Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Jakie kwiaty wybrać do kuchni?

Porady

Jakie kwiaty wybrać do kuchni?

Ulubione0

Na końcowy wygląd i odbiór kuchni wpływa wiele czynników – kolory ścian, meble a nawet podłoga. Pomimo niewielkich wymiarów, dużą rolę odgrywają także dodatki – między innymi kwiaty. Rośliny te potrafią zdziałać cuda – wpływają one korzystnie na samopoczucie a także na jakość powietrza w pomieszczeniu. Oprócz wyżej wymienionych funkcji są też piękną ozdobą domu. Dzięki kwiatom kuchnia staje się bardziej przytulna i świeża. Mogłoby się wydawać, że ich dobór może być przypadkowy, jednak jest to mylne myślenie. Kuchnia jest najbardziej wymagającym pomieszczeniem w naszym domu – powinna być ładna, wygodna, funkcjonalna i bezpieczna. Wszystkie znajdujące się w niej elementy są narażone na wilgoć oraz gorące i tłuste opary, które powstają podczas gotowania.

Skoro wiemy, że kwiaty w kuchni będą narażone na uszkodzenia, to oprócz atrakcyjnego wyglądu powinniśmy również zwracać uwagę na ich odporność. W kuchni, rośliny z góry narażone są na 'trudniejsze warunki', dlatego wybór powinien być dobrze przemyślany. Zielone dekoracje ocieplą nasze wnętrze, jednak tylko wtedy, gdy będą w dobrej kondycji.

 

Czy urządzanie kuchni może wpłynąć na kwiaty?

Oczywistym jest, że świeże kwiaty są wymagające. Potrzebują one regularnej pielęgnacji – systematycznego podlewania, a niektóre z nich aby rosnąć i kwitnąć potrzebują także światła słonecznego. Często to właśnie światło odpowiedzialne jest za ładny wygląd roślin – zdrowe łodygi, piękne listki i bogate kwiaty. Nawet w przypadku roślin, które są mniej wymagające, często światło odgrywa ważną rolę i bezpośrednio wpływa na kondycję kwiatów. Wąskie i ciemne pomieszczenia niezbyt dobrze wpływają na rośliny, dlatego wszyscy miłośnicy świeżych kwiatów powinni to uwzględnić już podczas urządzania kuchennego wnętrza. Jeżeli projekt kuchni 'oddajemy' specjalistom, to dobrze jest napomknąć im o zamiłowaniu do roślin. Nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia – wystarczy odpowiednio zagospodarować przestrzeń, aby stała się ona przyjazna dla kwiatów. Zbawienne tutaj mogą okazać się triki związane z nasłonecznieniem kuchni oraz racjonalnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni. Czasem wystarczą dodatkowe półki, czy szerszy parapet. Kuchnia musi być funkcjonalna, dlatego należy zadbać o to, aby wszelkie doniczki nie przeszkadzały nam podczas krzątaniny w kuchni.

 

Jakie kwiaty do kuchni wybrać?
Do kuchennego pomieszczenia znacznie lepsze będą rośliny, które rosną do góry. Takie, które 'zwisają' nie zawsze się sprawdzą – zwłaszcza w pobliżu blatu roboczego. 'Standardowy' kuchenny kwiat wcale nie musi oznaczać nudy – wręcz przeciwnie! Ozdoby w postaci kwiatów są bardzo efektowne a dodatkowo, są bardzo łatwe w pielęgnacji. Przykładem roślin idealnych są sukulenty. Są to specyficzne rośliny, które potrafią gromadzić w liściach zapasy wody, dlatego można je podlewać nawet raz na dwa tygodnie. Jest to świetna opcja dla zapominalskich, lub osób, które rzadko bywają w domu. Do sukulentów należą kaktusy, kalanchoe i grubosz.

Zobacz również

Nowoczesne i szybkie pieczenie, czyli piekarnik 2 w 1

Nowoczesne i szybkie pieczenie, czyli piekarnik 2...

Połączenie nowej technologii z gotowaniem Tak naprawdę za wygodę w kuchni w dużej mierze...

Maszyna do mięsa – czym kierować się podczas wyboru?

Maszyna do mięsa – czym kierować się podczas...

Jeszcze kilka lat temu, mielenie mięsa nie należało do ulubionych czynności domowych. Ręce...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena