Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Kuchnia plus salon – jak zaaranżować by do...

Porady


Kuchnia plus salon – jak zaaranżować by do siebie pasowały?

Trendem we współczesnym budownictwie mieszkaniowym jest dążenie do uzyskania wnętrz jak najbardziej przestronnych. Im obszerniejsze poszczególne pomieszczenia naszego domu, tym więcej możliwości w zakresie ich aranżacji. Z tego właśnie powodu na topie jest dziś projektowanie lokali bazujących na połączeniu kuchni z salonem.

Na zdjęciu: Studio Vigo

Jedz, rozmawiaj i pracuj

 

Dzięki kuchni otwartej możliwe okazuje się zespolenie kilku czynności. Domownik dysponujący taką przestrzenią, która stanowi mix pokoju dziennego oraz wnętrza kuchennego ma sposobność wykonywania paru rzeczy jednocześnie – przyrządzania posiłku, konsumowania, sprzątania czy rozmawiania. Gotując, nie jesteśmy odseparowani murem od siedzących w salonie gości czy pozostałych lokatorów. To oznacza, że podstawowe zajęcia domowe da się w prosty sposób pogodzić z rozrywką. Pichcąc w części kuchennej, możemy umilić sobie czas rozmową czy nawet obejrzeć telewizję, zaglądając do pokoju obok. To oszczędność czasu i połączenie tego, co pożyteczne z tym, co przyjemne.

 

Organizuj z głową

 

Zaprojektowanie przejścia między kuchnią a salonem nie jest tak łatwe jak mogłoby się to wydawać. Konieczne jest takie umeblowanie obu wnętrz oraz swoistego łącznika tych pomieszczeń, aby zgrać style obu miejsc. W tym celu dobrze jest zatroszczyć się o przydatne akcesoria, które ułatwią nam to zadanie. Tego rodzaju elementem aranżacyjnym jest przykładowo blat. Warto zamontować go właśnie w przestrzeni między oboma pokojami. Tym samym, pracując w kuchni będziemy mieć dobry widok na salon. Nic nie będzie nam przysłaniało przestrzeni pokoju reprezentacyjnego a także zyskamy możliwość rozdzielenia pracy w kuchni pomiędzy kilka osób stojących z obu stron blatu. Dodatkowo otwarta kuchnia to oszczędność czasu. Gdy odwiedzają nas niespodziewanie goście, nie jesteśmy zmuszeni do porzucania aktualnych obowiązków kuchennych i biernego dotrzymywania im towarzystwa. Przy takim rozwiązaniu po prostu wykonujemy to, co mamy do zrobienia, jednocześnie zabawiając zgromadzonych w salonie.

 

Mebluj nieprzypadkowo

 

Kiedy zdecydujemy się na połączenie w jedną, większą całość przestrzenną kuchni i pokoju dziennego, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, jakie meble zostaną wyeksponowane. Warto dobrać takie akcesoria, które będą stanowiły praktyczny element w strefie kuchennej, ale i jednocześnie swego rodzaju ozdobę w strefie wypoczynkowej. W takim aspekcie znakomicie sprawdzi się nowoczesny okap w niepospolitym kolorze czy o nietuzinkowym kształcie. Ładnie zabudowany z pewnością nie oszpeci widoku z salonu. Do prezentacji nadaje się także stół, będący wraz z kompletem pasujących do niego krzeseł meblem idealnie wpisującym się w wystrój zarówno kuchni, jak i salonu.

 

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Olyvvia

takie otwarcie kuchni i połączenie jej z salonem bardzo dużo daje. niedawno kupiłam nowe mieszkanie - metraż to niecałe 50m², ale to właśnie, dzięki otwartej kuchni całe mieszkanie wydaje się dużo większe niż w przypadku, gdyby kuchnia była zamknięta.

Zobacz również


Uzupełnienie minimalizmu, czyli wyspa w nowoczesnej białej...


Biel w kuchni od pewnego czasu cieszy się dużą popularnością. Nie ma się jednak co...

Jak odnowić kuchnię?


Zdarza ci się patrzeć na swoją kuchnię i myśleć, że najwyższy czas, by coś w niej...

Kuchnia za barem


Kuchnie otwarte już od jakiegoś czasu święcą triumfy w nowoczesnych wnętrzach....

Ustawienia prywatności Polityka prywatności