Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Lodówka na miarę Twoich potrzeb – 4 cechy, na...

Porady

Lodówka na miarę Twoich potrzeb – 4 cechy, na które warto zwrócić uwagę

Ulubione0

Nie da się ukryć, że przyzwyczailiśmy się do dobrego. W kuchni mamy mnóstwo urządzeń, które pomaga, lub wręcz wyręcza nas z wykonywania pewnych czynności. Dzisiaj, ciężko już wyobrazić sobie kuchnię bez podstawowych sprzętów AGD. Wszystkie urządzenia powinny być dobrze wykonane, ładnie wyglądać i posiadać mnóstwo dodatkowych funkcji, które jeszcze bardziej zwiększą jego atrakcyjność. Asortyment dostępnych towarów stale się powiększa, wybór jest przeogromny, dlatego ciężko jest się zdecydować. Tego typu sprzęty to inwestycja na lata, dlatego zakupy powinny być dobrze przemyślany. Oprócz wyglądu, powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na parametry urządzenia. Dziś pod lupę weźmiemy lodówkę.

Ogromny wybór – ogrom możliwości
Producenci lodówek (a także innych sprzętów AGD) nieustannie starają się ulepszać swoje towary. W urządzeniach zastosowują nowoczesne technologie, intuicyjne panele – wszystko po to, aby spełnić nasze oczekiwania oraz podnieść atrakcyjność swoich wyrobów. Ilość dodatkowych opcji często przekłada się na możliwości i funkcjonalność urządzenia, dlatego warto porównywać i sprawdzać walory poszczególnych modeli.

 

Po pierwsze – typ lodówki
Przede wszystkim musimy zdecydować, czy chcemy lodówkę wolnostojącą, czy przeznaczoną pod zabudowę. Oba modele różnią się przede wszystkim wyglądem. Ta przeznaczona pod zabudowę ukryta jest w meblach, natomiast wolnostojąca, to tradycyjny model lodówki, który bardzo dobrze znamy. Z uwagi na panujący trend 'wszechobecnego minimalizmu' dużą popularnością cieszą się teraz modele zabudowane – ukryte sprzęty są teraz bardzo pożądane. Ze względów funkcjonalnych, oba warianty posiadają podobne funkcje oraz parametry – dlatego dają takie same możliwości. Jeżeli chodzi o lodówki wolnostojące to są one zdecydowanie bardziej manualne – możemy ją w każdej chwili umieścić w innym miejscu.

 

Po drugie – wielkość
Lodówka służy nam do przechowywania produktów żywnościowych, dlatego należy dopasować jej wielkość do naszych potrzeb – a raczej do liczby domowników. Jeżeli mamy dużą rodzinę, to wiadomo, że lodówka również musi być większa. Przykładem bardzo pojemnej chłodziarki, jest lodówka side by side. Jest to lodówka, która posiada dwoje drzwi – otwiera się ją jak szafę. Oczywiście większa pojemność wiąże się także z większymi rozmiarami, jednak coś za coś. Dla singli, świetnie sprawdzą się lodówki kompaktowe, które mimo swoich mniejszych rozmiarów świetnie spełniają swoje zadanie.

 

Po trzecie – energooszczędność
Lodówka jest urządzeniem, które cały czas jest podpięte do prądu, dlatego niezwykle ważna jest ilość energii, którą pochłania – będzie to wpływać na nasze rachunki. Najlepiej wybrać model z wysoką klasą energetyczną – takie modele oznaczone są literką A.

 

Po czwarte – funkcje
Oczywiście dodatkowe funkcje mogą wpłynąć na komfort korzystania z tego urządzenia. Warto wybrać chłodziarkę, która posiada udogodnienia, które nam się przydadzą. Często dodatkowe funkcje wiążą się z nieco wyższą ceną, jednak pamiętajmy, że lodówka będzie z nami na lata, a kostkarka może się przydać, szczególnie w upalne dni.

Zobacz również

Piekarnik zwykły czy piekarnik parowy?

Piekarnik zwykły czy piekarnik parowy?

Jak działa piekarnik parowy? Piekarnik parowy to dość specyficzne urządzenie. Łączy on bowiem...

Metamorfoza kuchni tanim kosztem – poznaj nasze propozycje

Metamorfoza kuchni tanim kosztem – poznaj nasze...

Remont zazwyczaj kojarzy nam się z bardzo czasochłonnym procesem, który wymaga dużego nakładu...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena