Sprzęt AGD i Wyposażenie Do Kuchni - Porady Ekspertów | Max Kuchnie
Sprzęt AGD i Wyposażenie Do Kuchni - Porady Ekspertów | Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Sprzęt agd O tym pamiętaj, nim wybierzesz sprzęt kuchenny

Sprzęt agd


O tym pamiętaj, nim wybierzesz sprzęt kuchenny

Nadrzędnym elementem każdej dobrze zaplanowanej i funkcjonalnej kuchni okazuje się zestaw odpowiednich sprzętów. Bez gruntownego wyposażenia raczej nie poradzimy sobie sprawnie z codziennymi, rutynowymi obowiązkami domowymi. Nim jednak podejmiesz decyzję o zakupie konkretnej maszyny, warto abyś zwrócił uwagę na parę niesamowicie istotnych w tym zakresie detali. Nieco szerzej na ten temat we fragmentach poniżej.

Na zdjęciu: Amica

Nie dorabiaj kilometrów

 

Pomyślmy logicznie – kiedy przyrządzamy jedzenie pierwsze co robimy to podchodzimy do lodówki, następnie wędrujemy pod zlewozmywak a na końcu do palnika i stojących na nim garnków. W ten sposób musimy raz za razem pokonywać ściśle określone dystanse dzielące nas między poszczególnymi urządzeniami, z jakich przychodzi nam korzystać. Generalnie wydaje się, że w kilkunastometrowym albo i mniejszym kąciku kuchennym nie stanowi problemu bieganie z kąta w kąt, jednak patrząc na taką krzątaninę z perspektywy dni, tygodni, miesięcy i lat okazuje się, że zwyczajne, podstawowe czynności wykonywane w kuchni po prostu nas przytłaczają, zabierając nam masę czasu. By tego uniknąć konieczne jest dostosowanie sprzętu do siebie nawzajem oraz wybranie dla nich odpowiedniej lokalizacji tak, aby nie dzieliły ich za duże odległości. Tak prezentuje się główna zasada projektowania wnętrza kuchennego, jaką jest zasada trójkąta. Postaraj się nie szaleć z rozmiarami konkretnych maszyn, ale wybierać je tak, aby dobrze zgrywały się z pozostałymi elementami wyposażenia. Nie zajmujmy całej przestrzeni gigantyczną chłodziarką czy nie umieszczajmy kuchenki gdzieś na końcu pomieszczenia, z dala od lodówki i zlewu z kranem. By tego uniknąć najlepiej jest zainwestować w sprzęt, który będzie przede wszystkim należycie dostosowany – urządzenie do urządzenia. Z pewnością komfortem okaże się także postawienie na komplety realizowane pod zabudowę, indywidualnie na życzenie i zgodnie z preferencjami oraz zapotrzebowaniem klienta.

 

Nie lekceważ swych nawyków

 

Kolejnym istotnym czynnikiem jest dostosowanie wyposażenia kuchennego ściśle do naszych upodobań i zwyczajów praktykowanych dzień w dzień. I tak przykładowo, jeżeli nie mamy w zwyczaju piec placków czy przyrządzać wystawnych obiadów, nie ma sensu inwestować w wysokiej jakości piekarnik, który będzie na pewno słono kosztował. Gdy z kolei jemy w biegu i nie za wiele czasu poświęcamy na gotowanie, dobrze byłoby zakupić solidną mikrofalówkę, która bez wątpienia ułatwi nam życie. Przy dużej rodzinie, nieodzownym elementem będzie z pewnością wielka lodówka. Dla singla czy pary wystarcza standardowa rozmiarówką. Nie zapominajmy też o zamrażalce – przy zwyczajnym mrożeniu podstawowych produktów żywnościowych skoncentrujmy się na wyborze dobrej i porządnej chłodziarki, która będzie miała dodatkowo funkcję mrożenia. Kiedy natomiast mamy w zwyczaju robienie zapasów na zimę czy mrożenie owoców czy warzyw prosty schowek w lodówce okaże się niewystarczający i wówczas warto rozważyć zakup osobnego sprzętu w postaci zamrażarki. Przy większym gronie domowników przydatna bez dwóch zdań będzie zmywarka, z kolei w klasycznej kawalerce to tylko strata pieniędzy i prądu.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
KatarzynaMuszynska

Niczego nie cenię sobie bardziej niż ergonomiczne rozwiązania. Moja kuchnia jest dosyć spora, dlatego została zaprojektowana w taki sposób, by wykonywanie pewnych sekwencji czynności zajmowało jak najkrótszą ilość czasu. Moim zdaniem jest to bardzo ważne, po co utrudniać sobie dodatkowo życie złym rozmieszczeniem sprzętu w kuchni.

Zobacz również


Jak rozplanować kuchnię


Przystępując do przygotowania planu rozmieszczenia kuchennej zabudowy, warto na wstępie...

W jakiej temperaturze suszy suszarka bębnowa?


Suszarka automatyczna to urządzenie, które nieprzeciętnie potrafi ułatwić...

Płyta indukcyjna – co powinieneś wiedzieć?


Płyty grzewcze są nieodłącznym elementem każdej kuchni. Dzisiaj, bardzo dużą...