Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Nasz poradnik – jak wybrać lodówkę?

Porady


Nasz poradnik – jak wybrać lodówkę?

Wszyscy wiemy, że sercem każdego mniejszego czy większego domu jest oczywiście kuchnia. Jest to dość wymagające pomieszczenie. Musi być ładnie, wygodnie, funkcjonalnie i bezpiecznie urządzone. Na kuchnię składają się meble, dodatki, kolory ścian oraz sprzęt AGD. Dziś ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez urządzeń, które znacznie ułatwiają nam życie. Natomiast sercem kuchni, jest lodówka. Tak naprawdę cały czas nasze życie obraca się wokół niej – no przyznaj się, ile razy dziennie do niej zaglądasz? Umożliwia nam przechowywanie żywności i przedłużenie jej żywotności, jednak dziś lodówka to już nie tylko lodówka. To również stylowy dodatek naszej kuchni. Jak wybrać lodówkę? Na co zwrócić uwagę?

Na zdjęciu: Studio Mebli Drewmax

Podczas wizyty w sklepie i poszukiwania lodówki idealnej, bardzo często kierujemy się jej wyglądem zewnętrznym oraz ceną. Tak, tak jej wygląd jest ważny, jednak jeśli będziemy zwracać uwagę tylko na aspekty widoczne gołym okiem, to możemy dokonać niewłaściwego wyboru. Na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania lodówki?

 

1. Klasa energetyczna chłodziarki

 

Lodówka jest urządzeniem, które jest włączone do prądu cały czas. Działa non stop, bez przerwy, dlatego bezpośrednio przyczynia się do większych rachunków za prąd. Najważniejszą kwestią będzie jej klasa energetyczna. Warto wybrać model, który jest oznaczony literką A. Jeśli dodatkowo, obok znajdują się plusy, to takie urządzenie tym bardziej zasługuje na uwagę.

 

2. Umiejscowienie zamrażalnika

 

Tutaj mamy do wyboru trzy możliwości. Na rynku dostępne są chłodziarki z dolnym zamrażalnikiem, chłodziarki z górnym zamrażalnikiem oraz same urządzenia chłodzące. Musimy zdecydować, która 'część' urządzenia jest dla nas ważniejsza i z której będziemy częściej korzystać.

 

3. Rodzaj otwierania drzwi

 

Już podczas planowania kuchennego pomieszczenia powinniśmy ustalić kierunek otwierania drzwi. 'Dobry' kierunek będzie wpływał bezpośrednio na komfort korzystania z urządzenia. Większość urządzeń umożliwia otwieranie drzwi tylko w prawą stronę, jednak producenci ofertuję też modele, w których możliwa jest zmiana kierunku działania drzwi.

 

4. Ile drzwi?

 

Na rynku dostępne są lodówki jednodrzwiowe, lodówki dwudrzwiowe oraz lodówki side by side. Chłodziarki jednodrzwiowe świetnie sprawdzą się u singli oraz w małych mieszkaniach. Zajmują niewiele miejsca w kuchni, przez co jednak mają też niewielką pojemność. Lodówki dwudrzwiowe posiadają osobno chłodziarkę i zamrażalnik. Są bardzo wysokie, co również przekłada się na dużą pojemność. Są idealne do dużych mieszkań oraz rodzin wielopokoleniowych. Największe na rynku, są lodówki side by side. Otwiera się ją jak szafę – wszystko widać jak na dłoni. Te urządzenia są szerokie i nadają się tylko do przestronnych, dużych kuchni.

Komentarze


5.00/5 2 2
5
Robert

Jak ja kupowałem lodówkę, to skupiałem się przede wszystkim na klasie energetycznej oraz funkcjach jakie posiada. Jak na razie służy mi bardzo dobrze i świetnie się z niej korzysta.


5
Kasia

Bardzo fajny poradnik jeśli ktoś nie wie jak wybrać lodówkę do swojej kuchni. Ja zdecydowałam się na bardzo prostą lodówkę, która ma najważniejsze funkcje.

Zobacz również


Bajery w innowacyjnych lodówkach


Nowoczesny sprzęt AGD ma za zadanie nie tylko należycie pełnić swoje funkcje, ale...

Solo czy w obudowie? Jaką lodówkę wybrać?


Lodówkę ma właściwie każdy, a już na pewno jest ona jednym z pierwszych punktów na...

Designerska lodówka – czarna czy biała?


Wybór sprzętów kuchennych niejednokrotnie spędza sen z powiek wielu paniom domu. Na...