Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Lodówka – jak ją kupować?

Porady


Lodówka – jak ją kupować?

Kuchnia jest z pewnością najczęściej eksploatowanym pomieszczeniem w całym domu. To właśnie tutaj przygotowujemy posiłki, jemy obiady, śniadania i odrabiamy lekcje z dziećmi. Nieodłącznym elementem każdego kuchennego wyposażenia jest lodówka. To właśnie chłodziarka umożliwia nam przechowywanie żywności, a dodatkowo przedłuża jej trwałość. Bardzo często, podczas kupna lodówki kierujemy się nieodpowiednimi kryteriami – takimi jak cena i wygląd urządzenia. Chłodziarki należą do specyficznych sprzętów, dlatego aby móc cieszyć się z zakupu na lata, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Po więcej informacji zapraszamy do dalszej części artykułu.

Na zdjęciu: Studio Mebli Wach

Rzecz najważniejsza – klasa energetyczna lodówki
Lodówka jest urządzeniem, które cały czas jest podłączone do prądu. Nie wyłączamy jej wychodząc z mieszkania – działa ona cały czas. Właśnie dlatego bardzo ważna jest klasa energetyczna tego urządzenia. Ten parametr dokładnie określa ilość prądu, która jest zużywana przez chłodziarkę w określonych warunkach. Warto wybierać urządzenia, które oznaczone są literką A przy klasie energetycznej, są to bowiem najbardziej energooszczędne modele. Każda chłodziarka posiada etykietę, na której wyszczególnione są wszystkie parametry.

 

Aby otwieranie lodówki było... wygodne!
Wiele osób zapomina o kwestii otwierania drzwi. To, jaką chcemy lodówkę warto przemyśleć już podczas urządzania czy planowania kuchni. Wybierając meble należy uwzględnić kierunek otwierania drzwi lodówki – tak, aby korzystanie z niej, było po prostu wygodne. Jeżeli za kilka lat przewidujemy remont bądź przeprowadzkę, to warto wybrać model w którym zmienianie kierunku otwierania lodówki będzie możliwe.

 

Głośna lodówka to zła lodówka
Bardzo ważny jest poziom hałasu generowany przez lodówkę. Niektóre modele, które dostępne są na rynku są naprawdę głośne, dlatego należy sprawdzić to przed zakupem. Warto wybrać lodówkę, która wytwarza hałas na poziomie 38dB. Mniejsza wartość dB będzie równoznaczna z ciszej pracującą lodówką.

 

Kwestia zamrażarki, razem czy osobno?
Asortyment chłodziarek na rynku jest bardzo szeroki. Poszczególne modele różnią się między sobą, wielkością, dodatkowymi funkcjami, a także umieszczeniem zamrażalnika! Jedne modele posiadają zamrażalnik na dole, drugie – na górze, ale które rozwiązanie jest lepsze? Decydując się na model z zamrażalnikiem zamontowanym na dole, zyskujemy mnóstwo miejsca na przechowywanie mrożonek – jednak konieczne jest schylanie, co jest dość problematyczne szczególnie w przypadku osób starszych. Zamrażarka umieszczona na górze jest za to mniej komfortowa – znacznie utrudnia ona swobodne i wygodne korzystanie z lodówki. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się kupno dwóch osobnych urządzeń, jednak na to mogą sobie pozwolić jedynie osoby, które mają na to wystarczającą ilość miejsca.

 

Komentarze


5.00/5 1 1
5
beti

Mnie podobają się lodówki z wbudowanymi kostkarkami do lodu - fajna sprawa, zwłaszcza w upalne dni. Jak na razie mamy starą lodówkę, kupiliśmy jakoś 7, a może i więcej lat temu, jak na razie nie zmieniamy, poczekamy do remontu :)

Zobacz również


Wywiad z Jakubem Kuroniem


Talent odziedziczył po ojcu Macieju - wybitnym kucharzu. Kontynuuje ideę dziadka Jacka...

Grzanie na zimno. Sekrety indukcji.


Szybko, sprawnie, energooszczędnie i bezpiecznie. Któż z nas nie chciałby w ten...

Jaki model kuchenki mikrofalowej wybrać?


Kuchenka mikrofalowa jest urządzeniem, który znajduje się w niemalże każdej...