Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Zanim kupisz lodówkę

Porady


Zanim kupisz lodówkę

Kiedy kupujesz sprzęt AGD, wydajesz z reguły duże sumy pieniężne, dlatego warto abyś dokonywał tylko przemyślanych i rozsądnych inwestycji. Nie wyrzucaj przysłowiowo pieniędzy w błoto, ale staraj się dokonać skrupulatnej selekcji pod kątem wyboru wyłącznie najlepszych urządzeń, które będą optymalnym wariantem do Twojej kuchni. W niniejszym tekście podpowiemy, na czym skoncentrować się, chcąc nabyć idealną lodówkę.

Na zdjęciu: Studio G&G Kolasa

Nie bądź zachłanny


Wielu konsumentów popełnia standardowy błąd – wybiera lodówkę kierując się przy tym wyłącznie względami estetycznymi. Oczywiście na rynku sprzętu AGD jest dzisiaj tak duże urozmaicenie oferowanych przez producentów maszyn, że klient ma niesamowicie szeroki wachlarz wyboru pod względem nie tylko jakości, ale także walorów wizualnych prezentowanych urządzeń. Niemniej jednak to nie estetyka, a stosowne parametry techniczne powinny być podstawowym kryterium wyboru. Czynnikiem przesądzającym o tym, na jaki typ lodówki należy się zdecydować w danym przypadku musi być przede wszystkim pojemność sprzętu. Nie jest wskazane nabywanie pierwszego lepszego modelu, ale dokładne oszacowanie wymaganej pojemności. Zgodnie z zaleceniami ekspertów, dla pojedynczego użytkownika lodówki wystarczy pojemność 120 litrów, bez zamrażarki. Im więcej członków rodziny mających korzystać z maszyny, tym wypadałoby zwiększać pojemność chłodziarki o kolejne 30 litrów. Warto także pamiętać, że lodówka pracuje niezawodnie i funkcjonalnie zwłaszcza wtedy, gdy jest w niej odpowiednio dużo produktów. Jeżeli wnętrze sprzętu będzie świeciło pustkami, nie liczmy na to, że chłodziarka będzie działała efektywnie. Przy niewypełnieniu półek czy szafek lodówki, niepotrzebnie marnotrawiona jest energia, którą zużywa się wyłącznie na to, aby bezsensownie oziębiać powietrze. To rzecz jasna jest niekorzystne nie tylko dla samego urządzenia, ale również odbija się na naszych domowych rachunkach.

 

W poszukiwaniu dogodnego miejsca


Nie jest wskazane, aby chłodziarka znajdowała się w bliskim sąsiedztwie jakichkolwiek źródeł ciepła. Nie jest to sprzyjające do jej należytej pracy. Sprzęt AGD tej kategorii nie powinien być umiejscawiany zatem tuż obok grzejnika, kuchenki czy piekarnika. Dobrze, aby na jej lokalizację wybrać punt zacieniony. Maszynę warto nie przysuwać maksymalnie do ściany. Jest to kluczowe, gdy chodzi o zapewnienie chłodziarce odpowiedniego przepływu mas powietrza. Wentylacja przekłada się z kolei na lepsze chłodzenie agregatu. Szczególnie istotne okazuje się to zwłaszcza w przypadku zagospodarowania przestrzeni kuchennej lodówką do zabudowy. Nie zapomnijmy również o zapewnieniu urządzanemu wnętrzu ergonomii. Pomyślmy nie tylko o tym, gdzie wstawić lodówkę, ale także skoncentrujmy się na ogólnej wizji wystroju naszej kuchni. Musimy skupić się także na tym, gdzie znajdą się inne urządzenia oraz elementy meblowe. W ten sposób unikniemy problemu z nachodzeniem się drzwi lodówki na inne części wyposażenia.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Gdzie powinna stać lodówka w kuchni?


Lodówka to jedno z kilku elementarnych urządzeń gospodarstwa domowego,...

Mam małą kuchnię i potrzebuję lodówki


Ludzie marzą o pięknych, dużych i przestronnych domach. Niestety, co najmniej połowa z...

Lodówka – z zamrażalnikiem czy bez?


Lodówki z zamrażarką to chłodziarki, które zyskały największą...