Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Głośna lodówka – co zrobić, kiedy lodówka...

Porady


Głośna lodówka – co zrobić, kiedy lodówka nie daje nam spokoju

Głośno działająca lodówka może być naprawdę uciążliwa. Kiedy wracamy do domu po ciężkim dniu, szukamy w nim ciszy i spokoju. Nie mamy zaś ochoty wsłuchiwać się w buczącą lodówkę. Dlaczego lodówka głośno chodzi? Sprawdź najczęstsze powody, dla których chłodziarki stają się coraz głośniejsze i dowiedz się, jaki sposób postępowania będzie najskuteczniejszy dla pozbycia się problemu.

Na zdjęciu: Studio mebli Góra Cieszyn

Dlaczego lodówka buczy?

 

Przyczyn tego, że nasza lodówka nagle zaczyna wydawać dziwne odgłosy i staje się coraz głośniejsza może być kilka. Głośna praca lodówki może być wynikiem drobnej usterki, ale i poważniejszego problemu. Oto główne przyczyny niepożądanych dźwięków, wydawanych przez nasze chłodziarki.

 

Uszkodzony wentylator

Zepsuty wentylator to jedna z częstszych przyczyn głośnej pracy lodówki. Dlatego też w pierwszej kolejności sprawdźmy, czy nie uległ on uszkodzeniu, a jeżeli nasza lodówka jest nowa, to czy został on właściwie zamontowany. Jednym z objawów uszkodzonego wentylatora jest nasilanie się wydawanego przez chłodziarkę hałasu, kiedy jej drzwi są otwarte.

 

Kamień z elektrozaworze

 

Dodatkowym elementem, który może ulec uszkodzeniu w lodówce z kostkarką, jest elektrozawór. Jest on otwierany, kiedy kostkarka pobiera wodę. Zdarza się, że z czasem gromadzi się w nim osad, a woda nie może swobodnie przepływać. Przez to mamy wrażanie, że nasza chłodziarka działa głośniej, niż zwykle.

 

Zużyta sprężarka

 

Sprężarka może ulec zużyciu z biegiem lat. Stąd też, kiedy nasza lodówka ma już swoje lata, dobiegający od niej hałas nie powinien nas dziwić. Sprawdźmy więc, czy część ta działa prawidłowo i czy nie ma konieczności wymiany jej na nową. Jednak wymiana sprężarki to już praca dla specjalisty.

 

Źle ustawiona lodówka

 

Kiedy nowa lodówka została źle ustawiona, może dawać nam o tym znać, hałasując. Chodziarka musi być odpowiednio wypoziomowana. Regulowane nóżki i poziomica powinny pomóc w pozbyciu się problemu. Pamiętajmy więc, żeby sprawdzić również sposób ustawienia lodówki, kiedy zaczyna ona głośno chodzić.

 

Chłodziarki dopasowane do Twojej kuchni - Sklep Max Kuchnie

 

Szron i lód z zamrażalniku

 

Przeciążenie lodówki to kolejna przyczyna jej głośnego działania. Zbyt dużo żywności w zamrażarce albo nagromadzony w niej szron i lód, może prowadzić do wzmożonej pracy agregatu, a co a tym idzie, do głośniejszego działania samej chłodziarki. Co zrobić w tej sytuacji? Najprostszym sposobem na pozbycie się problemu będzie po prostu rozmrożenie zamrażalnika. Kiedy jednak czynność ta nie należy do naszych ulubionych, już na etapie zakupu lodówki warto o tym pomyśleć. W chłodziarkach z systemem No Frost konieczność ta została zupełnie wyeliminowana. Tego rodzaju lodówki znajdziesz w ofercie największych producentów sprzętu AGD, takich jak: Samsung, Beko, Amica czy Bosch. Lodówka No Frost przez cały okres eksploatacji będzie pracować równie wydajnie, bez potrzeby jej rozmrażania.

 

Wada fabryczna

 

Dlaczego nowa lodówka jest głośna? Kiedy ze specyfikacji chłodziarki wynika, że powinna ona chodzić znacznie ciszej, a wszystkie jej elementy wydają się być sprawne, być może mamy do czynienia z wadą fabryczną. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem będzie reklamacja, szczególnie, kiedy głośna lodówka dodatkowo nie chłodzi.

 

Studio Meble Wach
Studio Meble Wach
Studio Alline
Studio Alline
Studio Fler
Studio Fler
Studio Janpol
Studio Janpol
Studio Kome
Studio Kome
Studio Prestige
Studio Prestige

Komentarze


5.00/5 5 5
5
Marika

Nasza lodówka była źle ustawiona i dlatego hałasowała. Przeczytałam artykuł i wszystko się zmieniło :)


5
Karol04

W mojej lodówce był uszkodzony wentylator. Zachęcam do przeczytania.


5
Mira

Artykuł przeczytała moja mama i przyczyna hałasu szybko się znalazła.


5
AnkaSzklanka

Dźwięk jaki wydaje lodówka nie jest przyjemny. Dla mnie i moich psów jest denerwujący, a czasami nawet przerażający gdy jest ciemno. Nigdy więcej buczenia!!


5
MALWINa

Niestety znam ten dźwięk. Nie jest przyjemny i zakłóca codzienne funkcjonowanie. Powodem u nas była zużyta sprężarka.

Zobacz również


Lodówka bezszronowa – o czym powinieneś pamiętać,...


Najnowszym trendem w sferze chłodziarek jest opcja no frost. To prawdziwy hit w...

Jak kupować lodówkę? Porady dla konsumentów


Chłodziarka to podstawowy rodzaj sprzętu, jaki obowiązkowo musi znaleźć się w...

Co to jest no Frost? Czy warto?


Czy kiedykolwiek, podczas wizyty w sklepie ze sprzętem AGD zastanawialiście się co...