Naczynia Kuchenne - Uniwersalne i Praktyczne | Porady Max Kuchnie
Naczynia Kuchenne - Uniwersalne i Praktyczne | Porady Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Kuchnie Naczynia kuchenne Akcesoria kuchenne dla dzieci

Naczynia kuchenne


Akcesoria kuchenne dla dzieci

Dzieci w określonym wieku wykazują coraz większe zainteresowanie tym, co robią dorośli. Lubią być angażowane do pomocy w domowych czynnościach i lepiej poznają otaczający je świat właśnie poprzez naśladownictwo. Świat kuchennych przygód roztacza przed nimi niezliczone możliwości, ale pamiętajmy o tym, aby było to kontrolowane a przede wszystkim bezpieczne szaleństwo. Maluchy uwielbiają bawić się mąką czy kawałkiem ciasta a dekorowanie ciasteczek stanowi dla nich nie tylko świetną zabawę, ale również rozwija wyobraźnię i zdolności manualne. Warto zapoznać się z ofertą kuchennych akcesoriów dla dzieci, które z pewnością staną się ciekawym urozmaiceniem dziecięcych zabaw. Dokonując zakupu tego typu przedmiotów zwróćmy uwagę na to, czy maluch nie wyrządzi sobie krzywdy mając kontakt z ostrymi krawędziami czy nierównym, niedbałym wręcz wykończeniem. Oprócz akcesoriów przeznaczonych typowo dla naszych pociech, do zabawy w gotowanie można wykorzystać również „dorosłe" przybory kuchenne, al

Na zdjęciu: Hotpoint

Zabawki edukacyjne

Zabawa w gotowanie może być nie tylko świetną formą rozrywki i wspólnego spędzania czasu z dzieckiem, ale przy okazji niech to będzie wartościowe zajęcie edukacyjne. Z racji tego, iż w domowej kuchni większość sprzętów jest dla dziecka niedostępna i niewątpliwie za duża, producenci stanęli na wysokości zadania i przygotowali całe serie urządzeń AGD w wersjach mini. Małe sprzęty, takie jak czajnik, toster czy mikser (i wiele innych) zostały wyposażone w te same funkcje, jak ich „dorosłe" odpowiedniki. Bez problemu w razie potrzeby znajdziemy także żelazka, odkurzacze a nawet pralki. Młodzi adepci sztuki kulinarnej będą podchodzili do stawianych im zadań poważnie, jeśli wyposażymy ich także w fartuszek. Dodatkowo dziecko będzie zwracało większą uwagę na zachowanie porządku i czystości wokół siebie. Jeśli nie angażujemy maluchów w przygotowywanie prawdziwych posiłków, z powodzeniem możemy sprawić im wszelkie niezbędne akcesoria, które uprzyjemnią im zabawę. Sztuczne warzywa i owoce, które również można kroić (w określony, narzucony przez producenta sposób), mięso, pieczywo a nawet gotowe ciasta i torty – wszystko to dodatkowo rozbudzi wyobraźnię naszych pociech. Kreatywnie spędzony czas szczególnie dziewczynkom zapewnią również zestawy do herbaty. Z przyjemnością zaserwują niewidzialny napój, ale już w prawdziwych i kolorowych, malutkich filiżankach. Zwróćmy jednak uwagę na materiały, z jakich te kuchenne akcesoria zostały wyprodukowane. Drewniane, ekologiczne zabawki będą znacznie bezpieczniejsze i bardziej wytrzymałe. Nie lekceważmy również oznaczeń producenta dotyczących zalecanego wieku dziecka, aby uniknąć zbędnego ryzyka wynikającego chociażby z prób połknięcia poszczególnych elementów.

Sposób na niejadka

Wielu dzieciom jedzenie kojarzy się raczej z przykrym obowiązkiem niż przyjemnością. Dzięki kuchennym akcesoriom dla maluchów i pomysłowości a przede wszystkim cierpliwości rodziców, można temu zaradzić. Spożywanie posiłków stanie się świetną zabawą, ale również okazją do poznawania nowych smaków i wprowadzenia kilku podstawowych zasad etykiety obowiązującej przy stole. Rodzice zwykli mawiać, że dziecko w żadnym razie nie powinno się bawić jedzeniem. Na szczęście czasy się zmieniają i podejście niektórych także. Warto więc wypróbować kilka gotowych pomysłów, które być może staną się inspiracją do dalszych eksperymentów. Jedną z takich propozycji są talerze z namalowanymi postaciami a właściwie ich buziami. Dziecko samo może przygotować autorski projekt, wybierając spośród dostarczonych mu składników te, które będą jego zdaniem odpowiednie jako oczka, usta, nosek a nawet fryzura. Również sztućce, którymi posługuje się maluch, mają ogromne znaczenie. Widelec w kształcie samolotu czy wózka widłowego to nie lada atrakcja i sposób na odwrócenie uwagi od przymusu jedzenia. Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona, więc wykorzystajmy ją na co dzień, jednocześnie rozbudzając zainteresowania i ucząc otaczającego świata.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Łyżka i widelec do raportu!


Idealnie czyste, lśniące. Co jak co, ale wśród kuchennego wyposażenia, to...

Zrób sobie sok – jaką sokowirówkę kupić?


Jest lato, wysokie temperatury i gorące słońce nas rozpieszczają. W wakacje...

Szybkowar w kuchni – obiad w mgnieniu oka


Dzisiejszy rynek akcesoriów kuchennych jest tak bardzo mocno rozwinięty, że nie...