Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Jak wybierać sprzęt AGD do kuchni, żeby nie...

Porady


Jak wybierać sprzęt AGD do kuchni, żeby nie żałować?

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez sprzętów gospodarstwa domowego. Dzięki nim, wszystkie kuchenne obowiązki przebiegają szybciej i przyjemniej. Sprzęty AGD to nie ubrania – je kupuje się na lata, jednak jak je wybrać, aby dobrze nam służyły? Czym powinniśmy się kierować i na co uważać podczas zakupów? Jakie urządzenia ułatwią naszą pracę a jednocześnie posłużą nam najdłużej? W przypadku sprzętów AGD bardzo łatwo jest przepłacić i wydać fortunę na urządzenia z najwyższej półki. Tak naprawdę nie wszystkie funkcje oferowane przez producentów nam się przydadzą – z większości nawet ani razu nie skorzystamy! Warto więc wybrać takie modele poszczególnych urządzeń, które rzeczywiście się nam przydadzą i będą posiadać wszystkie przydatne funkcje.

Na zdjęciu: Studio Mebli Pinio

Po pierwsze – modele wolnostojące czy zabudowane?

 

Urządzenia AGD – a raczej ich typ powinniśmy określić już na etapie projektowania kuchni. Najlepiej zrobić to jeszcze przez zakupem mebli – aby się później nie okazało, że nie ma miejsca na lodówkę! Na rynku dostępne są modele wolnostojące, oraz te przeznaczone pod zabudowę i zarówno jedne jak i drugie, mają swoje słabsze i mocniejsze strony. Jeśli chodzi o urządzenia wolnostojące, to zazwyczaj są one nieco tańsze, niż ich odpowiedniki do zabudowy. Wybierając takie urządzenia mamy pełną dowolność – możemy je ustawić w dowolnym miejscu. W przypadku sprzętów pod zabudowę, mamy tutaj do czynienia z urządzeniami, które są ukryte pod meblami. Taka kuchnia prezentuje się perfekcyjnie – wygląda bardzo estetycznie i spójnie, jednak w razie jakiejś awarii, musimy wszystko rozkręcać.

 

Po drugie – wygląd

 

Urządzenia AGD muszą pasować do naszej kuchni! I nie chodzi tutaj tylko o rozmiar – a o styl oraz kolorystykę. Aby pomieszczenie kuchenne dobrze się prezentowało, to wszystkie jej elementy powinny tworzyć piękną całość, a poszczególne jej elementy powinny być spójne. Jest to niezwykle ważne aby efekt końcowy był zadowalający – szczególnie, jeśli nasza kuchnia jest połączona z salonem.

 

Po trzecie – komplet czy osobno?

 

Często producenci sprzętów AGD oferują nam gotowe zestawy. Jest to na przykład piekarnik oraz płyta grzewcza. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że wszystkie urządzenia będą miały jedną, taką samą stylistykę – będą więc idealnie do siebie pasować. Oczywiście jeśli zależy nam na konkretnych modelach czy też funkcjach, to rozsądniej będzie skompletować te urządzenia samodzielnie.

 

Po czwarte – małe urządzenia

 

W kuchni mamy kilka sprzętów, które spokojnie zmieściłyby się w szafkach. Jeśli jednak czajnik, robot kuchenny czy ekspres do kawy planujemy trzymać na wierzchu, to warto dopasować ich stylistykę do charakteru kuchennego wnętrza. Obecnie, mamy taki duży wybór jeśli chodzi o wzory i kolory, że z pewnością znajdziemy urządzenia, które będą pasować do naszej kuchni.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Blat kuchenny z laminatu


Kuchenne blaty powinny odznaczać się nie tylko estetyką, ale przede wszystkim...

Misja kupujemy lodówkę – na co warto zwrócić uwagę?


Kuchnia niewątpliwie jest sercem domu, a sercem kuchni zdecydowanie jest......

Chłodziarka bez zamrażarki – gdzie się sprawdzi?


Lodówka bez zamrażalnika wbrew pozorom sprawdzi się nie tylko w dużej rodzinie...