Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Co to jest no Frost? Czy warto?

Porady


Co to jest no Frost? Czy warto?

Czy kiedykolwiek, podczas wizyty w sklepie ze sprzętem AGD zastanawialiście się co oznacza NO FROST? Na prawie każdej lodówce możemy zauważyć ten napis, ale co to w ogóle znaczy? Czym tak naprawdę różni się lodówka no Frost od zwykłej lodówki? Czy rzeczywiście ten system jest nam niezbędny? A może to tylko dobry chwyt marketingowy? Sprawdźmy!

Na zdjęciu: Samsung

Czym jest no Frost?


No Frost jest to nowoczesny system wymiany powietrza, który jest obecny w wielu chłodziarkach i zamrażarkach. Są to specjalne mechanizmy, których zadaniem jest nie tylko uatrakcyjnienie lodówki, ale też zwiększenie jest funkcjonalności. System ten polega na osuszaniu powietrza oraz kontroli poziomu pary wodnej w chłodziarce. Dzięki no Frost na urządzeniu nie osadza się powłoka szronowa, przez co częste rozmrażanie nie jest konieczne.
Za system no Frost odpowiedzialna jest odpowiednia wentylacja wnętrza lodówki – gdzie powietrze, usuwane jest specjalnymi skraplaczami, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie suchego powietrza.

 

 

No Frost w lodówce i zamrażarce


Dzięki systemowi no Frost niektóre produkty przechowywane w lodówkach dłużej pozostają świeże, dzięki czemu przechowywanie produktów jest bardziej efektowne. Stała cyrkulacja powietrza umożliwia utrzymanie równomiernego rozkładu temperatury i utrzymanie stałej temperatury w całej lodówce. Produkty przechowywane w zamrażarce z systemem no Frost charakteryzują się lepszymi walorami smakowymi, niż te, przechowywane w zwyczajnych zamrażarkach.

 

 

Same zalety?


System no Frost, to niestety nie tylko zalety. W lodówkach z tym systemem mamy niską wilgotność powietrza. Co to oznacza? Niektóre produkty dość szybko wysychają – np. wędlina czy żółty ser. Aby temu zapobiec warto takie produkty przechowywać w plastikowych pojemnikach, które pozwolą na dłuższe zachowanie świeżości. Producenci wielu modeli zaopatrzyli lodówki w specjalne szuflady, w których można regulować poziom wilgotności.

 

 

Tylko no Frost?


Na rynku dostępne są różne modele lodówek. W zależności od ceny, możemy spotkać się z różnymi rozwiązaniami. Pierwszym jest wcześniej omawiany system no Frost – obejmuje tylko chłodziarkę. Drugim, jest semi no Frost, czyli kontrola poziomu wilgotności działa tylko w zamrażalniku. Trzecią opcją jest full no Frost czyli system, który działa zarówno w chłodziarce jak i w zamrażarce.

 

 

Warto inwestować w no Frost?


System no Frost jest niezwykle przydatny w życiu codziennym. Produkty dłużej utrzymują swoją świeżość, a my możemy się cieszyć nieoszronioną lodówką. Jeszcze kilka lat temu systematyczne rozmrażanie lodówki było nieprzyjemnym obowiązkiem – dziś jest już tylko wspomnieniem! Możemy cieszyć się z funkcjonalnego sprzętu, bez częstej ingerencji. Lodówka no Frost jest fajnym, higienicznym rozwiązaniem, który doceni każdy kto się na nią zdecyduje. Lodówka no Frost to wygoda i komfort z przechowywania produktów w lodówce

Komentarze


5.00/5 6 6
5
Anastazja

Zdecydowanie warto mieć No Frost, zaoszczędza się sporo czasu na rozmrażaniu. Artykuł jak najbardziej do polecenia.


5
Amelka

No Frost jest już dosyć znaną funkcją. Ja polecam ją mieć w swojej lodówce!


5
Agata

No Frost niezastąpiony w lodówce. Chodząc do pracy, mając piątkę dzieci nie wyobrażam sobie tracić czasu na rozmrażanie lodówki.


5
Waran63

Warto !!


5
Jadzia

Mam No Frost w chłodziarce i zamrażarce. Polecam jak najbardziej ta technologie. Szron nie osadza się na ściankach i nie trzeba ciągle myśleć o rozmrażaniu lodówki.


5
czarek

warto, ja mam w nie drogie i działa to świetnie

Zobacz również


Parowar – gotuj szybko, zdrowo i bez tłuszczu!


Moda na aktywny styl życia trwa w najlepsze. Wszyscy ćwiczą, chwalą się swoimi...

Przydatne w kuchni sprzęty AGD


Dobrze dobrany sprzęt AGD znacznie usprawnia wykonywanie kuchennych prac, czyli tak...

Schowaj swój okap, czyli okap blatowy


Wszyscy wiemy jak ważną rolę w każdej kuchni odgrywa okap. Moda na wszechobecny...