Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Lodówka – jak ją kupować?

Porady

Lodówka – jak ją kupować?

Ulubione1

Kuchnia jest z pewnością najczęściej eksploatowanym pomieszczeniem w całym domu. To właśnie tutaj przygotowujemy posiłki, jemy obiady, śniadania i odrabiamy lekcje z dziećmi. Nieodłącznym elementem każdego kuchennego wyposażenia jest lodówka. To właśnie chłodziarka umożliwia nam przechowywanie żywności, a dodatkowo przedłuża jej trwałość. Bardzo często, podczas kupna lodówki kierujemy się nieodpowiednimi kryteriami – takimi jak cena i wygląd urządzenia. Chłodziarki należą do specyficznych sprzętów, dlatego aby móc cieszyć się z zakupu na lata, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Po więcej informacji zapraszamy do dalszej części artykułu.

Rzecz najważniejsza – klasa energetyczna lodówki
Lodówka jest urządzeniem, które cały czas jest podłączone do prądu. Nie wyłączamy jej wychodząc z mieszkania – działa ona cały czas. Właśnie dlatego bardzo ważna jest klasa energetyczna tego urządzenia. Ten parametr dokładnie określa ilość prądu, która jest zużywana przez chłodziarkę w określonych warunkach. Warto wybierać urządzenia, które oznaczone są literką A przy klasie energetycznej, są to bowiem najbardziej energooszczędne modele. Każda chłodziarka posiada etykietę, na której wyszczególnione są wszystkie parametry.

 

Aby otwieranie lodówki było... wygodne!
Wiele osób zapomina o kwestii otwierania drzwi. To, jaką chcemy lodówkę warto przemyśleć już podczas urządzania czy planowania kuchni. Wybierając meble należy uwzględnić kierunek otwierania drzwi lodówki – tak, aby korzystanie z niej, było po prostu wygodne. Jeżeli za kilka lat przewidujemy remont bądź przeprowadzkę, to warto wybrać model w którym zmienianie kierunku otwierania lodówki będzie możliwe.

 

Głośna lodówka to zła lodówka
Bardzo ważny jest poziom hałasu generowany przez lodówkę. Niektóre modele, które dostępne są na rynku są naprawdę głośne, dlatego należy sprawdzić to przed zakupem. Warto wybrać lodówkę, która wytwarza hałas na poziomie 38dB. Mniejsza wartość dB będzie równoznaczna z ciszej pracującą lodówką.

 

Kwestia zamrażarki, razem czy osobno?
Asortyment chłodziarek na rynku jest bardzo szeroki. Poszczególne modele różnią się między sobą, wielkością, dodatkowymi funkcjami, a także umieszczeniem zamrażalnika! Jedne modele posiadają zamrażalnik na dole, drugie – na górze, ale które rozwiązanie jest lepsze? Decydując się na model z zamrażalnikiem zamontowanym na dole, zyskujemy mnóstwo miejsca na przechowywanie mrożonek – jednak konieczne jest schylanie, co jest dość problematyczne szczególnie w przypadku osób starszych. Zamrażarka umieszczona na górze jest za to mniej komfortowa – znacznie utrudnia ona swobodne i wygodne korzystanie z lodówki. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się kupno dwóch osobnych urządzeń, jednak na to mogą sobie pozwolić jedynie osoby, które mają na to wystarczającą ilość miejsca.

Zobacz również

Misja: malujemy kuchnię. Jakie barwy najlepiej wybrać?

Misja: malujemy kuchnię. Jakie barwy najlepiej...

Nasza propozycja – monochromatyczne kolory zawsze na topie Jak już zdążyliśmy zauważyć,...

Zlewozmywak granitowy, czyli niezniszczalny luksus

Zlewozmywak granitowy, czyli niezniszczalny luksus

Solidny i wytrzymały Jaki jest najlepszy zlewozmywak? Powinien być solidny, praktyczny ale też...
Komentarze (1)
1
Gość
beti
2017-07-21 15:05:35

Mnie podobają się lodówki z wbudowanymi kostkarkami do lodu - fajna sprawa, zwłaszcza w upalne dni. Jak na razie mamy starą lodówkę, kupiliśmy jakoś 7, a może i więcej lat temu, jak na razie nie zmieniamy, poczekamy do remontu :)

Twój komentarz
Ocena