Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Kuchnia plus salon – jak zaaranżować by do...

Porady

Kuchnia plus salon – jak zaaranżować by do siebie pasowały?

Ulubione0

Trendem we współczesnym budownictwie mieszkaniowym jest dążenie do uzyskania wnętrz jak najbardziej przestronnych. Im obszerniejsze poszczególne pomieszczenia naszego domu, tym więcej możliwości w zakresie ich aranżacji. Z tego właśnie powodu na topie jest dziś projektowanie lokali bazujących na połączeniu kuchni z salonem.

Jedz, rozmawiaj i pracuj

 

Dzięki kuchni otwartej możliwe okazuje się zespolenie kilku czynności. Domownik dysponujący taką przestrzenią, która stanowi mix pokoju dziennego oraz wnętrza kuchennego ma sposobność wykonywania paru rzeczy jednocześnie – przyrządzania posiłku, konsumowania, sprzątania czy rozmawiania. Gotując, nie jesteśmy odseparowani murem od siedzących w salonie gości czy pozostałych lokatorów. To oznacza, że podstawowe zajęcia domowe da się w prosty sposób pogodzić z rozrywką. Pichcąc w części kuchennej, możemy umilić sobie czas rozmową czy nawet obejrzeć telewizję, zaglądając do pokoju obok. To oszczędność czasu i połączenie tego, co pożyteczne z tym, co przyjemne.

 

Organizuj z głową

 

Zaprojektowanie przejścia między kuchnią a salonem nie jest tak łatwe jak mogłoby się to wydawać. Konieczne jest takie umeblowanie obu wnętrz oraz swoistego łącznika tych pomieszczeń, aby zgrać style obu miejsc. W tym celu dobrze jest zatroszczyć się o przydatne akcesoria, które ułatwią nam to zadanie. Tego rodzaju elementem aranżacyjnym jest przykładowo blat. Warto zamontować go właśnie w przestrzeni między oboma pokojami. Tym samym, pracując w kuchni będziemy mieć dobry widok na salon. Nic nie będzie nam przysłaniało przestrzeni pokoju reprezentacyjnego a także zyskamy możliwość rozdzielenia pracy w kuchni pomiędzy kilka osób stojących z obu stron blatu. Dodatkowo otwarta kuchnia to oszczędność czasu. Gdy odwiedzają nas niespodziewanie goście, nie jesteśmy zmuszeni do porzucania aktualnych obowiązków kuchennych i biernego dotrzymywania im towarzystwa. Przy takim rozwiązaniu po prostu wykonujemy to, co mamy do zrobienia, jednocześnie zabawiając zgromadzonych w salonie.

 

Mebluj nieprzypadkowo

 

Kiedy zdecydujemy się na połączenie w jedną, większą całość przestrzenną kuchni i pokoju dziennego, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, jakie meble zostaną wyeksponowane. Warto dobrać takie akcesoria, które będą stanowiły praktyczny element w strefie kuchennej, ale i jednocześnie swego rodzaju ozdobę w strefie wypoczynkowej. W takim aspekcie znakomicie sprawdzi się nowoczesny okap w niepospolitym kolorze czy o nietuzinkowym kształcie. Ładnie zabudowany z pewnością nie oszpeci widoku z salonu. Do prezentacji nadaje się także stół, będący wraz z kompletem pasujących do niego krzeseł meblem idealnie wpisującym się w wystrój zarówno kuchni, jak i salonu.

 

Zobacz również

Kawalerka i kuchnia – czy to może się udać?

Kawalerka i kuchnia – czy to może się udać?

Rozsądne wykorzystanie (małej) powierzchni W kawalerce liczy się dosłownie każdy centymetr,...

Przesyt czy gustowność? Kuchnia w stylu eklektycznym

Przesyt czy gustowność? Kuchnia w stylu...

Trudny do zdefiniowania Patrząc na tradycyjne wnętrze eklektyczne niełatwo jest stworzyć...
Komentarze (1)
1
Gość
Olyvvia
2015-10-06 15:02:41

takie otwarcie kuchni i połączenie jej z salonem bardzo dużo daje. niedawno kupiłam nowe mieszkanie - metraż to niecałe 50m², ale to właśnie, dzięki otwartej kuchni całe mieszkanie wydaje się dużo większe niż w przypadku, gdyby kuchnia była zamknięta.

Twój komentarz
Ocena