie i stosowanie nowoczesnych rozwiązań w niemalże wszystkich urządzeniach. Producenci muszą podążać za rozwojem technicznym i trendami, aby ich produkty były wciąż pożądane i atrakcyjne. Współczesny konsument ma dzisiaj bardzo dobrze – ówczesne sprzęty AGD są zaopatrzone w liczne nowoczesne technologie, które zwiększają ich atrakcyjność i zwiększają komfort użytkowania.

Na zdjęciu: Art House

Przede wszystkim wygoda i funkcjonalność
Zarówno cała kuchnia, jak i sprzęt AGD powinny wyróżniać się dużą funkcjonalnością. Od wszystkich urządzeń wymaga się bowiem coraz więcej – mają nas wyręczać. Nowoczesne modele mają działać szybciej, lepiej i wymagać jeszcze mniejszej ingerencji człowieka. Nie chcemy spędzać zbyt wiele czasu nad urządzeniami – przy zmywarce, lodówce czy kuchence. Koniec z długim gotowaniem i sprzątaniem po obiedzie. Wszystko musi być dobrze zautomatyzowane – aby spełniać nasze oczekiwania. Najlepiej jeżeli poszczególne urządzenia same kontrolują swoją pracę. Same się włączą, wybiorą odpowiedni program, same wyłączą i jeszcze wyczyszczą. Wymagamy od nich coraz więcej – bo przecież technika cały czas idzie do przodu, a innowacyjne rozwiązania techniczne potrafią zszokować. Wszystko to ma jeden cel – ułatwienie konsumentowi realizację wszelkich, domowych, nielubianych obowiązków.

Komfortowe i ekonomiczne
Na rynku dostępne są urządzenia, które skupiają się na spełnieniu dwóch najważniejszych oczekiwań konsumentów. Są bardzo komfortowe w użytkowaniu, a do tego są ekonomiczne. Przykładów nie trzeba szukać daleko – nowoczesne modele okapów są odzwierciedleniem tych dwóch cech. Innowacyjne mechanizmy wyposażone są w liczne czujniki i wskaźniki. Urządzenie samo informuje nas o tym, że należy je wyczyścić lub po prostu zmienić filtr. Liczne sprzęty sterowane są za pomocą pilota, przez co nie musimy nawet podnosić się z kanapy. Kolejnym przykładem równie inteligentnego sprzętu są płyty indukcyjne, które same się wyłączają po określonym czasie. Same się uruchamiają, same wyłączają – czego chcieć więcej?

Więcej możliwości
Nowe, lepsze funkcje to więcej możliwości. Innowacyjne sprzęty i urządzenia AGD są teraz bardziej funkcjonalne niż kiedykolwiek. Nowoczesne mechanizmy wpływają nie tylko na wygodę korzystania z urządzeń, ale także zapewniają ekonomiczne rozwiązania. Umiejętności użytkowania cały czas są poszerzane, przez co uczymy się nowych rzeczy. Kiedyś sprzęt AGD był tylko sprzętem służącym do podgrzania czy przygotowania potrawy – dziś, mają o wiele większe możliwości. Różnorodne programy pozwalają na poszerzanie kulinarnych horyzontów. Dziś, jedną potrawę możemy przygotować na kilkadziesiąt sposobów – i to wszystko zawdzięczamy technice. Dzisiejsze mikrofalówki posiadają funkcję, która samodzielnie dobiera odpowiedni program i temperaturę do potrawy, którą chcemy podgrzać. My jedyne co musimy zrobić, to włożyć ją do kuchenki, chociaż patrząc na rozwój techniczny, niedługo nawet tego nie będziemy musieli robić.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Kamila

Oby ten rozwój postępował jak najszybciej. Jak pomyślę o maszych babciach, które tyle czasu musiały poświęcać na prace domowe, to robi mi się ich żal. Sama mam inteligentny piekarnik i zdarza się, że steruję nim za pomocą smartfona. :)

Zobacz również


Kuchnia (z) marzeń faceta


Jeżeli chodzi o wystrój mieszkania, często to właśnie kobiety przejmują...

Jak kupić mikser?


Mikser należy do tych sprzętów AGD, które niezwykle przyspieszają i...

Thermomix – zbawienie czy niepotrzebny wydatek?


Nie każdy z nas urodził się z talentem do gotowania. Wiele osób nie czuje się...