Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Lodówka bezszronowa – czy warto ją kupić?

Porady


Lodówka bezszronowa – czy warto ją kupić?

Dzisiejsze lodówki tylko z pozoru przypominają te urządzenia z czasów naszych babć. Większość nowoczesnych chłodziarek posiada specjalne mechanizmy, które zwiększają funkcjonalność tego urządzenia. Na wyróżnienie zasługuje tutaj system no Frost. Jest to hit ostatnich lat – pomimo tego, że trochę więcej kosztuje, to coraz więcej osób się na nie decyduje. Czym jest no Frost? Czy warto w to inwestować? Czy bezszronowa lodówka jest lepsza niż taka zwykła? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym tekście.

Na zdjęciu: Studio Mebli Zoya

Bezszronowa lodówka, czyli jaka?

 

System no Frost to specyficzny system cyrkulacji powietrza. Ta funkcja kontroluje poziom wilgotności powietrza w naszej lodówce. W takiej lodówce nie ma szronu, nie trzeba jak rozmrażać – jest zdecydowanie wygodniejsza i łatwiejsza w użytkowaniu. Jednak to rozwiązanie ma także wady. Niska wilgotność powietrza nie wpływa dobrze na świeże produkty. Ser żółty czy wędliny powinno się przechowywać w pudełkach – inaczej wyschną.

 

Czy mamy jakąś alternatywę systemu no Frost?

 

Jeśli uważamy, że system no Frost nie jest dla nas, to producenci lodówek mają dla nas alternatywę. Mowa o Frost free czyli systemie full no Frost. W tym przypadku lodówka wykorzystuje aż dwa obiegi powietrza – jeden dla chłodziarki, drugi dla zamrażarki. Dzięki temu produkty tak szybko nie wysychają, a zapachy się nie mieszają.

 

Inna alternatywa no Frost

 

Inną opcją jest system low Frost. Polega on na odprowadzaniu wilgoci jednak w mniejszym stopniu niż dwa poprzednie rozwiązania. Tutaj już mamy do czynienia z warstwą lodu na ściankach, ale już nie w takim stopniu jak w przypadku zwykłych lodówek.

 

Na co zwracać uwagę?

 

Oczywiście wiele zależy od naszego budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na zakup lodówki. Chcąc zainwestować w chłodziarkę bezszronową, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę gdzie działa system no Frost. Na rynku możemy spotkać się z trzema rozwiązaniami a mianowicie: no Frost, czyli działanie obejmuje tylko chłodziarkę, semi no Frost czyli system działa tylko w zamrażalniku oraz full no Frost czyli działa wszędzie.

 

Jak zapobiegać wysychaniu produktów?

 

Wiele osób narzeka na to, że system no Frost powoduje zbyt duże wysuszenie żywności. W tym celu wiele modeli posiada szuflady, w których możemy regulować poziom wilgotności. Dzięki temu produkty będą dłużej świeże. Producenci tworzą również specjalne szuflady na wędliny, owoce, warzywa – i dostosowują panujące warunki do konkretnej grupy żywności.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Magda

Zaciekawiła mnie ta lodówka bezszronowa. Może nawet kupię, ale najpierw zapoznam się bardziej z tymi wszystkimi systemami.

Zobacz również


Moda na styl Wabi-Sabi


Urządzając swoją kuchnię warto przyłożyć szczególne starania zarówno...

Zmywarka czy zlewozmywak?


Na przestrzeni ostatnich lat zmywarka stała się niemalże tak samo powszechnym elementem...

Jak przystosować kuchnię dla osób niepełnosprawnych?


Kuchnia jest sercem domu. To tutaj bowiem spędzamy najwięcej czasu. Przygotowujemy...