Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Najładniejsza lodówka na świecie, czyli...

Porady


Najładniejsza lodówka na świecie, czyli lodówka w stylu retro

Świat kuchni przejął minimalistyczny trend. Coraz częściej w polskich domach możemy spotkać meble o prostych formach, niewielkie ilości dodatków oraz nowoczesny sprzęt AGD. Na szczęście nie wszyscy 'wpadli w pułapkę' mody i niektóre kuchnie, wyglądają zupełnie inaczej. Wciąż możemy spotkać kuchnie urządzone w stylu retro. Ta stylistyka z dawnych lat potrafi wprowadzić nas w zachwyt. Oczywiście taka aranżacja wymaga odpowiednich dodatków oraz... sprzętów AGD! Dziś opowiemy wam o lodówce w stylu retro – jak powinna wyglądać i na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas jej wybierania.

Na zdjęciu: Gorenje

Czy lodówka w stylu retro różni się 'wnętrzem' od bardziej nowoczesnych modeli

 

Okazuje się, że lodówkę w stylu retro od tradycyjnej lodówki różni tylko wygląd zewnętrzny. Niestety, lodówki w stylu retro nie są aż tak popularne, przez co popyt na nie również jest niższy. Nie ma co ukrywać – jeśli chodzi o ich różnorodność, to nie mamy zbyt dużego wyboru. Wiele osób narzeka na ceny tych urządzeń. Otóż chłodziarki stylizowane na styl retro są dość drogie. Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii, które stosowane są w tych urządzeniach. Tak naprawdę tego typu urządzenia łączą ze sobą wygląd z dawnych lat z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi.

 

Czym kierować się podczas zakupów?

 

Lodówka to lodówka i bez względu na zewnętrzną obudowę powinniśmy brać pod uwagę podstawowe parametry. Bardzo ważna jest tutaj pojemność urządzenia, którą należy dopasować do liczby domowników. Oprócz tego, powinniśmy zwrócić uwagę na klasę energetyczną, która będzie przekładać się na wysokość rachunków.
Lodówka w stylu retro rządzi się także swoimi prawami, dlatego oprócz oczywistych kwestii 'wewnętrznych' powinniśmy wziąć pod uwagę kilka bardziej zewnętrznych aspektów.

 

Stylistyka lodówki

 

Kolor lodówki powinien nie tylko się nam podobać, ale również powinien pasować do kuchennej aranżacji. Kolory ścian, meble, stylistyka, dodatki oraz sprzęty AGD – wszystkie elementy kuchennego wyposażenia powinny tworzyć piękną całość. Pomimo tego, że wybór lodówek w stylu retro nie jest tak duży, to z pewnością znajdziemy model, który skradnie nasze serca. Owe modele występują w kilku kolorach. Niektóre z nich posiadają oryginalne wzory na drzwiach, które dodatkowo podkreślą charakter naszej kuchni. Lodówki w stylu retro mogą mieć prostokątne ostre brzegi lub lekko zaokrąglone krawędzie. Jedno jest pewne – powinniśmy wybrać taką lodówkę, która będzie pasować do mebli oraz innych elementów kuchennego wyposażenia. Powinna być ona dopełnieniem całej aranżacji, a nie tylko małoznaczącym dodatkiem.

 

Ta lodówka coś w sobie ma

 

Lodówka w stylu retro idealnie wpasuje się w kuchnie z dawnych lat. Pomimo 'starego' wyglądu, tego typu urządzenia wyposażone są w nowoczesne technologie, które przydają się podczas korzystania z urządzenia.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Nowy okap Franke STYLE LUX LED. Dobrze oświetlona strefa...


Współczesna kuchnia nie może obyć się bez okapu. Niezależne od przyrządzanej...

Zdrowe pieczenie


Chyba nie trzeba już nikogo przekonywać, że potrawy ugotowane na parze są dużo...

Jak i czym myć szafki w kuchni?


W kuchennym powietrzu unosi się nie tylko kurz, ale i cząsteczki tłuszczu, które...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności