Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Kuchnie / Naczynia kuchenne / Akcesoria kuchenne dla dzieci

Naczynia kuchenne

Akcesoria kuchenne dla dzieci

Ulubione1

Dzieci w określonym wieku wykazują coraz większe zainteresowanie tym, co robią dorośli. Lubią być angażowane do pomocy w domowych czynnościach i lepiej poznają otaczający je świat właśnie poprzez naśladownictwo. Świat kuchennych przygód roztacza przed nimi niezliczone możliwości, ale pamiętajmy o tym, aby było to kontrolowane a przede wszystkim bezpieczne szaleństwo. Maluchy uwielbiają bawić się mąką czy kawałkiem ciasta a dekorowanie ciasteczek stanowi dla nich nie tylko świetną zabawę, ale również rozwija wyobraźnię i zdolności manualne. Warto zapoznać się z ofertą kuchennych akcesoriów dla dzieci, które z pewnością staną się ciekawym urozmaiceniem dziecięcych zabaw. Dokonując zakupu tego typu przedmiotów zwróćmy uwagę na to, czy maluch nie wyrządzi sobie krzywdy mając kontakt z ostrymi krawędziami czy nierównym, niedbałym wręcz wykończeniem. Oprócz akcesoriów przeznaczonych typowo dla naszych pociech, do zabawy w gotowanie można wykorzystać również „dorosłe" przybory kuchenne, al

Zabawki edukacyjne

Zabawa w gotowanie może być nie tylko świetną formą rozrywki i wspólnego spędzania czasu z dzieckiem, ale przy okazji niech to będzie wartościowe zajęcie edukacyjne. Z racji tego, iż w domowej kuchni większość sprzętów jest dla dziecka niedostępna i niewątpliwie za duża, producenci stanęli na wysokości zadania i przygotowali całe serie urządzeń AGD w wersjach mini. Małe sprzęty, takie jak czajnik, toster czy mikser (i wiele innych) zostały wyposażone w te same funkcje, jak ich „dorosłe" odpowiedniki. Bez problemu w razie potrzeby znajdziemy także żelazka, odkurzacze a nawet pralki. Młodzi adepci sztuki kulinarnej będą podchodzili do stawianych im zadań poważnie, jeśli wyposażymy ich także w fartuszek. Dodatkowo dziecko będzie zwracało większą uwagę na zachowanie porządku i czystości wokół siebie. Jeśli nie angażujemy maluchów w przygotowywanie prawdziwych posiłków, z powodzeniem możemy sprawić im wszelkie niezbędne akcesoria, które uprzyjemnią im zabawę. Sztuczne warzywa i owoce, które również można kroić (w określony, narzucony przez producenta sposób), mięso, pieczywo a nawet gotowe ciasta i torty – wszystko to dodatkowo rozbudzi wyobraźnię naszych pociech. Kreatywnie spędzony czas szczególnie dziewczynkom zapewnią również zestawy do herbaty. Z przyjemnością zaserwują niewidzialny napój, ale już w prawdziwych i kolorowych, malutkich filiżankach. Zwróćmy jednak uwagę na materiały, z jakich te kuchenne akcesoria zostały wyprodukowane. Drewniane, ekologiczne zabawki będą znacznie bezpieczniejsze i bardziej wytrzymałe. Nie lekceważmy również oznaczeń producenta dotyczących zalecanego wieku dziecka, aby uniknąć zbędnego ryzyka wynikającego chociażby z prób połknięcia poszczególnych elementów.

Sposób na niejadka

Wielu dzieciom jedzenie kojarzy się raczej z przykrym obowiązkiem niż przyjemnością. Dzięki kuchennym akcesoriom dla maluchów i pomysłowości a przede wszystkim cierpliwości rodziców, można temu zaradzić. Spożywanie posiłków stanie się świetną zabawą, ale również okazją do poznawania nowych smaków i wprowadzenia kilku podstawowych zasad etykiety obowiązującej przy stole. Rodzice zwykli mawiać, że dziecko w żadnym razie nie powinno się bawić jedzeniem. Na szczęście czasy się zmieniają i podejście niektórych także. Warto więc wypróbować kilka gotowych pomysłów, które być może staną się inspiracją do dalszych eksperymentów. Jedną z takich propozycji są talerze z namalowanymi postaciami a właściwie ich buziami. Dziecko samo może przygotować autorski projekt, wybierając spośród dostarczonych mu składników te, które będą jego zdaniem odpowiednie jako oczka, usta, nosek a nawet fryzura. Również sztućce, którymi posługuje się maluch, mają ogromne znaczenie. Widelec w kształcie samolotu czy wózka widłowego to nie lada atrakcja i sposób na odwrócenie uwagi od przymusu jedzenia. Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona, więc wykorzystajmy ją na co dzień, jednocześnie rozbudzając zainteresowania i ucząc otaczającego świata.

Zobacz również

Siła tradycji – naczynia emaliowane w kuchni

Siła tradycji – naczynia emaliowane w kuchni

Zdrowie to podstawa Gotowanie domowych potraw w emaliowanych garnkach jest zdecydowanie...

Precyzyjne odmierzanie, czyli wybieramy miarki kuchenne

Precyzyjne odmierzanie, czyli wybieramy miarki...

Sprawa (wielkiej) wagi To, ile gramów danego składnika dodamy do ciasta czy dania ma niebagatelne...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena