Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Czysta kuchnia na piątkę, czyli perfekcyjna...

Porady


Czysta kuchnia na piątkę, czyli perfekcyjna czystość

Kuchnia jest sercem domu, ale też jego wizytówką. To właśnie stan kuchni – jej porządek wiele mówi o domownikach. Bez względu na to, czy spodziewamy się gości, czy nie, warto zadbać, aby była czysta. Utrzymanie kuchni w czystości jest szczególnie ważne gdy posiadamy otwartą kuchnię. Wtedy cały czas jesteśmy 'wystawieni' na widoku, przez co brud może wywołać dyskomfort – zarówno u nas, jak i u gości. Chcąc ułatwić sobie życie warto zastosować kilka trików, dzięki którym sprzątanie będzie szybsze i łatwiejsze. Systematyczna pielęgnacja to jedno – warto również kupić sprzęty, które będą łatwe w utrzymaniu w czystości!

Zawsze czysta podłoga
Podłoga w kuchni nie ma lekko. Non stop narażana jest na wilgoć, skoki temperatury i uszkodzenia. Wymaga się od niej ładnej prezencji, trwałości ale też łatwego czyszczenia. Do podłóg najłatwiejszych do utrzymania w czystości jest gres porcelanowy, terakota oraz szkliwiony klinkier. Powyższe rozwiązania będą gwarancją lśniącej podłogi. Łatwo się je czyści a efekt utrzymuje się naprawdę długo.

 

Płyta grzewcza pod lupą
Wybór płyty grzewczy nie jest łatwy. Mamy dostępne różne opcje, które różnią się między sobą sposobem działania, wyglądem i... łatwością czyszczenia! Najłatwiejsze w czyszczeniu są płyty indukcyjne. Wszystko dzięki 'zimnej' płycie – nawet podczas gotowania. Nawet jeśli coś nam się wyleje, wykipi to plamy można szybko i łatwo usunąć – nie zastygają i nie tworzą brzydkich zacieków.

 

Sposób na czysty okap
Niezwykle ważny jest rozmiar okapu – powinien być on większy, niż płyta grzewcza. W ten sposób proces wchłaniania będzie przyspieszony i efektywność będzie większa. Okap to 'must have' w każdej kuchni, dlatego nie powinno się z niego rezygnować tylko dlatego, że trzeba go czyścić. Systematyczne ściąganie siatek i przecieranie obudowy wystarczy.

 

Czysty blat to szczęśliwa kuchnia
Ilość dostępnych materiałów na blat kuchenny potrafi przyprawić o zawrót głowy. Wybierając blat kuchenny niezwykle ważną kwestią jest łatwość czyszczenia. Blat w kuchni nieustannie poddawany jest próbom – coś się wyleje, coś spadnie – musi być więc łatwy do utrzymania w czystości. Ważne jest, aby struktura blatu uniemożliwiała rozlanym potrawom tworzenie problematycznych i ciężkich do usunięcia plam.

 

Czysty zlew to czyste naczynia
Jeżeli chodzi o łatwość czyszczenia w przypadku zlewu najlepszym rozwiązaniem są zlewozmywaki kompozytowe i ceramiczne. Bardzo szybko można pozbyć się z nich zabrudzeń, a dodatkowo są odporne na ścieranie i zarysowania. Zlewozmywak bardzo często pełni funkcję durszlaka, deski do krojenia czy po prostu służy nam jako dodatkowy blat roboczy. Od zlewu wymaga się wiele, dlatego dość ciężko utrzymać go w czystości. Wybierając model, który jest prosty do czyszczenia ułatwiamy sobie zadanie.

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Nowoczesne funkcje w innowacyjnych lodówkach


To, jaki model chłodziarki zakupisz do swego pomieszczenia kuchennego powinno być...

Szyk i elegancja w kuchni, czyli dlaczego warto wybrać...


Podczas urządzania kuchni liczy się każdy, nawet najmniejszy detal. Wszystko,...

Art deco w kuchni


W okresie międzywojennym, czyli w czasach, kiedy powstawał styl Art déco,...