Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Dzbanek z filtrem – Twój sposób na wodę z...

Porady


Dzbanek z filtrem – Twój sposób na wodę z kamieniem

Wszyscy dobrze wiemy jak ważne jest picie wody. Codziennie człowiek (bez względu na porę roku) powinien wypić 2-3l wody. Przyzwyczajeni do wygody – kupujemy w sklepach butelkowaną wodę mineralną lub źródlaną. Mimo, zapewnień sanepidu, że woda którą mamy w kranie jest zdatna do picia, to obawiamy się ją pić. Naprzeciw wyszli producenci, którzy stworzyli dzbanek filtrujący, dzięki któremu będziemy mogli pić wodę bezpośrednio z naszej kanalizacji, bez obaw że znajdują się w niej jakiekolwiek zanieczyszczenia czy bakterie.

Na zdjęciu: Brita

Dzbanek z filtrem – sposób na zanieczyszczenia

Dzbanki filtrujące charakteryzują się prostą budową i jeszcze prostszym działaniem. Każdy model posiada wymienny filtr, który zatrzymuje wszelkie szkodliwe substancje. W zależności od zaleceń producenta, filtry należy wymieniać co jakiś czas – najczęściej co cztery tygodnie. Dzbanek z filtrem usunie z Twojej wody chlor, rdzę, metale ciężkie i związki organiczne. Dodatkowo, korzystnie wypływa na wodę – zmiękcza ją usuwając sole magnezu i wapnia – dzięki czemu kamień nie osadza się w czajnikach.


Istotne rzeczy przy zakupie

Na rynku dostępne są różne modele – i tańsze, i droższe. Najczęściej różnią się między sobą pojemnością i dostępnością filtrów i właśnie na te parametry warto zwrócić uwagę.


Wielkość dzbanka

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie ile osób będzie korzystało z dzbanka z filtrem. Im więcej domowników, tym większy dzbanek nam się przyda – będzie bardziej wydajny i funkcjonalny. Jeżeli mieszkasz sam lub jest Was dwoje, w zupełności wystarczy dzbanek o pojemności 1,4l.


Najważniejsza jest dostępność filtrów

Przed zakupem warto zorientować się czy filtry, które dostosowane są do naszego przyszłego dzbanka są łatwo dostępne. W zestawie do dzbanka często dołączone są filtry, jednak musimy pamiętać, że one też kiedyś się zużyją. Dzbanki filtrujące mniej znanych firm są często trudno dostępne, dlatego ich użytkowanie jest ograniczone. Najlepiej wybrać modele popularnych producentów których filtry znajdziemy w każdym supermarkecie – nie będziemy musieli zamawiać ich przez Internet i ich zakup nie będzie kłopotliwy.


Wskaźnik zużycia

Wiele modeli dzbanków filtrujących posiada specjalny wskaźnik informujący o zużyciu filtra. Dzięki niemu, wiem kiedy trzeba wymieniać filtr. Warto pamiętać, że taki wskaźnik informuje nas o czasie jaki pozostał do kolejnej wymiany filtra – nie bada on wody i prawdziwego zużycia filtra (zależy od twardości wody i jej ilości)


Materiał wykonania

Najbardziej popularne są dzbanki plastikowe – są one tanie i najczęściej kupowane. Są jednak osoby, którym plastik przeszkadza – argumentują to tym, że jego zapach 'przechodzi' do wody. Producenci pomyśleli również o wymagających klientach i stworzyli szklane dzbanki filtrujące jednak nie są one tak łatwo dostępne.


Jesteśmy na tak!

Nawet, jeżeli nadal planujesz zaopatrywać się w sklepową wodę mineralną taki dzbanek z filtrem bardzo Ci się przyda. Jest niezwykle przydatny głównie ze względu zmiękczania wody. Przefiltrowana woda wlana do czajnika elektrycznego będzie miała lepszy smak, niż ta, której nie przefiltrujemy.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-pozbyc-sie-kamienia-polecamy-dzbanek-z-filtrem-1757.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-usunac-kamien-z-grzalki-zmywarki-2753.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/co-na-kamien-w-czajniku-3018.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-pozbyc-sie-kamienia-polecamy-dzbanek-z-filtrem-1757.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/na-ile-starcza-filtr-3222.html

Komentarze


5.00/5 1 1
5
edyta

Takie filtry bardzo poprawiają jakość wody. Przed zakupem nie myślałam nawet, że aż w takim stopniu. Warto zainwestować :)

Zobacz również


Dzbanki filtrujące wodę – zalety rozwiązania


Wiele osób, gdyby tak sięgnąć pamięcią do dziecięcych lat, słyszało od rodziców...

Forma formie nierówna


To, w jakiej formie pieczemy nasze ulubione ciasta, dania, zapiekanki ma bezpośredni...

Zamknij smaki i aromaty! Czyli jak przechowywać przyprawy?


Przyprawy są jak kropka nad „i", zwieńczenie kulinarnego dzieła. Dopełniają smaku,...