Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Lodówka – z zamrażalnikiem czy bez?

Porady


Lodówka – z zamrażalnikiem czy bez?

Błędem często popełnianym przez konsumentów okazuje się niestosowny dobór nabywanych sprzętów gospodarstwa domowego. Niektórzy kupują „na oślep” – bez dokonania gruntownej selekcji, analizy, wymierzenia rozmiarów urządzeń czy też dopasowania ich konkretnie do wyposażanego pomieszczenia. Prawdziwie problematyczna jest aranżacja lokum kuchennego, bowiem to do tego obiektu mieszkalnego wymagana jest największa liczba sprzętu AGD. Przykładem urządzenia, którego zakup należy dobrze przemyśleć jest lodówka.

Na zdjęciu: Samsung

Niekoniecznie standardowo


Najczęściej dominującymi modelami chłodziarek są maszyny wyposażone w dodatkową część będącą zamrażalnikiem. Lodówki tego rodzaju są modne, przeważnie wybierane do domów, ale nie pasują do każdego typu pomieszczenia. Nie jest to optymalne w małych wnętrzach, gdzie nie mamy wystarczająco dużo wolnej przestrzeni do zagospodarowania. W niewielkich obiektach kuchennych przecież cenny jest każdy kawałek powierzchni, jaką mamy do dyspozycji, stąd zagracanie lokum wielką lodówką nie jest dobrym rozwiązaniem. W tym przypadku świetnie sprawdzi się pod względem ergonomicznym chłodziarka niewyposażona w zamrażalnik. Zalecane jest to także w przypadku aranżacji kuchni, które są użytkowane przez singli. Im mniej osób w mieszkaniu, tym mniejsze potrzeby i wymagania, więc samotnie mieszkającym w zupełności wystarczy klasyczna, niewielka gabarytowo chłodziarka. Kiedy zrezygnujemy z opcji zamrażalnika, lodówka będzie miała maksymalnie 120 – 130 centymetrów wysokości. Dostępne są nawet mini wersje chłodziarek bez zamrażalników liczące już około 50 centymetrów wysokości.


Z pomysłem


By żyć komfortowo, musisz sobie sprytnie radzić. Jeżeli Twoja kuchnia nie jest przestronna, brakuje Ci w niej miejsca do swobodnego przemieszczania się i realizacji codziennych obowiązków, nie zagracaj przestrzeni wąskiego, ciasnego lokum potężnym urządzeniem. O ile z zamrażalnika zrezygnować całkowicie nie możesz, o tyle da się go „odłączyć” od chłodziarki. Na rynku dostępne są przecież wolnostojące sprzęty typu zamrażarka, które można umiejscawiać w dowolnie wybranym miejscu w domu. Nie musi być to koniecznie kuchnia, równie dobra będzie spiżarnia czy pomieszczenie gospodarcze. W ten sposób zaoszczędzisz powierzchnię kuchenną, a jednocześnie nie będziesz musiał pozbywać się zamrażalnika.


Optymalny rodzaj


Producenci wypuszczający kolekcje nowoczesnych lodówek z zamrażalnikiem projektują dwa podstawowe typy chłodziarek. Są to urządzenia, które mają zamontowany zamrażalnik odpowiednio na górze, albo na dole. Warianty górne raczej dysponują dwiema, niekiedy jedną półką w części mrożącej a więc miejsca do wykorzystania nie mamy szczególnie dużo. Walorem okazuje się natomiast łatwość użytkowania takiej chłodziarki. Chcąc umieścić coś w zamrażalniku, nie musimy się schylać, bowiem mamy go na wyciągnięcie ręki. Modele posiadające zamrażalnik w dolnej części są mniej wygodne – trzeba nagimnastykować się, aby poukładać w nich produkty czy znaleźć poszukiwany artykuł spożywczy. Niemniej jednak są one wyposażone w komfortowe szuflady, jakie sprawnie wysuwają się i w których możemy selekcjonować produkty – osobno owoce i warzywa, oddzielnie mięso.

 

Więcej informacji o chłodziarce bez zamrażalnika możecie znaleźć w naszym nowym artykule https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/chlodziarka-bez-zamrazarki-gdzie-sie-sprawdzi-3001.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak kupować, żeby nie żałować – czyli lodówka pod...


Bez względu na to, jakie urządzenie AGD chcemy kupić, powinniśmy to sobie dobrze...

Designerska lodówka – czarna czy biała?


Wybór sprzętów kuchennych niejednokrotnie spędza sen z powiek wielu paniom domu. Na...

Lodówka, która spełni Twoje oczekiwania


Jesteśmy przyzwyczajeni do wygody i komfortu. Nieustannie podnosimy poziom naszego...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności