Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Czajnik elektryczny – nim zakupisz

Porady

Czajnik elektryczny – nim zakupisz

Ulubione0

Oprócz standardowych urządzeń AGD w gospodarstwie domowym bardzo potrzebnym sprzętem okazują się też drobne maszyny, które pomagają w codziennych, rutynowych czynnościach. Przykładem takiego asortymentu, jaki umożliwia wygodne funkcjonowanie jest czajnik elektryczny.

Dla zabieganych

Czajniki klasyczne, stawiane na palnik gazowy, to już mało komfortowe rozwiązanie. Trzeba przecież „czuwać" non stop przy kuchence, nasłuchując gwizdka dającego sygnał o zagotowaniu wody. W przypadku elektrycznych modeli jest dużo sprawniej i praktyczniej. Gdy dojdzie do wrzenia, sprzęt samodzielnie się wyłączy. Ponadto korzystanie z czajnika elektrycznego pozwala na przyspieszenie procesu gotowania. Nie musisz czekać kwadrans, aby przyrządzić sobie ciepły napój, wystarczy zaledwie parę minut! To rewelacyjny wariant dla ludzi żyjących w ciągłym biegu, którzy cenią swój wolny czas i starają się go maksymalnie zaoszczędzić. Urządzenie tej kategorii pozwala w znaczącym stopniu ułatwić zupełnie banalne zajęcia, jakie wykonujemy wielokrotnie na dobę. Pomyśl, ile czasu masz szansę zaoszczędzić, korzystając z czajników elektrycznych, które przygotowują wodę do zalania napitków dwa czy trzy razy sprawniej niż tradycyjne blaszane naczynia.

Przed dokonaniem inwestycji

Nim zakupisz określony model czajnika elektrycznego, warto byłoby, abyś gruntownie zapoznał się z opisami technicznymi rozmaitych produktów, dokonując na tej podstawie wnikliwej selekcji. Uwagę należy zwrócić między innymi na pojemność konkretnego modelu. Im jest ona większa, tym oczywiście lepiej, bo przy kilkuosobowej rodzinie będzie możliwość błyskawicznego zrobienia herbat czy kaw, nastawiając wodę zaledwie jednorazowo. Obecnie na rynku dostępne są rozmaite modele charakteryzowanych urządzeń, które mogą zmieścić nawet do 2,5 l wody. Ogromnie ważnym parametrem jest także moc sprzętu. Warto wybierać czajniki elektryczne o jak największej sile działania, bowiem to przekłada się na szybkość gotowania wody. Dobrej jakości są już maszyny o mocy 200 W. W celu długotrwałego użytkowania czajnika producenci wprowadzają odpowiednie zabezpieczenia – na przykład w postaci zatrzaskiwanego wieka, które umożliwia komfortowe i bezproblemowe nalewanie wody do szklanek czy kubków, bez obaw o niespodziewane otwarcie się pokrywy. Przydatnym udogodnieniem, również często stosowanym w nowoczesnych czajnikach elektrycznych, jest termoizolowana obudowa. Solidny model opisywanego sprzętu powinien również być wyposażony w odpowiednio dopasowany filtr. Wystarczająca będzie już prosta, aluminiowa siateczka, na którą „wpłynie" pył wapienny. Porządne urządzenia tej kategorii posiadają potrójne siatki, dzięki czemu możliwe jest zatrzymanie praktycznie całego osadu. Dobrze także, aby grzałka zamontowana w sprzęcie była w specyficzny sposób „schowana" pod dnem naczynia, gdyż pozwoli to na uniknięcie kontaktu z wodą, a co za tym idzie na grzałce nie będzie osadzał się kamień. Warte polecenia są modele czajników elektrycznych z grzałką chromoniklowaną, która jest wytrzymała i odporna na zanieczyszczenia a także warianty z grzałkami stalowymi.

Zobacz również

Jak kupić dobrą brytfannę?

Jak kupić dobrą brytfannę?

Wstępna selekcja Po pierwsze, należy określić ile chcemy przeznaczyć pieniędzy na naszą...

Otwórz je! Kilka słów o kuchennych drzwiach

Otwórz je! Kilka słów o kuchennych drzwiach

Wysokie wymagania Kuchnia to specyficzne pomieszczenie, potrzebuje więc drzwi, które spełnią...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena