Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / AGD wolnostojące czy w zabudowie? Przedstawiamy...

Porady

AGD wolnostojące czy w zabudowie? Przedstawiamy za i przeciw

Ulubione0

Ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez jakiegokolwiek sprzętu AGD. Nawet osoby, które nie są masterchefami posiadają urządzenia, które stanowią podstawę wyposażenia kuchni. Służą one do przechowywania, podgrzewania i przygotowywania żywności. Urządzanie pomieszczenia kuchennego nie należy do najłatwiejszych. Oprócz układu mebli, ich ogólnego wyglądu, koloru na ścianach i podłogi musimy zdecydować, czy sprzęt AGD będzie widoczny, czy nie. Obecnie każde urządzenie występuje zarówno w wersji wolnostojącej, jak i przeznaczonej pod zabudowę. Oba rozwiązania ładnie się prezentują i zarówno jedno jak i drugie posiadają i wady i zalety. Warto przemyśleć tę kwestię, zanim podejmiemy decyzję.

Opcja pierwsza – sprzęt wolnostojący
Sprzęt wolnostojący w pomieszczeniu kuchennym to klasyka, która towarzyszy nam praktycznie od zawsze. Kiedyś nie było innych rozwiązań, a dzisiaj urządzenia 'na widoku' wyglądają po prostu ładnie! Producenci dbają nie tylko o innowacyjne rozwiązania i dodatkowe funkcje wewnątrz urządzenia, ale także swoją uwagę skupiają na wyglądzie urządzenia. Dzisiejsze sprzęty AGD – ich oryginalny i nowoczesny design sprawia, że są one prawdziwą ozdobą każdej kuchni. Wybierając urządzenia AGD należy je dopasować do wystroju naszej kuchni – aby wraz z meblami i dodatkami, tworzyły spójną całość. Jeżeli już wybierzemy konkretne urządzenie, starajmy się aby pozostałe były wykonane w podobnym stylu – jest to jedyna zasada, której powinniśmy się trzymać. Sprzęt wolnostojący w kuchni jest dużym udogodnieniem. Montaż takich urządzeń jest bardzo szybki i nikomu nie powinien sprawić kłopotu. W razie jakichkolwiek problemów, usterek, awarii sprzęt można łatwo wysunąć i naprawić czy wymienić. Nie musimy kombinować, rozkręcać całej zabudowy i demolować całej kuchni, tak jak to bywa w przypadku modeli pod zabudowę. Urządzenia wolnostojące są też tańsze, niż ich schowane odpowiedniki. Dobra cena i łatwa naprawa brzmią kusząco, jednak wolnostojący sprzęt ma (tak jak wszystko) wady. Decydując się na tego typu sprzęt dobrowolnie fundujemy sobie czyszczenie problematycznych szczelin między szafkami a urządzeniami – takiego problemu nie ma przy modelach przeznaczonych pod zabudowę.

Opcja druga – sprzęt pod zabudowę
Sprzęt przeznaczony pod zabudowę zyskuje coraz większe uznanie wśród konsumentów. Jednolita zabudowa w kuchni prezentuje się perfekcyjnie – bardzo często możemy ją spotkać w nowoczesnych, minimalistycznych kuchniach. W przypadku sprzętu AGD pod zabudowę nic nas nie ogranicza – to ono dopasowuje się do naszych wymagań czy potrzeb. Każde urządzenie jesteśmy w stanie sprytnie ukryć, przez co drzwi mikrofalówki czy zmywarki nie będą zaburzać nam nienagannej linii mebli i nie będą skupiać na sobie naszej uwagi. Urządzenia możemy umieścić gdzie chcemy – w dowolnym miejscu, na każdej wysokości – możemy całkowicie dopasować kuchnię do naszych potrzeb. Wszystkie urządzenia możemy umieścić na takiej wysokości, aby całkowicie wyeliminować konieczność schylania się. Brak szczelin miedzy urządzeniami i szafkami sprawia, że kuchnię bardzo łatwo utrzymać w nienagannej czystości. Niestety, w przypadku usterki konieczna jest pomoc fachowca – trzeba bowiem wszystko rozkręcić, aby dostać się do urządzenia.

Zobacz również

Wszystko co powinieneś wiedzieć zanim kupisz maszynkę do mięsa

Wszystko co powinieneś wiedzieć zanim kupisz...

Ręczna lub elektryczna Mamy do wyboru dwa rodzaje maszynek do mielenia – ręczne lub...

Sposoby na wykończenie ściany nad blatem kuchennym

Sposoby na wykończenie ściany nad blatem...

Płytki ceramiczne Standardowym rozwiązaniem wykończenia ściany nad blatem kuchennym są płytki...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena