Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kilka sposobów na praktyczną aranżację wnęki...

Porady


Kilka sposobów na praktyczną aranżację wnęki w kuchni

Cztery kąty kuchennego zacisza wcale nie muszą być nijakie aranżacyjnie. Istnieje cała masa rozmaitych elementów wyposażenia oraz specyficznych wizualnie urządzeń, które wspólnie mogą stanowić wyjątkowo estetyczny design opierający się na zestawieniu tego, co funkcjonalne z tym co wysokiej jakości oraz stylowe. Podczas gdy pomieszczenie standardowe, czyli proste konstrukcyjnie i wymiarowo da się w bardzo łatwy sposób zagospodarować, lokum z wnęką przyprawia niekiedy lokatorów o prawdziwy zawrót głowy. Bo przecież, co zrobić w miejscu tak mało praktycznym? O ciekawych pomysłach wyposażenia tych części kuchennych dowiesz się z fragmentów poniższych.

Na zdjęciu: Artur Krupa

Domowa spiżarnia

 

Jeżeli Twoja kuchnia posiada nietuzinkowy kształt czy dość nietypowe wymiary, nie zniechęcaj się w kwestii wyposażania tego lokum. Bardzo ważne jest, abyś zwrócił uwagę w szczególności właśnie na tę wnękę i to do niej dopasowywał wystrój całego pomieszczenia. Przykładem sensownego zagospodarowania takich luk jest chociażby pomysł z domową spiżarnią. Wnęka nadaje się doskonale do przechowywania w niej rozmaitych przetworów, warzyw, owoców czy słoików. Jest to świetny sposób na wydzielenie zupełnie osobnej strefy w naszym pomieszczeniu kuchennym, w której znajdą się wyłącznie jednego rodzaju produkty spożywcze. Da to nie tylko przyjazny i dość przytulny klimat całej kuchni, ale również będzie to doskonały sposób na zredukowanie czasu poświęcanego tradycyjnie na krzątanie się po wnętrzu w celu znalezienia artykułu, jaki w danym momencie jest nam potrzebny. Do takiego kącika wnękowego bez trudu dopasujemy też jakąś szafkę bądź półkę czy regał. To świetny wariant na ciekawą wizualizację kuchni.

 

Sfera zmywania

 

Niekiedy problemem podczas aranżacji pomieszczenia kuchennego okazuje się brak wystarczającego miejsca na to, aby urządzić sensownie poszczególne strefy wewnątrz posiadanego lokum. Kuchnia jak żadne inne wnętrze nie może być przypadkowo wyposażona, bo przecież to właśnie od tych czterech kątów domowego zacisza zależy tempo naszej pracy, to jak szybko się ogarniemy z codziennymi obowiązkami i jak będzie nam się pracowało w kuchennych czterech ścianach. Jednym z najtrudniejszych obszarów do urządzenia okazuje się strefa do zmywania. Musimy w niej umiejscowić zlewozmywak, który zazwyczaj zajmuje naprawdę sporo przestrzeni. Przy małej i wąskiej czy nietypowej kształtem kuchni nierzadko ma ogromne znaczenie, bo przecież im więcej powierzchni zajmie zmywak, tym mniej miejsca zostaje na pozostałe elementy wyposażenia. I w takich właśnie przypadkach znakomitym rozwiązaniem jest urządzenie strefy zmywania we wnęce. Nie tylko odgrodzimy tę mniej estetyczną część naszej kuchni od przestrzeni, w której przykładowo przesiadujemy rodzinnie, przyrządzamy posiłki czy je spożywamy, ale także zagospodarujemy właściwie przestrzeń wnękową, która zazwyczaj jest dość problematyczna do urządzenia.

 

Cichy kąt

 

W ostateczności z wnęki można otrzymać dodatkową przestrzeń idealną do ustawienia w niej stołu kuchennego i kilku krzeseł. Tym samym możemy w takim miejscu ulokować odwiedzających nas gości. Jest to przede wszystkim wygodna forma odgrodzenia powierzchni, na której pracujemy, gdzie gotujemy czy w której panuje harmider i bałagan od punktu przeznaczonego do spokojnego spożywania posiłków. Jest to doskonały sposób na „ukrycie" tego, co nieestetyczne przed wpuszczanymi do domu odwiedzającymi nas znajomymi. Nie ma potrzeby przyjmowania kogoś w nieładzie, skoro mamy do dyspozycji wnękę cichą, ładnie zorganizowaną i zaplanowaną celowo po to, żeby w niej milo i przytulnie spędzać czas.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Adam

WOW nie rozważałem opcji spiżarni we wnęce, którą mam w kuchni. Dzięki za inspiracje !

Zobacz również


Współczesna kuchnia, czyli jaka? Podstawowe zasady...


Współczesna kuchnia ma niejedno oblicze. Rządzi się swoimi prawami, ale jej znakiem...

Sprzęt AGD w kuchni – w jakich kolorach?


O estetyce wystroju Twojego pomieszczenia kuchennego a nawet i funkcjonalności wnętrza...

Jak ukryć kuchnię w otwartej przestrzeni?


Kuchnie otwarte łączone z salonem to trend wnętrzarski, którego popularność...