Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Lodówka z systemem no Frost – czy warto ją...

Porady

Lodówka z systemem no Frost – czy warto ją kupić?

Ulubione0

To zadziwiające, jak sprzęt AGD na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat się zmienił. Poszczególne urządzenia pełnią już nie tylko swoje podstawowe funkcje, ale dodatkowo wyposażone są w zupełnie nowe, wcześniej nieznane 'bajery'. W dzisiejszych czasach już mało kto ze zdziwieniem reaguje na to, że płyty grzewcze same się wyłączają, a drzwi piekarnika się nie nagrzewają. Kiedyś urządzenia chłodzące należało co jakiś czas rozmrażać, ponieważ w środku gromadził się szron i lód, a więc konieczne było ich rozmrażanie.

Jak jest dziś? Czysto, sucho i wygodnie, a wszystko za sprawą systemu no Frost.
W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć taki model lodówki, którą trzeba rozmrażać. Większość dostępnych na rynku urządzeń chłodzących wyposażonych jest w nowoczesny system – system no Frost.

Czym jest system no Frost?
No Frost w lodówkach to system odpowiedzialny za proces wymiany powietrza. No Frost osusza powietrze znajdujące się w środku urządzenia oraz kontroluje zawartość pary wodnej. Zapewnia stały obieg powietrza – dlatego właśnie, na ściankach chłodziarek z systemem no Frost, nie osiada się szron. Sekretem jest tutaj wentylacja, która umieszczona została wewnątrz lodówki. Powietrze jest usuwane z lodówki z pomocą przystosowanych do tego skraplaczy, dzięki którym w środku jest tylko suche powietrze.

• Duża wygoda
Przede wszystkim system no Frost w lodówce to duża wygoda. Stała cyrkulacja powietrza sprawia, że na ściankach nie osiada się lód i szron, a więc rozmrażanie chłodziarki nie jest konieczne.

• Większa wydajność urządzenia
Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale znajdujący się w lodówce szron wpływa na wydajność urządzenia. Zużywa ono wtedy więcej energii, a więc i rachunki za prąd są wyższe. W lodówkach no Frost nie mamy tego problemu.

• Zawsze świeże produkty
Okazuje się, że produkty, przechowywane w lodówce no Frost dłużej pozostają świeże. Ciągły obieg powietrza sprawia, że temperatura jest rozłożona równomiernie i jest utrzymana na odpowiednim poziomie – jest przystosowana do produktów żywnościowych.

• Suchość produktów
Produkty żywnościowe takie jak wędliny czy ser żółty należy przechowywać w plastikowych pojemnikach – inaczej, przez panujące w lodówce suche powietrze, mogą wyschnąć.
System no Frost to duże udogodnienie, które znajduje się w niemalże wszystkich urządzeniach chłodzących. System cyrkulacji powietrza sprawia, że w na ściankach chłodziarki nie osiada się szron, przez co systematyczne rozmrażanie nie jest konieczne.

Zobacz również

Sposób na ochłodę, czyli jak wybrać kostkarkę do lodu?

Sposób na ochłodę, czyli jak wybrać kostkarkę...

Kształt i rozmiar lodu Wybierając przenośną kostkarkę do lodu, powinniśmy zwrócić uwagę,...

4 sprawdzone sposoby na urządzenie małej kuchni

4 sprawdzone sposoby na urządzenie małej kuchni

1 – postaw na urządzenia 2 w 1 Nieodłącznym elementem każdej kuchni są sprzęty AGD. Jeśli...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena