Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Sposób na ciszę w kuchni, czyli co zrobić żeby...

Porady

Sposób na ciszę w kuchni, czyli co zrobić żeby nie było głośno

Ulubione1

Stety lub niestety żyjemy w czasach, gdzie cały czas gonimy. Nie mamy na nic czasu, wszędzie się spieszymy i na wszystko – dosłownie wszystko brakuje nam czasu. Dom jest miejscem, w którym odpoczywamy i relaksujemy się po ciężkim dniu w pracy. Każdy po skończonych obowiązkiem z utęsknieniem pędzi do domu – aby odpocząć. Marzymy tylko o tym, aby usiąść w ciszy i spokoju. Kuchnia jest miejscem, gdzie odpoczywamy gotując lub spożywając posiłki, jednak jest również głośnym miejscem. Nie ma nic bardziej irytującego niż głośny hałas gdy chcemy odpocząć. Dziś podpowiemy wam jak zminimalizować hałas w kuchni.

Typy hałasu w kuchni
Kuchnia jest miejscem, w którym można spotkać różne oblicza hałasu. Czasem jest to odgłos pochodzący z jakiegoś urządzenia, czasem odgłos uderzającej o płytki szklanki, a czasem krzyk lub płacz naszego dziecka. Nie ma co ukrywać – nawet gotowanie jest formą odpoczynku, jednak wszelkie jednostajne oraz niezbyt głośne dźwięki mogą porządnie nas wkurzyć. W takich warunkach ciężko jest się zrelaksować – odgłosy te są bardzo irytujące i nas dekoncentrują. Jak więc stłumić dźwięki pochodzące z urządzeń AGD, hałas z podwórka i innych pomieszczeń? Jak urządzić kuchnię, aby było w niej cicho? Poniżej podpowiemy jak zmniejszyć hałas w kuchni.

 

Kluczem do sukcesu jest izolacja oraz dobre okna
Tak naprawdę za tłumienie hałasu w domu odpowiedzialna jest dobrze wykonana oraz odpowiednio zaprojektowana konstrukcja budynku. Za wszystko odpowiada izolacja – to dzięki niej wszystkie odgłosy zostają stłamszone.
Podczas budowy domu lub przeprowadzki do mieszkania warto postawić na nowoczesne, wysokiej jakości okna. Na pewno wpłyną one na komfort mieszkania. Powinniśmy wybrać modele od sprawdzonych producentów. Przyczynią się one do zmniejszenia ilości hałasu, które będą dochodzić z zewnątrz. Jest to niezwykle ważne szczególnie, jeśli mieszkamy koło ruchliwej ulicy.

 

Sekretem jest ciche wykończenie kuchni
Już nie raz chwaliliśmy producentów za to, że dbają o nasz komfort. Nie inaczej jest z materiałami wykończeniowymi. Na rynku znajdziemy ich 'ciche' opcje, czyli materiały, które wyciszą hałaśliwe wypadku. W przypadku podłogi warto zainwestować w drewno, wykładzinę lub korek – to właśnie one, najlepiej tłumią odgłosy spadających na podłogę naczyń.

 

Ciche AGD, czy takie istnieje?
Nie ma co się czarować – sprzęt, który jest idealnie cichy po prostu nie istnieje. Wszystkie urządzenia podczas swojej pracy wydają dźwięki. O ich głośności bardzo często decyduje klasa sprzętu. Parametry, które podaje producent na etykiecie nie powinny być nam obojętne – i tak, z urządzeń które wydają dźwięki na poziomie powyżej 45 dB warto zrezygnować.

Zobacz również

Nowy Odsłona Magazynu Max Kuchnie

Nowy Odsłona Magazynu Max Kuchnie

Wydając dzisiejszy numer, mamy już w tzw. kolejce przynajmniej 40, pachnących nowością,...

Płytki ceramiczne, albo... czyli nasza propozycja na ścianę w kuchni

Płytki ceramiczne, albo... czyli nasza propozycja...

Materiał, którego użyjemy do 'przykrycia' ściany w kuchni powinien wpasować się w...
Komentarze (1)
1
Gość
Wiktor
2017-11-02 10:24:34

intersujący temat pod artykuł. Szkoda, że ciche urządzania nie istnieją. Ale coś za coś. Pozdrawiam.

Twój komentarz
Ocena