Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Czyste sprzęty w kuchni bez mechanicznego...

Porady


Czyste sprzęty w kuchni bez mechanicznego sprzątania

Koniec z wielogodzinnym staniem w kuchni i doprowadzaniem jej do ładu. Zadbać o czystość i schludność w tych czterech ścianach naszego domowego zacisza możemy poprzez inwestycję w wysokiej klasy sprzęty AGD. Niezawodne, nowoczesne i samoczyszczące się pozwolą nas odciążyć w codziennych obowiązkach i zachować schludność pomieszczenia.

Na zdjęciu: Studio A&K

Zadbaj o przewiew


Nieestetyczne wnętrze kuchenne to wielokrotnie rezultat nieposiadania odpowiednio solidnych urządzeń AGD. Warte zwrócenia szczególnej uwagi są pionierskie mechanizmy, które będą wyposażone w najlepszej klasy funkcję oraz zaawansowane systemy. Dzięki nim możliwe jest w pełni komfortowe korzystanie ze sprzętu, ale także jego dokładne czyszczenia. Niesamowicie istotnym asortymentem, jaki powinien się znaleźć w każdej kuchni okazuje się okap. Musi być wydajny na tyle, aby w odpowiedni sposób zapewniał przewiewność, gwarantując dobry wyciąg. Poprzez inwestycję w dobrej jakości sprzęty mamy sposobność ograniczenia ilości osadzającego się na elementach meblowych tłuszczu, zredukowania poziomu zabrudzenia czy kurzu. Musimy wiedzieć, że nadmiar powstającej w trakcie gotowania czy przyrządzania przetworów pary wodnej powoduje rozwój szkodliwej dla naszego organizmu pleśni, która także psuje estetykę wnętrza kuchennego. Kupując okap, musimy zatem skoncentrować się w pierwszej kolejności na wyborze modelu odznaczającego się prawidłowo dobraną mocą. Pamiętajmy, że sprzęty przeznaczone do wystroju kuchni otwartych na salon powinny być znacznie solidniejsze, gdyż muszą zapobiegać przenikaniu do pozostałych pomieszczeń zapachów tworzących się podczas pichcenia. Godny inwestycji rodzaj okapu musi umożliwiać filtrowanie mas powietrza minimum sześć razy na godzinę. Najnowocześniejsze mechanizmy dają sposobność wymiany powietrza nawet i dziesięć razy w ciągu godziny.

 

Unikaj zabrudzeń

 

Kuchnia jest miejscem, w którym nie trudno o zanieczyszczenia. Z drugiej strony to przestrzeń naszego mieszkania, jaka powinna być schludna i zawsze utrzymana w porządku, bo przecież mamy tam ciągłą styczność z produktami spożywczymi. Chociażby z tego względu warto zatem postawić na solidny asortyment w postaci przykładowo płyty wbudowanej w blat roboczy. Co to da? Pod względem estetyki będzie to naprawdę dobre rozwiązanie, gdyż w ten sposób ograniczane są zabrudzenia pojawiające się często na powierzchni dzielącej kuchenkę oraz szafkę.

 

Tworzywo łatwe w pielęgnacji

 

Materiał wykonawczy, z jakiego zrobione są płyty kuchenne przesądza o tempie czyszczenia sprzętu. Wyróżnia się przede wszystkim modele z płytą ceramiczną bądź szklaną. Na rynku dostępne są także palniki z charakterystycznymi osłonami. Dużo bardziej kłopotliwe w czyszczeniu są natomiast płyty Inox. Najprościej będzie z kolei wybierając płyty gazowe, które dają się doprowadzić do porządku stosunkowo najszybciej. Warto wiedzieć, że przy płycie ceramicznej zalecane jest zastosowanie specjalistycznych preparatów przeznaczonych właśnie do tego typu czynności, aby chronić tworzywo i nie doprowadzić do jego uszkodzenia mechanicznego w postaci przykładowo zarysowania.

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Czyste rury, czyli jak udrażniać odpływ zlewozmywaka?


Czysty, lśniący i pachnący zlewozmywak to podstawa każdej kuchni. Trudno sobie...

Czysta jak… zmywarka


Wydawać by się mogło, że w urządzeniu, które dba o czystość kuchennych naczyń,...

Wyrzucaj szybko i wygodnie, czyli jak wybrać dobry kosz na...


Dobrze zaprojektowana i profesjonalnie wykonana zabudowa meblowa to podstawa nowoczesnej,...