Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Filtr w kuchni – zalety

Porady


Filtr w kuchni – zalety

Nie smakuje Ci woda z kranu, mimo zapewnień, że jest zdatna do picia? Coraz częściej zauważasz, że nieładnie pachnie? Rozwiązaniem w takich przypadkach okazuje się inwestycja w filtr kuchenny.

Na zdjęciu: Studio Starimex

Sposób na czystą wodę

Dzięki nabyciu filtra możliwe okazuje się zagwarantowanie sobie i reszcie domowników krystalicznie czystej wody pozbawionej wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Ponadto urządzenie tej kategorii powala na usuwanie chloru, co sprawia, że „kranówka” nie ma brzydkiej woni. Jest to doskonałe ułatwienie, bowiem wody nie trzeba gotować w czajniku kilkakrotnie, aby pozbyć się niemiłego aromatu czy posmaku. Co więcej, to znaczące ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu. Biorąc pod uwagę wielokrotne doprowadzanie do wrzenia wody raz wlanej w czajnik, kupno filtra jest znacznie bardziej ekonomiczne. Nie tracimy ani czasu na to, żeby „wygotowywać” wodę z chloru, ani pieniędzy na wysokie opłaty za prąd czy gaz. Nie marnujemy też aż takiej ilości wody. Filtr okazuje się inwestycją długoterminową, opłacalną i zwracającą się na przestrzeni lat ciągłego użytkowania.

Idealnie pod zlewozmywakiem

Doskonałym miejscem na ulokowanie zestawu filtrującego do wody jest szafka zlewozmywakowa. W niej można podłączyć urządzenie do rury doprowadzającej zimną wodę do baterii. Instalacja nie będzie widoczna ale także nie zajmie zbyt dużo miejsca. Taki komplet filtrujący jest zbudowany z kilku, z reguły dwóch bądź trzech, zespolonych ze sobą szeregowo obudów wyposażonych w specjalne filtry. Kompleksowość przejawiająca się w zastosowaniu paru rodzajów przyrządów do filtrowania umożliwia likwidowanie rozmaitych rodzajów zanieczyszczeń – mechanicznych, chloru, żelaza.

Bezpośrednio na kran

Jeszcze innym polecanym rozwiązaniem jest inwestycja w filtr montowany wprost na kran. W porównaniu z całym bogato wyposażonym zestawem filtrującym, wydatek na filtr kranowy jest dużo mniejszy. Co więcej, nie jest to też urządzenie zbyt pokaźne gabarytowo, więc nie trzeba wygospodarowywać do jego montażu dodatkowej, wolnej powierzchni. Filtr tego rodzaju jest podłączany do wylewki baterii. Ma wymienny wkład – ceramiczny, bądź z węgla aktywowanego. Jest to efektywne narzędzie służące do redukcji zawartych w wodzie różnorodnych związków chemicznych. Minusem, na jaki uskarżają się konsumenci korzystający z takiego modelu filtra do wody, jest przede wszystkim dość mała wydajność sprzętu. To przekłada się natomiast na konieczność częstej wymiany wkładu, średnio raz na trzy miesiące.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Co na front?


W każdej kuchni główną rolę odgrywają meble, ich forma, kształty czy...

Dbaj o sprzęt AGD


Kupno dobrej jakości wyposażenie gospodarstwa domowego to połowa sukcesu. Aby wydane...

Jak wybrać odpowiednią suszarkę do naczyń?


Zmywarki do naczyń na dobre zadomowiły się we współczesnych kuchniach i właściwie...