Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Zanim kupisz lodówkę

Porady

Zanim kupisz lodówkę

Ulubione0

Kiedy kupujesz sprzęt AGD, wydajesz z reguły duże sumy pieniężne, dlatego warto abyś dokonywał tylko przemyślanych i rozsądnych inwestycji. Nie wyrzucaj przysłowiowo pieniędzy w błoto, ale staraj się dokonać skrupulatnej selekcji pod kątem wyboru wyłącznie najlepszych urządzeń, które będą optymalnym wariantem do Twojej kuchni. W niniejszym tekście podpowiemy, na czym skoncentrować się, chcąc nabyć idealną lodówkę.

Nie bądź zachłanny


Wielu konsumentów popełnia standardowy błąd – wybiera lodówkę kierując się przy tym wyłącznie względami estetycznymi. Oczywiście na rynku sprzętu AGD jest dzisiaj tak duże urozmaicenie oferowanych przez producentów maszyn, że klient ma niesamowicie szeroki wachlarz wyboru pod względem nie tylko jakości, ale także walorów wizualnych prezentowanych urządzeń. Niemniej jednak to nie estetyka, a stosowne parametry techniczne powinny być podstawowym kryterium wyboru. Czynnikiem przesądzającym o tym, na jaki typ lodówki należy się zdecydować w danym przypadku musi być przede wszystkim pojemność sprzętu. Nie jest wskazane nabywanie pierwszego lepszego modelu, ale dokładne oszacowanie wymaganej pojemności. Zgodnie z zaleceniami ekspertów, dla pojedynczego użytkownika lodówki wystarczy pojemność 120 litrów, bez zamrażarki. Im więcej członków rodziny mających korzystać z maszyny, tym wypadałoby zwiększać pojemność chłodziarki o kolejne 30 litrów. Warto także pamiętać, że lodówka pracuje niezawodnie i funkcjonalnie zwłaszcza wtedy, gdy jest w niej odpowiednio dużo produktów. Jeżeli wnętrze sprzętu będzie świeciło pustkami, nie liczmy na to, że chłodziarka będzie działała efektywnie. Przy niewypełnieniu półek czy szafek lodówki, niepotrzebnie marnotrawiona jest energia, którą zużywa się wyłącznie na to, aby bezsensownie oziębiać powietrze. To rzecz jasna jest niekorzystne nie tylko dla samego urządzenia, ale również odbija się na naszych domowych rachunkach.

 

W poszukiwaniu dogodnego miejsca


Nie jest wskazane, aby chłodziarka znajdowała się w bliskim sąsiedztwie jakichkolwiek źródeł ciepła. Nie jest to sprzyjające do jej należytej pracy. Sprzęt AGD tej kategorii nie powinien być umiejscawiany zatem tuż obok grzejnika, kuchenki czy piekarnika. Dobrze, aby na jej lokalizację wybrać punt zacieniony. Maszynę warto nie przysuwać maksymalnie do ściany. Jest to kluczowe, gdy chodzi o zapewnienie chłodziarce odpowiedniego przepływu mas powietrza. Wentylacja przekłada się z kolei na lepsze chłodzenie agregatu. Szczególnie istotne okazuje się to zwłaszcza w przypadku zagospodarowania przestrzeni kuchennej lodówką do zabudowy. Nie zapomnijmy również o zapewnieniu urządzanemu wnętrzu ergonomii. Pomyślmy nie tylko o tym, gdzie wstawić lodówkę, ale także skoncentrujmy się na ogólnej wizji wystroju naszej kuchni. Musimy skupić się także na tym, gdzie znajdą się inne urządzenia oraz elementy meblowe. W ten sposób unikniemy problemu z nachodzeniem się drzwi lodówki na inne części wyposażenia.

Zobacz również

Zabudowywać czy nie? Wady i zalety kuchennych aranżacji

Zabudowywać czy nie? Wady i zalety kuchennych...

Kuchenny sprzęt w zabudowie – zalety rozwiązania Jeżeli zdecydujemy się na urządzenia AGD w...

Tepowanie – na czym polega?

Tepowanie – na czym polega?

Nieograniczone warianty zdobnictwa Brzmi tajemniczo, ale w praktyce technika tepowania...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena