Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Odkrywamy sekret systemu No Frost!

Porady

Odkrywamy sekret systemu No Frost!

Ulubione0

Nie da się ukryć, że producenci sprzętów AGD wciąż starają się nas zaskakiwać. Zaopatrują oni swoje urządzenia w innowacyjne systemy, które jeszcze bardziej ułatwiają nam życie. Przykładem 'rewolucji' może być na przykład system no Frost znajdujący się w chłodziarkach. Od czasu pojawienia się na rynku, owe modele cieszą się dużą popularnością. Czym się charakteryzuje? Co zyskujemy kupując lodówkę z systemem no Frost? Odpowiedzi znajdziecie w dalszej części artykułu...

Czym jest system No Frost w lodówkach?
System No Frost możemy spotkać w nowoczesnych urządzeniach takich jak chłodziarki i chłodziarko-zamrażarki. Najprościej mówiąc, jest on odpowiedzialny za kontrolowanie stopnia wilgotności wewnątrz urządzenia. No Frost sprawia, że na ściankach nie osadza się lód czy szron, a rozmrażanie lodówki po prostu nie jest konieczne. Lodówki z systemem No Frost wyposażone są w specjalne przewody i liczne wentylatory, które odpowiedzialne są za osuszanie oraz wymianę powietrza. Cała wilgoć z lodówki kierowana jest do specjalnego skraplacza. Jak widzicie, system No Frost jest wygodny – nie musimy martwić się o rozmrażanie urządzenia, jednak czy to jedyna zaleta przemawiająca na jego korzyść?

 

Zalety systemu no Frost, czyli dlaczego warto
No Frost, czyli system kontroli wilgotności powietrza sprawia, że w ogóle nie musimy rozmrażać naszej lodówki. jest to bardzo wygodne – nie musimy jej wyłączać i martwić się o produkty, które musimy z niej wyciągnąć. Nie mamy szronu i lodu – nie mamy problemu. Dzięki systemowi No Frost oszczędzamy czas oraz energię. Oczywiście nie jest to jedyna zaleta. Brak szronu przekłada się bezpośrednio na czystość urządzenia. Przy No Frost lodówka tak szybko się nie brudzi – nie ma lodu, szronu, więc tłuszcz czy kurz nie ma do czego przywierać. Jeśli już 'coś' przylgnie, to możemy łatwo usunąć to zabrudzenia. Ponadto, wszelki szron i lód na ściankach urządzenia wpływa na wydajność urządzenia – oszroniona lodówka pobiera znacznie więcej energii. Szron zmniejsza również powierzchnię użytkową zamrażarki, która zazwyczaj sama w sobie jest już wystarczająco mała.

 

Czy system No Frost wpływa na jakość przechowywanej w lodówce żywności?
System No Frost jest nie tylko 'wygodny' dla nas – wpływa również na jakość przechowywanej w lodówce żywności. Dzięki temu, że w chłodziarkach z systemem No Frost panuje mniejsza wilgotność, to produkty dłużej pozostają świeże. Żywność, którą przechowujemy w zamrażarce nie przylega do siebie – dlatego koniec ze 'sklejonymi' owocami lub kawałkami mięsa.

 

Czy No Frost ma wady?
Często mówi się, że nieustanna wentylacja oraz osuszone powietrze w lodówkach z systemem No Frost wysusza żywność. Aby temu zapobiec powinniśmy produkty przechowywać w plastikowych pojemnikach. Ponadto, modele chłodziarek wyposażone w system No Frost mogą pobierać więcej energii elektrycznej niż tradycyjne modele.

Zobacz również

Kuchnia po szwedzku

Kuchnia po szwedzku

Nie od teraz a od lat Styl urządzania czy to standardowych kuchni, czy też salonów na wzór...

4 urządzenia, z których korzysta się najczęściej

4 urządzenia, z których korzysta się...

1. Zmywarka Kto lubi zmywać – ręka do góry. No właśnie – nikt tego nie lubi. Nie ma co...
Komentarze (1)
1
Gość
Magda
2017-09-25 14:56:02

Lodówka z takim system to dobre rozwiązanie, trzeba tylko pamiętać by żywność trzymać w pojemnikach. W przeciwnym razie faktycznie obeschnie.

Twój komentarz
Ocena