Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Odkrywamy sekret systemu No Frost!

Porady


Odkrywamy sekret systemu No Frost!

Nie da się ukryć, że producenci sprzętów AGD wciąż starają się nas zaskakiwać. Zaopatrują oni swoje urządzenia w innowacyjne systemy, które jeszcze bardziej ułatwiają nam życie. Przykładem 'rewolucji' może być na przykład system no Frost znajdujący się w chłodziarkach. Od czasu pojawienia się na rynku, owe modele cieszą się dużą popularnością. Czym się charakteryzuje? Co zyskujemy kupując lodówkę z systemem no Frost? Odpowiedzi znajdziecie w dalszej części artykułu...

Na zdjęciu: Studio Mebli AK

Czym jest system No Frost w lodówkach?

 

System No Frost możemy spotkać w nowoczesnych urządzeniach takich jak chłodziarki i chłodziarko-zamrażarki. Najprościej mówiąc, jest on odpowiedzialny za kontrolowanie stopnia wilgotności wewnątrz urządzenia. No Frost sprawia, że na ściankach nie osadza się lód czy szron, a rozmrażanie lodówki po prostu nie jest konieczne. Lodówki z systemem No Frost wyposażone są w specjalne przewody i liczne wentylatory, które odpowiedzialne są za osuszanie oraz wymianę powietrza. Cała wilgoć z lodówki kierowana jest do specjalnego skraplacza. Jak widzicie, system No Frost jest wygodny – nie musimy martwić się o rozmrażanie urządzenia, jednak czy to jedyna zaleta przemawiająca na jego korzyść?

 

Zalety systemu no Frost, czyli dlaczego warto

 

No Frost, czyli system kontroli wilgotności powietrza sprawia, że w ogóle nie musimy rozmrażać naszej lodówki. jest to bardzo wygodne – nie musimy jej wyłączać i martwić się o produkty, które musimy z niej wyciągnąć. Nie mamy szronu i lodu – nie mamy problemu. Dzięki systemowi No Frost oszczędzamy czas oraz energię. Oczywiście nie jest to jedyna zaleta. Brak szronu przekłada się bezpośrednio na czystość urządzenia. Przy No Frost lodówka tak szybko się nie brudzi – nie ma lodu, szronu, więc tłuszcz czy kurz nie ma do czego przywierać. Jeśli już 'coś' przylgnie, to możemy łatwo usunąć to zabrudzenia. Ponadto, wszelki szron i lód na ściankach urządzenia wpływa na wydajność urządzenia – oszroniona lodówka pobiera znacznie więcej energii. Szron zmniejsza również powierzchnię użytkową zamrażarki, która zazwyczaj sama w sobie jest już wystarczająco mała.

 

Czy system No Frost wpływa na jakość przechowywanej w lodówce żywności?

 

System No Frost jest nie tylko 'wygodny' dla nas – wpływa również na jakość przechowywanej w lodówce żywności. Dzięki temu, że w chłodziarkach z systemem No Frost panuje mniejsza wilgotność, to produkty dłużej pozostają świeże. Żywność, którą przechowujemy w zamrażarce nie przylega do siebie – dlatego koniec ze 'sklejonymi' owocami lub kawałkami mięsa.

 

Czy No Frost ma wady?

 

Często mówi się, że nieustanna wentylacja oraz osuszone powietrze w lodówkach z systemem No Frost wysusza żywność. Aby temu zapobiec powinniśmy produkty przechowywać w plastikowych pojemnikach. Ponadto, modele chłodziarek wyposażone w system No Frost mogą pobierać więcej energii elektrycznej niż tradycyjne modele.

 

Zobacz także:

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/czy-system-no-frost-ma-tylko-zalety-1553.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/lodowka-z-systemem-no-frost-czy-warto-ja-kupic-2316.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/lodowka-low-frost-wady-i-zalety-2993.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/co-to-jest-no-frost-czy-warto-1493.html

Komentarze


4.50/5 2 2
5
Magda

Lodówka z takim system to dobre rozwiązanie, trzeba tylko pamiętać by żywność trzymać w pojemnikach. W przeciwnym razie faktycznie obeschnie.


4
Zbiornik

Czyli suma sumasumarum taki system finalnie i tak będzie pobierał więcej energii elektrycznej.

Zobacz również


Przydatne w kuchni sprzęty AGD


Dobrze dobrany sprzęt AGD znacznie usprawnia wykonywanie kuchennych prac, czyli tak...

Lodówki typu side by side – idealne rozwiązanie dla...


W ciągu kilku ostatnich lat coraz większą popularność w naszym kraju zyskały...

Lepiej pokazać czy schować? Czyli jaką chłodziarkę...


Na kuchnię składa się wiele ważnych elementów. Przede wszystkim kuchnia to...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności