Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Montaż baterii kuchennej

Porady


Montaż baterii kuchennej

Jeszcze jakiś czas temu bateria była instalowana na ścianie bezpośrednio nad zlewem. Taki wariant stosowany jest z reguły w starszych modelach zmywaków. Gdy natomiast przewody rozprowadzane są od nowa, z kolei zlew jest wymieniany na lepszy wskazane jest zastosowanie baterii sztorcowej. Jest ona montowana przeważnie w otworze, jaki jest planowany celowo w kuchennym blacie. Takie rozwiązanie pozwala na dużą funkcjonalność. Więcej o tym, na co zwrócić uwagę podczas instalacji baterii w poniższej części artykułu.

Na zdjęciu: Studio Vente

Dostosowanie do specyfiki wnętrza


Kiedy zdecydujemy się zmywak dość dużych gabarytów, warto postawić na baterię obrotową. Jeżeli nasz zlew znajduje się tuż po oknem, przyda się bateria na ruchomym przegubie. Podobnie jest w przypadku modelu składającego się z dwóch komór. W momencie, gdy posiadamy jeden zlewozmywak na cały dom, dobrze byłoby wybrać baterię mającą wyciąganą wylewkę. Taka wylewka przypomina uchwyt prysznicowy. Jest ona zestawiona z częścią korpusową baterii poprzez specjalny wężyk. Ma on z reguły długość wahającą się między sto a sto pięćdziesiąt centymetrów. Po przeciwnej stronie węża znajduje się obciążnik. Pod ciężarem tego elementu nie ma problemów z wsunięciem węża do baterii oraz ukryciem go pod zlewem, gdy nie ma potrzeby korzystania z niego. Siłę strumienia lanej wody można dowolnie zmieniać, przyciskając przełącznik znajdujący się na rączce.

 

W celach oszczędnościowych

 

Kiedy bardziej niż nowoczesność czy komfort użytkowania, liczą się dla nas względy ekonomiczne warto zainwestować w baterię posiadającą blokadę. Dzięki temu będzie możliwe znaczące zredukowanie kosztów zużycia wody. Mniejsze będą także sumy konieczne do zapłacenia za jej podgrzewanie. Takie baterie śmiało możemy określić, jako modele ekologiczne. Zazwyczaj łatwo je rozpoznać poprzez charakterystyczny przycisk, jaki przeważnie jest w kolorze zielonym. Po jego wduszeniu, strumień wody leje się umiarkowanie. W związku z tym jest to bardzo oszczędny sprzęt, którego eksploatację da się swobodnie kontrolować. Nic nie przecieka, nie leje się niepotrzebnie wtedy, gdy nie musimy korzystać z wody a to przekłada się na dużą oszczędność domowego budżetu. Warto również wspomnieć o tym, że eko baterie posiadają przełącznik pozwalający na optymalne dostosowanie temperatury lanej wody. Poprzez ten ogranicznik, domownicy używają wody wyłącznie o takiej temperaturze, jaka nie przewyższa ustawionej wartości. Tym samym nie marnotrawimy ciepłej wody, co jest bardzo ekonomiczne. Mniejsze jest też ryzyko wystąpienia poparzenia.

 

Dla wygody

 

Wygodniccy lokatorzy z pewnością zainteresują się komfortem gwarantowanym przez baterie termostatyczne. Pozwalają one na oszczędność ale również dużą funkcjonalność. Ich mechanizm działania opiera się na zapewnieniu stałej temperatury strumienia wodnego w sieci wodociągowej. To sprawia, że jest blokada, która uniemożliwia lanie się wody przekraczającej 38 stopni Celsjusza. Siłę uruchamianego strumienia wodnego oraz jego ciepłotę użytkownik ustawia indywidualnie, manewrując pokrętłami. To wyjątkowo proste w obsłudze. Umożliwia sprawne korzystanie z dostępu do wody i nie spłukuje nas finansowo do przysłowiowej suchej nitki.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Marcelina25

Bardzo podoba mi się bateria, która jest na zdjęciu. Lubię takie nietuzinkowe rozwiązania. Na razie jestem na etapie budowy domu. W prawdzie do urządzenia kuchni jeszcze długa droga, ale ja już powoli szukam inspiracji i już nie mogę się doczekać.

Zobacz również


Odrobina luksusu w kuchni czyli zlewozmywak granitowy


Kuchnia to już nie tylko miejsce służące do przygotowywania posiłków. Kuchnia...

Jaki zlewozmywak? Najpopularniejsze rodzaje zlewów


Nie ma mowy o tym, aby jakiekolwiek pomieszczenie kuchenne obeszło się bez solidnego...