Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Jak pozbyć się kamienia? Polecamy dzbanek z...

Porady


Jak pozbyć się kamienia? Polecamy dzbanek z filtrem

Picie wody jest bardzo ważne. Bez względu na panującą porę roku, człowiek powinien wypijać dziennie średnio od dwóch do trzech litrów wody. Jesteśmy bardzo wygodni i najczęściej kupujemy wodę butelkowaną w sklepach. Według upodobań wybieramy mineralną lub źródlaną wodę. Woda, którą mamy w kranie nas nie zachęca – pomimo tego, że jest zdatna do picia. Wiele słyszy się o zatruciach, bakteriach, dlatego po prostu boimy się ją pić. Aby ułatwić nam życie producenci stworzyli dzbanki filtrujące, dzięki którym bez obaw możemy pić wodę prosto z kranu. Filtr pozbędzie się wszelkich bakterii i zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie.

Idealny sposób na zanieczyszczenia – dzbanek z filtrem
Dzbanki filtrujące wyróżniają się bardzo prostą budową i banalnym działaniem. Dzbanek najczęściej jest plastikowy i posiada filtr, który się wymienia. Zatrzymuje on wszystkie szkodliwe substancje oraz zanieczyszczenia. Producent filtrów na opakowaniu informuje o zaleceniach związanych z czasem użytkowania filtra, jednak najczęściej zaleca się go wymieniać co cztery tygodnie. Dzbanek z filtrem z łatwością usunie z wody rdzę, chlor, związki organiczne a także metale ciężkie. Dodatkowo zmiękcza wodę usuwając sole wapnia i magnezu. Jeżeli mamy problem z osiadającym się kamieniem na przykład w czajniku elektrycznym dobrym sposobem jest wlewanie do niego już przefiltrowanej wody.

Na co zwrócić uwagę?
Tak jak w przypadku innych urządzeń czy produktów na rynku możemy spotkać różne modele – i tańsze i droższe. Poszczególne modele różnią się między sobą pojemnością dzbanka a także dostępnością filtrów. Są to parametry, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Wielkość dzbanka filtrującego
Wybierając konkretną wielkość należy wziąć pod uwagę ilość osób, które będą korzystać z naszego dzbanka. Jego wielkość powinna być uzależniona od ilości domowników. W przypadku dużej rodziny większy dzbanek może okazać się bardziej funkcjonalny i wydajny. Dla dwóch lub jednej osoby wystarczy dzbanek o pojemności 1,4 litra.

Dostępność filtrów – czyli przyjemna eksploatacja
Jeżeli już upatrzymy sobie model konkretnej firmy, warto zorientować się czy filtry do danego dzbanka są łatwo dostępne. Nawet jeżeli do dzbanka dołączone są filtry musimy pamiętać, że prędzej czy później się zużyją. Często filtry mniej znanych firm są trudno dostępne, dlatego ich eksploatacja jest dość uciążliwa. Jeżeli będziemy musieli przejechać pół miasta w poszukiwaniu filtra do dzbanka lub zamawiać je na Internecie to to nie ma sensu. Najlepiej zdecydować się na modele popularnych producentów, które są dostępne w każdym supermarkecie.

Wskaźnik zużycia filtra
Liczne modele dzbanków filtrujących posiadają specjalne wskaźniki, które informują nas o zużyciu filtra. Taka funkcja sprawia, że wiemy kiedy dokładnie powinniśmy wymienić filtr. Musimy pamiętać o tym, że nie pokazuje on prawdziwego zużycia filtra – a jednak czas, jaki upłyną od ostatniej wymiany. Wszystko zależy od ilości filtrowanej wody a także jej twardości.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/co-na-kamien-w-czajniku-3018.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-pozbyc-sie-kamienia-polecamy-dzbanek-z-filtrem-1757.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-usunac-kamien-z-grzalki-zmywarki-2753.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/dzbanek-z-filtrem-twoj-sposob-na-wode-z-kamieniem-1519.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/na-ile-starcza-filtr-3222.html

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Masz dużą kuchnię i nie wiesz jak ją urządzić? ...


Duża kuchnia to marzenie każdej pani domu. Nowa, duża, przestronna i... pięknie...

Włączniki i gniazda elektryczne – gdzie je funkcjonalnie...


Urządzanie kuchni zazwyczaj zaczyna się od pewnej inspiracji, która przeradza...

Pompa odpływowa w pralce cały czas pracuje - możliwe...


Usterki ważnych sprzętów gospodarstwa domowego mogą spędzać sen z powiek...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności