Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Inteligentna zmywarka, czyli jej mądre funkcje

Porady


Inteligentna zmywarka, czyli jej mądre funkcje

Czasy, kiedy kobiety po rodzinnym obiedzi kolejną godzinę spędzały na myciu naczyń już dawno minęły. Dziś, w niemalże każdym domu mamy zmywarkę. Pozwala ona zaoszczędzić czas i wodę – więc po co się męczyć? Żyjemy w pośpiechu, nie mamy na nic czasu, a alternatyw jego wykorzystania (w porównaniu do mycia naczyń) jest naprawdę wiele. Zmywarka to ogromna wygoda i oszczędność, a same urządzenia z roku na rok są coraz bardziej unowocześniane i ulepszane.

Na zdjęciu: Studio Jurimex

Dla każdego, coś dobrego

Do wyboru mamy przeróżne modele – wersje podstawowe, które zawierają jedynie podstawowe funkcje, modele ekonomiczne, których priorytetem jest przede wszystkim mały pobór wody i prądu, a także opcje 'full', gdzie liczba dodatkowych funkcji zasługuje na prawdziwy podziw. Wszystko z myślą o konsumentach i ich potrzebach. Każdy może wybrać to, na czym najbardziej mu zależy.


Podstawowa wersja

Podstawowe modele zmywarek z pewnością poradzą sobie z naczyniami, które przeznaczysz do mycia. Najprostsza wersja tego urządzenia zawiera zazwyczaj trzy programy, które umożliwią pozbycie się brudu z talerzy po pysznym obiedzie. Każdy wie, jak pracuje zmywarka. Początkowo naczynia są dokładnie opłukane, następnie odbywa się zasadnicze mycie po czym zastawa 'się suszy'. Zmywarka pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu, dlatego coraz częściej spotykamy ją w naszych domach. Rozmiar zmywarki należy dobrać odpowiednio do liczby domowników – jeżeli mamy liczną rodzinę, to warto zdecydować się na większy model. Udowodniono, że mycie w zmywarce zużywa mniej wody, niż mycie tradycyjne. Dodatkowo, liczne modele mają wysoką klasę energooszczędną, dlatego nie musimy się martwić o duże rachunki za prąd.


Nowoczesne zmywarki

Producenci zmywarek wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom. Cały czas pracują nad udoskonaleniem wcześniej wypuszczonych modeli. Systematycznie zaopatrują te urządzenia w nowoczesne funkcje, dzięki którym ich użytkowanie jest jeszcze bardziej przyjemne. Do takich funkcji możemy zaliczyć program do intensywnego czyszczenia naczyń. Program ten świetnie poradzi sobie z większym brudem. Doskonale pozbędzie się nadmiaru tłuszczu, spalenizny czy resztki obiadu, która została pozostawiona 'sam sobie'. Taki program zazwyczaj trwa dłużej niż normalny – może trwać ponad 100minut, jednak zważywszy na jego efektywność to chyba warto.


Oszczędność

Hitem są zmywarki posiadające program ekonomiczny. Co to oznacza? Że oznaczone modele zużywają mniejsze ilości prądu i wody, dzięki czemu oszczędzamy! Zmywarka potrafi sama określić ile wody do umycia naczyń potrzebuje oraz sama określa temperaturę, która jest potrzebna do pozbycia się wszelkich zabrudzeń. Innowacyjne rozwiązania sprawiają, że urządzenia są 'inteligentne' co sprawia, że są jeszcze bardziej funkcjonalne.


Zmywarka? Dostosuj ją do siebie!

Ktoś kto wymyślił zmywarkę z pewnością powinien dostać Nobla! Urządzenie to pozwala zaoszczędzić nam czas, wodę i pieniądze. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom możemy kupić urządzenie z dodatkowymi funkcjami lub wersję super-oszczędną – wszystko zależy od naszych preferencji.

 

Komentarze


5.00/5 1 1
5
patrycja

Nigdy nie korzystałam ze zmywarki, ani w domu rodzinnym, ani teraz po wprowadzeniu się na "swoje", ale na szczęście już niedługo ten sprzęt pojawi się w moim domu ;) Jestem osobą, która nie lubi zmywać naczyń ręcznie, dlatego już odliczam dni do pojawienia się zmywarki w mojej kuchni.

Zobacz również


Zmywarka – jak kupować, żeby nie żałować?


Kiedyś była wyznacznikiem luksusu, dziś możemy ją spotkać niemalże w każdym domu....

Przydatne w kuchni sprzęty AGD


Dobrze dobrany sprzęt AGD znacznie usprawnia wykonywanie kuchennych prac, czyli tak...

Jak usunąć kamień z grzałki zmywarki?


W każdym domu używane są sprzęty AGD, których najważniejszym zadaniem jest...