Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Inteligentne rolety i zasłony

Porady


Inteligentne rolety i zasłony

Urządzenia smart sprawiają, że nasze funkcjonowanie w domu staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze. Inteligentne rolety i zasłony okienne to rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w sypialni, ale też znacznie ułatwi nam pracę w kuchni. Poznaj automatyczne rolety i karnisze elektryczne i korzystaj ze smart rozwiązania dla domu.

Na zdjęciu: Studio mebli Jurimex

Automatyczne rolety - zasada działania

 

Inteligentna roleta zewnętrzna albo wewnętrzna – bo na rynku dostępne są obie wersje – może działać na kilka sposobów. Automatyczne rolety w najprostszej wersji będzie sterowane przy pomocy pilota. W bardziej zaawansowanej będziemy mogli zarządzać nimi również z poziomu smartfonu. Najinteligentniejsze rolety będą również zasłaniać i odsłaniać się automatycznie, w zależności od pory dnia. Ich konstrukcja pozwala im rozpoznać moment, w którym zapada zmrok, ale też rano wyczuć ruch domowników, by określić, kiedy powinny zapewnić nam dostęp do światła dziennego. Harmonogram zasuwania i odsłaniania rolet jesteśmy w stanie ustalić również według naszych indywidualnych preferencji, wprowadzając stałe ustawienia czasowe.

 

Inteligentne rozwiązania w kuchni: rolety z funkcją żaluzji

 

W kuchni, gdzie nie zawsze zależy nam na efekcie pełnego zaciemnienia czy rozjaśnienia pomieszczenia, lepszym rozwiązaniem będą rolety z funkcją żaluzji. Tworzące je panele mogą w pełni lub tylko w części zakryć taflę okiennej szyby – dokładnie tak, jak w przypadku tradycyjnych żaluzji. Przepuszczające światło rolety pozwolą nam gotować w komfortowych warunkach, kiedy razić mogłoby nas światło słoneczne. Regulacja światła to funkcja, która pożądana będzie również w pokoju dziennym, gabinecie czy pokoju dziecka. Typowe zdalnie sterowane rolety zaciemniające z kolei to doskonały wybór do sypialni i łazienki.

 

Urządzenia AGD Siemens do Twojego domu

 

Automatyczne karnisze elektryczne, czyli napęd do zasłon i firanek

 

Rolety smart to niejedyne rozwiązanie, jeżeli chodzi o zasłanianie okien w inteligentnym domu. Dostępne systemy pozwalają nam również na zdalne przesunięcie firanki albo zasłony. Wszystko za sprawą karniszy z napędem. Zdalne sterowanie zasłonami umożliwi nam pilot, ale też smartfon. Kiedy natomiast znajdujemy się w ich pobliżu, możemy delikatnie pociągnąć za materiał, a napęd do zasłon skończy za nas pracę.

 

Inteligentne rolety i zasłony - czy warto?

 

Smart rolety i ruchome zasłony to z całą pewnością wygodne rozwiązanie do kuchni i do domu. Zadowoleni będą z niego tak naprawdę wszyscy, ale najbardziej docenią je posiadacze dużych domów i mieszkań. To im inteligentne rolety i zasłony oszczędzą sporo czasu i wysiłku.

 

Sterownik rolet – jaki i gdzie kupić?

 

Automatyczne rolety zaciemniające przesuwane są zdalnie za sprawą działania sterownika. Sterowniki dostępne są w sklepach oferujących inteligentne rozwiązania do domu. Pod względem funkcji różnią się możliwością zarządzania jedną, konkretną roletą bądź też wszytkami zainstalowanymi w danym pomieszczeniu czy też w całym domu. Z kolei z uwagi na sposób montażu, sterowniki rolet możemy podzielić na dopuszkowe oraz na szynę, które montuje się w rozdzielnicach.

 

 

 

Studio Andal
Studio Andal
Studio Eltop
Studio Eltop
Studio JP Kuchnie
Studio JP Kuchnie
Studio Mebel Styl
Studio Mebel Styl
Studio Meble Wach
Studio Meble Wach
Studio Prestige
Studio Prestige

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kolorowo pod stopami


Doskonale urządzona kuchnia to nie tylko perfekcyjnie zaprojektowane meble, dobrane z...

Sposoby na wykończenie ściany nad blatem kuchennym


Ściany nad blatem kuchennym to wymagające miejsca z punktu widzenia aranżacji kuchni....

Kuchnia po szwedzku


Tradycja urządzania wnętrz skrupulatnie przekazywana z pokolenia na pokolenie to...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności