Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Dzbanek z filtrem – Twój sposób na wodę z...

Porady

Dzbanek z filtrem – Twój sposób na wodę z kamieniem

Ulubione0

Wszyscy dobrze wiemy jak ważne jest picie wody. Codziennie człowiek (bez względu na porę roku) powinien wypić 2-3l wody. Przyzwyczajeni do wygody – kupujemy w sklepach butelkowaną wodę mineralną lub źródlaną. Mimo, zapewnień sanepidu, że woda którą mamy w kranie jest zdatna do picia, to obawiamy się ją pić. Naprzeciw wyszli producenci, którzy stworzyli dzbanek filtrujący, dzięki któremu będziemy mogli pić wodę bezpośrednio z naszej kanalizacji, bez obaw że znajdują się w niej jakiekolwiek zanieczyszczenia czy bakterie.

Dzbanek z filtrem – sposób na zanieczyszczenia

Dzbanki filtrujące charakteryzują się prostą budową i jeszcze prostszym działaniem. Każdy model posiada wymienny filtr, który zatrzymuje wszelkie szkodliwe substancje. W zależności od zaleceń producenta, filtry należy wymieniać co jakiś czas – najczęściej co cztery tygodnie. Dzbanek z filtrem usunie z Twojej wody chlor, rdzę, metale ciężkie i związki organiczne. Dodatkowo, korzystnie wypływa na wodę – zmiękcza ją usuwając sole magnezu i wapnia – dzięki czemu kamień nie osadza się w czajnikach.


Istotne rzeczy przy zakupie

Na rynku dostępne są różne modele – i tańsze, i droższe. Najczęściej różnią się między sobą pojemnością i dostępnością filtrów i właśnie na te parametry warto zwrócić uwagę.


Wielkość dzbanka

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie ile osób będzie korzystało z dzbanka z filtrem. Im więcej domowników, tym większy dzbanek nam się przyda – będzie bardziej wydajny i funkcjonalny. Jeżeli mieszkasz sam lub jest Was dwoje, w zupełności wystarczy dzbanek o pojemności 1,4l.


Najważniejsza jest dostępność filtrów

Przed zakupem warto zorientować się czy filtry, które dostosowane są do naszego przyszłego dzbanka są łatwo dostępne. W zestawie do dzbanka często dołączone są filtry, jednak musimy pamiętać, że one też kiedyś się zużyją. Dzbanki filtrujące mniej znanych firm są często trudno dostępne, dlatego ich użytkowanie jest ograniczone. Najlepiej wybrać modele popularnych producentów których filtry znajdziemy w każdym supermarkecie – nie będziemy musieli zamawiać ich przez Internet i ich zakup nie będzie kłopotliwy.


Wskaźnik zużycia

Wiele modeli dzbanków filtrujących posiada specjalny wskaźnik informujący o zużyciu filtra. Dzięki niemu, wiem kiedy trzeba wymieniać filtr. Warto pamiętać, że taki wskaźnik informuje nas o czasie jaki pozostał do kolejnej wymiany filtra – nie bada on wody i prawdziwego zużycia filtra (zależy od twardości wody i jej ilości)


Materiał wykonania

Najbardziej popularne są dzbanki plastikowe – są one tanie i najczęściej kupowane. Są jednak osoby, którym plastik przeszkadza – argumentują to tym, że jego zapach 'przechodzi' do wody. Producenci pomyśleli również o wymagających klientach i stworzyli szklane dzbanki filtrujące jednak nie są one tak łatwo dostępne.


Jesteśmy na tak!

Nawet, jeżeli nadal planujesz zaopatrywać się w sklepową wodę mineralną taki dzbanek z filtrem bardzo Ci się przyda. Jest niezwykle przydatny głównie ze względu zmiękczania wody. Przefiltrowana woda wlana do czajnika elektrycznego będzie miała lepszy smak, niż ta, której nie przefiltrujemy.

Zobacz również

Sprzęt AGD w kuchni – w jakich kolorach?

Sprzęt AGD w kuchni – w jakich kolorach?

Śnieżna biel W zakresie aranżowania wystroju kuchennego bardzo często projektanci doradzają...

5 sprytnych trików na organizację w kuchni

5 sprytnych trików na organizację w kuchni

Haczyki wewnątrz szafek Niewielkie przybory kuchenne, takie jak: łyżki, szpatułki, miarki lub...
Komentarze (1)
1
Gość
edyta
2016-09-15 12:23:29

Takie filtry bardzo poprawiają jakość wody. Przed zakupem nie myślałam nawet, że aż w takim stopniu. Warto zainwestować :)

Twój komentarz
Ocena