Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Sposób na ciszę w kuchni, czyli co zrobić żeby...

Porady


Sposób na ciszę w kuchni, czyli co zrobić żeby nie było głośno

Stety lub niestety żyjemy w czasach, gdzie cały czas gonimy. Nie mamy na nic czasu, wszędzie się spieszymy i na wszystko – dosłownie wszystko brakuje nam czasu. Dom jest miejscem, w którym odpoczywamy i relaksujemy się po ciężkim dniu w pracy. Każdy po skończonych obowiązkiem z utęsknieniem pędzi do domu – aby odpocząć. Marzymy tylko o tym, aby usiąść w ciszy i spokoju. Kuchnia jest miejscem, gdzie odpoczywamy gotując lub spożywając posiłki, jednak jest również głośnym miejscem. Nie ma nic bardziej irytującego niż głośny hałas gdy chcemy odpocząć. Dziś podpowiemy wam jak zminimalizować hałas w kuchni.

Na zdjęciu: Studio Modne Meble

Typy hałasu w kuchni

 

Kuchnia jest miejscem, w którym można spotkać różne oblicza hałasu. Czasem jest to odgłos pochodzący z jakiegoś urządzenia, czasem odgłos uderzającej o płytki szklanki, a czasem krzyk lub płacz naszego dziecka. Nie ma co ukrywać – nawet gotowanie jest formą odpoczynku, jednak wszelkie jednostajne oraz niezbyt głośne dźwięki mogą porządnie nas wkurzyć. W takich warunkach ciężko jest się zrelaksować – odgłosy te są bardzo irytujące i nas dekoncentrują. Jak więc stłumić dźwięki pochodzące z urządzeń AGD, hałas z podwórka i innych pomieszczeń? Jak urządzić kuchnię, aby było w niej cicho? Poniżej podpowiemy jak zmniejszyć hałas w kuchni.

 

Kluczem do sukcesu jest izolacja oraz dobre okna

 

Tak naprawdę za tłumienie hałasu w domu odpowiedzialna jest dobrze wykonana oraz odpowiednio zaprojektowana konstrukcja budynku. Za wszystko odpowiada izolacja – to dzięki niej wszystkie odgłosy zostają stłamszone. Podczas budowy domu lub przeprowadzki do mieszkania warto postawić na nowoczesne, wysokiej jakości okna. Na pewno wpłyną one na komfort mieszkania. Powinniśmy wybrać modele od sprawdzonych producentów. Przyczynią się one do zmniejszenia ilości hałasu, które będą dochodzić z zewnątrz. Jest to niezwykle ważne szczególnie, jeśli mieszkamy koło ruchliwej ulicy.

 

Sekretem jest ciche wykończenie kuchni

 

Już nie raz chwaliliśmy producentów za to, że dbają o nasz komfort. Nie inaczej jest z materiałami wykończeniowymi. Na rynku znajdziemy ich 'ciche' opcje, czyli materiały, które wyciszą hałaśliwe wypadku. W przypadku podłogi warto zainwestować w drewno, wykładzinę lub korek – to właśnie one, najlepiej tłumią odgłosy spadających na podłogę naczyń.

 

Ciche AGD, czy takie istnieje?

 

Nie ma co się czarować – sprzęt, który jest idealnie cichy po prostu nie istnieje. Wszystkie urządzenia podczas swojej pracy wydają dźwięki. O ich głośności bardzo często decyduje klasa sprzętu. Parametry, które podaje producent na etykiecie nie powinny być nam obojętne – i tak, z urządzeń które wydają dźwięki na poziomie powyżej 45 dB warto zrezygnować.

 

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Wiktor

intersujący temat pod artykuł. Szkoda, że ciche urządzania nie istnieją. Ale coś za coś. Pozdrawiam.

Zobacz również


Okienne okolice


Okno kuchenne to jeden z najważniejszych elementów wnętrza. To w końcu jego...

Czy warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe w...


Nie ma co ukrywać – każdy z nas lubi ciepło. Ze starannością dbamy o to, aby w...

Półka na przyprawy w Twojej kuchni


Dobrze przyprawione potrawy mogą zachwycić i sprawić, że posiłek we wspólnym...