Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Filtr w kuchni – zalety

Porady

Filtr w kuchni – zalety

Ulubione0

Nie smakuje Ci woda z kranu, mimo zapewnień, że jest zdatna do picia? Coraz częściej zauważasz, że nieładnie pachnie? Rozwiązaniem w takich przypadkach okazuje się inwestycja w filtr kuchenny.

Sposób na czystą wodę

Dzięki nabyciu filtra możliwe okazuje się zagwarantowanie sobie i reszcie domowników krystalicznie czystej wody pozbawionej wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Ponadto urządzenie tej kategorii powala na usuwanie chloru, co sprawia, że „kranówka” nie ma brzydkiej woni. Jest to doskonałe ułatwienie, bowiem wody nie trzeba gotować w czajniku kilkakrotnie, aby pozbyć się niemiłego aromatu czy posmaku. Co więcej, to znaczące ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu. Biorąc pod uwagę wielokrotne doprowadzanie do wrzenia wody raz wlanej w czajnik, kupno filtra jest znacznie bardziej ekonomiczne. Nie tracimy ani czasu na to, żeby „wygotowywać” wodę z chloru, ani pieniędzy na wysokie opłaty za prąd czy gaz. Nie marnujemy też aż takiej ilości wody. Filtr okazuje się inwestycją długoterminową, opłacalną i zwracającą się na przestrzeni lat ciągłego użytkowania.

Idealnie pod zlewozmywakiem

Doskonałym miejscem na ulokowanie zestawu filtrującego do wody jest szafka zlewozmywakowa. W niej można podłączyć urządzenie do rury doprowadzającej zimną wodę do baterii. Instalacja nie będzie widoczna ale także nie zajmie zbyt dużo miejsca. Taki komplet filtrujący jest zbudowany z kilku, z reguły dwóch bądź trzech, zespolonych ze sobą szeregowo obudów wyposażonych w specjalne filtry. Kompleksowość przejawiająca się w zastosowaniu paru rodzajów przyrządów do filtrowania umożliwia likwidowanie rozmaitych rodzajów zanieczyszczeń – mechanicznych, chloru, żelaza.

Bezpośrednio na kran

Jeszcze innym polecanym rozwiązaniem jest inwestycja w filtr montowany wprost na kran. W porównaniu z całym bogato wyposażonym zestawem filtrującym, wydatek na filtr kranowy jest dużo mniejszy. Co więcej, nie jest to też urządzenie zbyt pokaźne gabarytowo, więc nie trzeba wygospodarowywać do jego montażu dodatkowej, wolnej powierzchni. Filtr tego rodzaju jest podłączany do wylewki baterii. Ma wymienny wkład – ceramiczny, bądź z węgla aktywowanego. Jest to efektywne narzędzie służące do redukcji zawartych w wodzie różnorodnych związków chemicznych. Minusem, na jaki uskarżają się konsumenci korzystający z takiego modelu filtra do wody, jest przede wszystkim dość mała wydajność sprzętu. To przekłada się natomiast na konieczność częstej wymiany wkładu, średnio raz na trzy miesiące.

Zobacz również

Lodówka bezszronowa – czy warto ją kupić?

Lodówka bezszronowa – czy warto ją kupić?

Bezszronowa lodówka, czyli jaka? System no Frost to specyficzny system cyrkulacji powietrza. Ta...

Czas na gofry, czyli jak kupić dobrą gofrownicę?

Czas na gofry, czyli jak kupić dobrą...

Przede wszystkim moc gofrownicy! Jak przy większości sprzętów AGD jednym z ważniejszych...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena