Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Lodówka – z zamrażalnikiem czy bez?

Porady

Lodówka – z zamrażalnikiem czy bez?

Ulubione0

Błędem często popełnianym przez konsumentów okazuje się niestosowny dobór nabywanych sprzętów gospodarstwa domowego. Niektórzy kupują „na oślep” – bez dokonania gruntownej selekcji, analizy, wymierzenia rozmiarów urządzeń czy też dopasowania ich konkretnie do wyposażanego pomieszczenia. Prawdziwie problematyczna jest aranżacja lokum kuchennego, bowiem to do tego obiektu mieszkalnego wymagana jest największa liczba sprzętu AGD. Przykładem urządzenia, którego zakup należy dobrze przemyśleć jest lodówka.

Niekoniecznie standardowo

Najczęściej dominującymi modelami chłodziarek są maszyny wyposażone w dodatkową część będącą zamrażalnikiem. Lodówki tego rodzaju są modne, przeważnie wybierane do domów, ale nie pasują do każdego typu pomieszczenia. Nie jest to optymalne w małych wnętrzach, gdzie nie mamy wystarczająco dużo wolnej przestrzeni do zagospodarowania. W niewielkich obiektach kuchennych przecież cenny jest każdy kawałek powierzchni, jaką mamy do dyspozycji, stąd zagracanie lokum wielką lodówką nie jest dobrym rozwiązaniem. W tym przypadku świetnie sprawdzi się pod względem ergonomicznym chłodziarka niewyposażona w zamrażalnik. Zalecane jest to także w przypadku aranżacji kuchni, które są użytkowane przez singli. Im mniej osób w mieszkaniu, tym mniejsze potrzeby i wymagania, więc samotnie mieszkającym w zupełności wystarczy klasyczna, niewielka gabarytowo chłodziarka. Kiedy zrezygnujemy z opcji zamrażalnika, lodówka będzie miała maksymalnie 120 – 130 centymetrów wysokości. Dostępne są nawet mini wersje chłodziarek bez zamrażalników liczące już około 50 centymetrów wysokości.

Z pomysłem

By żyć komfortowo, musisz sobie sprytnie radzić. Jeżeli Twoja kuchnia nie jest przestronna, brakuje Ci w niej miejsca do swobodnego przemieszczania się i realizacji codziennych obowiązków, nie zagracaj przestrzeni wąskiego, ciasnego lokum potężnym urządzeniem. O ile z zamrażalnika zrezygnować całkowicie nie możesz, o tyle da się go „odłączyć” od chłodziarki. Na rynku dostępne są przecież wolnostojące sprzęty typu zamrażarka, które można umiejscawiać w dowolnie wybranym miejscu w domu. Nie musi być to koniecznie kuchnia, równie dobra będzie spiżarnia czy pomieszczenie gospodarcze. W ten sposób zaoszczędzisz powierzchnię kuchenną, a jednocześnie nie będziesz musiał pozbywać się zamrażalnika.

Optymalny rodzaj

Producenci wypuszczający kolekcje nowoczesnych lodówek z zamrażalnikiem projektują dwa podstawowe typy chłodziarek. Są to urządzenia, które mają zamontowany zamrażalnik odpowiednio na górze, albo na dole. Warianty górne raczej dysponują dwiema, niekiedy jedną półką w części mrożącej a więc miejsca do wykorzystania nie mamy szczególnie dużo. Walorem okazuje się natomiast łatwość użytkowania takiej chłodziarki. Chcąc umieścić coś w zamrażalniku, nie musimy się schylać, bowiem mamy go na wyciągnięcie ręki. Modele posiadające zamrażalnik w dolnej części są mniej wygodne – trzeba nagimnastykować się, aby poukładać w nich produkty czy znaleźć poszukiwany artykuł spożywczy. Niemniej jednak są one wyposażone w komfortowe szuflady, jakie sprawnie wysuwają się i w których możemy selekcjonować produkty – osobno owoce i warzywa, oddzielnie mięso.

Zobacz również

Kuchnia gazowa – problem czy wygoda?

Kuchnia gazowa – problem czy wygoda?

Małe zamieszanie Po pierwsze, aby móc korzystać z płyty gazowej konieczne jest posiadanie...

Czerń w spółce z bielą

Czerń w spółce z bielą

Modnie i z klasą Generalnie nie wszystko, co jest modne pasuje do każdego jednego pomieszczenia....
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena