Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Innowacje w kuchni. W czym są pomocne?

Porady

Innowacje w kuchni. W czym są pomocne?

Ulubione0

Kuchnia dwudziestego pierwszego wieku to pomieszczenie domowego zacisza, które przede wszystkim wyróżnia się kompleksowym wyposażeniem. Obecnie występujące na rynku AGD urządzenia opierają się na inteligentnych systemach, pionierskich rozwiązaniach technologicznych i niespotykanych wcześniej funkcjach. To innowacyjne wynalazki, które wiążą się z szeregiem różnorodnych zalet.

W trosce o budżet


Wbrew pozorom to właśnie starszej daty piekarniki, zmywarki czy kuchenki pobierają więcej prądu niż nowoczesne warianty sprzętów AGD. Wydawać by się mogło, że przecież jest wręcz odwrotnie – skoro sprzęt jest pełen rozlicznych innowacji, to powinien czerpać sporo energii elektrycznej. Paradoksalnie jednak im coś lepszej jakości, tym bardziej ekonomiczne. Warto w związku z tym wydać jednorazowo na asortyment kuchenny nieco więcej, ale za to móc cieszyć się wyposażeniem nie tylko stylowym i komfortowym w codziennym użytkowaniu, lecz również bardzo oszczędnym. Poniesione na zakup takich sprzętów koszty zwrócą się z nawiązką przez lata ciągłej eksploatacji. Jak mówi popularne powiedzenie „chytry dwa razy traci", zatem w kwestii doboru urządzeń gospodarstwa domowego nie warto do przesady liczyć się z każdym wydawanym groszem. Nie zapominajmy również, że tego rodzaju maszyny nabywamy raz na wiele lat. Mając wspomniane względy na uwadze, warto przed zakupem konkretnego modelu pomyśleć o klasie energetyczności. Optymalne są wyższe klasy, bowiem wówczas zużycie energii będzie znacząco mniejsze. Poza tym, że sporo pieniędzy zostanie nam w kieszeni, to dodatkowo przyłożymy się do ochrony otaczającego nas środowiska, gdyż oszczędne energetycznie urządzenia są jednocześnie ekologiczne.

 

Bez wysiłku użytkownika


Inteligentne systemy pracy nowatorskich sprzętów gospodarstwa domowego umożliwiają ograniczenie fatygi domowników do zupełnego minimum. Ponadto, po to są opracowywane coraz to bardziej innowacyjne technologie i funkcje, aby użytkownik danej maszyny AGD nie był zmuszony do niekomfortowej obsługi urządzeń codziennego użytku. Tym samym zakup nowoczesnego modelu kuchenki czy lodówki pozwala na uproszczenie wykonywania podstawowych prac domowych. Skrócony jest zasadniczo czas, jaki poświęcamy na standardowe obowiązki takie jak przykładowo gotowanie, zmywanie naczyń czy podgrzewanie. Pichcenie nie jest już na tyle żmudne a korzystanie z piekarnika nie wymaga stania przed nim i kontrolowania procesu pieczenia. Pionierskie rozwiązania techniczne stosowane we współczesnych gospodarstwach całkowicie wyręczają ich użytkowników z zaangażowania w zajmowanie się własnym zaciszem domowym.

Zobacz również

Jak zrobić zdrowe frytki?

Jak zrobić zdrowe frytki?

Ale jak bez tłuszczu? Jak to działa? Jeszcze do niedawna znaliśmy frytkownice, do których...

Na widoku czy w ukryciu? Jaką lodówkę wybrać?

Na widoku czy w ukryciu? Jaką lodówkę wybrać?

Klasyka ponad wszystko Mimo ogólnie panującej mody minimalizmu i chowania wszystkiego co tylko...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena