Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Lodówka z systemem no Frost – czy warto ją...

Porady


Lodówka z systemem no Frost – czy warto ją kupić?

To zadziwiające, jak sprzęt AGD na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat się zmienił. Poszczególne urządzenia pełnią już nie tylko swoje podstawowe funkcje, ale dodatkowo wyposażone są w zupełnie nowe, wcześniej nieznane 'bajery'. W dzisiejszych czasach już mało kto ze zdziwieniem reaguje na to, że płyty grzewcze same się wyłączają, a drzwi piekarnika się nie nagrzewają. Kiedyś urządzenia chłodzące należało co jakiś czas rozmrażać, ponieważ w środku gromadził się szron i lód, a więc konieczne było ich rozmrażanie.

Na zdjęciu: Studio Mebli A&K

Jak jest dziś? Czysto, sucho i wygodnie, a wszystko za sprawą systemu no Frost.

 

W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć taki model lodówki, którą trzeba rozmrażać. Większość dostępnych na rynku urządzeń chłodzących wyposażonych jest w nowoczesny system – system no Frost.

 

Czym jest system no Frost?

 

No Frost w lodówkach to system odpowiedzialny za proces wymiany powietrza. No Frost osusza powietrze znajdujące się w środku urządzenia oraz kontroluje zawartość pary wodnej. Zapewnia stały obieg powietrza – dlatego właśnie, na ściankach chłodziarek z systemem no Frost, nie osiada się szron. Sekretem jest tutaj wentylacja, która umieszczona została wewnątrz lodówki. Powietrze jest usuwane z lodówki z pomocą przystosowanych do tego skraplaczy, dzięki którym w środku jest tylko suche powietrze.

 

Duża wygoda

Przede wszystkim system no Frost w lodówce to duża wygoda. Stała cyrkulacja powietrza sprawia, że na ściankach nie osiada się lód i szron, a więc rozmrażanie chłodziarki nie jest konieczne.

 

Większa wydajność urządzenia

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale znajdujący się w lodówce szron wpływa na wydajność urządzenia. Zużywa ono wtedy więcej energii, a więc i rachunki za prąd są wyższe. W lodówkach no Frost nie mamy tego problemu.

 

Zawsze świeże produkty

Okazuje się, że produkty, przechowywane w lodówce no Frost dłużej pozostają świeże. Ciągły obieg powietrza sprawia, że temperatura jest rozłożona równomiernie i jest utrzymana na odpowiednim poziomie – jest przystosowana do produktów żywnościowych.

 

Suchość produktów

Produkty żywnościowe takie jak wędliny czy ser żółty należy przechowywać w plastikowych pojemnikach – inaczej, przez panujące w lodówce suche powietrze, mogą wyschnąć.

 

System no Frost to duże udogodnienie, które znajduje się w niemalże wszystkich urządzeniach chłodzących. System cyrkulacji powietrza sprawia, że w na ściankach chłodziarki nie osiada się szron, przez co systematyczne rozmrażanie nie jest konieczne.

 

Zobacz także:

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/odkrywamy-sekret-systemu-no-frost-2007.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/czy-system-no-frost-ma-tylko-zalety-1553.html

https://whttps://www.maxkuchnie.pl/artykuly/lodowka-low-frost-wady-i-zalety-2993.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/lodowka-low-frost-wady-i-zalety-2993.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Szybkowar w kuchni – obiad w mgnieniu oka


Dzisiejszy rynek akcesoriów kuchennych jest tak bardzo mocno rozwinięty, że nie...

Kamień dekoracyjny nad blatem w kuchni


Ranga kuchni na przestrzeni lat diametralnie się zmieniła. Współczesne kuchnie...

Kolorowa kuchnia w stylu pop-art


Odważna zabawa kolorem w kuchennej aranżacji to propozycja dla optymistycznych...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności