Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Nowa lodówka w starej odsłonie, czyli lodówka...

Porady


Nowa lodówka w starej odsłonie, czyli lodówka retro!

Wybierając się do sklepu ze sprzętem AGD możemy zauważyć jedno – różnorodność! Na ekspozycje składają się nie tylko urządzenia o minimalistycznym, nowoczesnym wyglądzie – ale również takie, które swoją stylistyką nawiązują do dawnych lat. Idealnym przykładem tego typu sprzętów są lodówki w klimatach retro. Świetnie wpasują się do kuchni urządzonej właśnie w takim stylu. Jednak czy takie urządzenia różnią się tylko zewnętrzną obudową? A może w środku również 'skrywają tajemnicę'? Dziś zajmiemy się lodówką w stylu retro – podpowiemy czy warto ją kupić i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Na zdjęciu: Gorenje

Czym lodówka w stylu retro różni się od tradycyjnej?

 

Okazuje się, że tak naprawdę lodówka w stylu retro niczym nie różni się od tradycyjnych chłodziarek. Pod względem funkcjonalności jest niemalże taka sama – inna jest tylko z zewnątrz. Tak naprawdę jedyne co nas ogranicza to mniejsza ilość dostępnych modeli – czyli różnorodność poszczególnych konfiguracji. Lodówki w stylu retro są połączeniem stylowego wyglądu z dawnych lat oraz nowoczesności. Wszystkie modele są wręcz 'naszpikowane' najnowocześniejszymi funkcjami oraz technologiami, co oczywiście przekłada się na wysoką cenę tych urządzeń.

 

Kupujemy lodówkę w stylu retro, na co zwrócić uwagę?

 

1. Klasa energetyczna urządzenia

 

Lodówka jest urządzeniem, którego praktycznie w ogóle nie odłączamy od prądu, dlatego najważniejszą kwestią powinna być dla nas jej energooszczędność. Podczas zakupów warto zwracać uwagę na etykiety, gdzie ten parametr jest oznaczony za pomocą liter alfabetu. Najlepiej wybrać model z literką A – wtedy klasa energetyczna jest najwyższa co przekłada się na mniejsze zużycie prądu. Jeśli przy literce A znajdują się plusy to jeszcze lepiej.

 

2. Pojemność

 

Kupując lodówkę powinniśmy wybrać taki model, który będzie dopasowany do naszych potrzeb. Jeśli mamy dużą rodzinę to szkoda wybierać lodówkę o małej pojemności, gdyż nie spełni ona naszych oczekiwań.

 

3. Kolor oraz design

 

W przypadku lodówek w stylu retro bardzo ważną kwestią jest jej kolor. Powinien on pasować do kuchni urządzonej również w takim stylu. Często są to intensywne barwy, jednak dostępne na rynku modele występują w wielu kolorach, dlatego z łatwością możemy dopasować ją do naszego kuchennego wnętrza.

 

4. Uchwyt

 

Często lodówki w stylu retro zamiast zwykłego uchwytu posiadają klamkę, która nadaje urządzeniu wyjątkowego uroku i stylu.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Dominik

Taka lodówka na pewno będzie rzucać się w oczy i świetnie się prezentować. Jednak trzeba mieć wtedy specyficzną kuchnię. Bardzo fajny artykuł i można z niego wiele wynieść.

Zobacz również


Lodówka – jak często należy w niej sprzątać?


Miejsce, w którym przechowujemy żywność powinno świecić przykładem czystości i...

Nasz poradnik – jak wybrać lodówkę?


Wszyscy wiemy, że sercem każdego mniejszego czy większego domu jest oczywiście...

Chłodziarka bez zamrażarki – gdzie się sprawdzi?


Lodówka bez zamrażalnika wbrew pozorom sprawdzi się nie tylko w dużej rodzinie...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności