Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Aranżacja okna w Twojej kuchni!

Porady


Aranżacja okna w Twojej kuchni!

Szczęśliwi Ci, którzy mają okno w kuchni! Dzięki niemu mamy więcej światła w pomieszczeniu, a w razie potrzeby możemy wpuścić do mieszkania masę świeżego powietrza. Okna w kuchni nie da się zastąpić – okno to okno a posiadanie 'naturalnego' światła w ciągu dnia jest naprawdę nieocenione! Jeżeli już jesteśmy tymi szczęśliwcami, którym promyki słońca wpadają codziennie do kuchni, to mamy również wyzwanie. Wyzwanie związane z aranżacją tego okna! Bo przecież trzeba je jakoś 'ozdobić'! Jak zaaranżować okno w kuchni? Firanki czy rolety? Jak ozdobić okno w kuchni?

Na zdjęciu: Studio Kuchnie Tomasz

Dopasowanie do wnętrza

Odpowiednia dekoracja okna może całkowicie zmienić klimat panujący w naszej kuchni. Wszelkie firanki, roletki czy zasłonki pełnią nie tylko funkcję ochrony przed słońcem i zapewniają intymność przed sąsiadami. Są one również oryginalnym dodatkiem, gadżetem, które w dużym stopniu wpływa na ogólną aranżację kuchni. Aranżacja okna w kuchni powinna być uzależniona od ogólnej stylistyki naszej kuchni. Do tradycyjnej kuchni pasują zazwyczaj ozdobne firanki i zasłonki, do nowoczesnej lepiej postawić na roletki czy żaluzje. W każdym bądź razie stylistykę okna staramy się dopasować do klimatu naszej kuchni, gdzie spójność wszystkich dodatków wpływa na ogólny odbiór kuchni.


Firanki

Przepuszczają duże ilości światła i nadają naszej kuchni miłego, nieco romantycznego stylu. Najbardziej pasują do kuchni w tradycyjnym stylu. Na rynku dostępne są w różnych wzorach, rozmiarach i kolorach. Możliwe są fantazyjne upięcia i ozdobne wykończenia – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Konieczne jest ich częste pranie, gdyż dość szybko się brudzą. Jeżeli zależy nam na większej prywatności, warto wybrać takie o gęstym wzorze.


Zasłony

Pasują najbardziej do kuchni w stylu retro. Możemy je dobrać do kuchni na zasadzie kontrastu lub harmonii – w zależności od naszych upodobań. Możemy je fantazyjnie upiąć lub pozostawić w tradycyjnym ułożeniu. Możemy regulować ilość światła, które wpada do pomieszczenia.


Roletki

Tutaj również mamy ogromny wybór – zarówno jeżeli chodzi o wzory i kolory, jak i materiał wykonania i sposób montażu. Możemy zdecydować również o stopniu zaciemnienia, co jest świetną sprawą. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, jak i bardziej tradycyjnych aranżacjach. Cieszą się dużą popularnością – głównie ze względu na dostępność, wysoką jakość i funkcjonalność. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się również roletki dzień-noc, które pozwalają nam dozować ilości światła wpadającego do kuchni a dodatkowo prezentują się fenomenalnie.


Ładnie i funkcjonalnie

Gadżet gadżetem, ale ozdoba kuchni musi być przede wszystkim funkcjonalna. Ma chronić nas przed nadmiarem promieni słonecznych. Przysłaniamy okno, aby 'odgrodzić się' od ciekawskich sąsiadów, którzy mają w zwyczaju zaglądać w czyjeś okna. Jeżeli często korzystamy z kuchni, dużo gotujemy, to znaczy, że ozdoba naszego okna będzie narażona na duże zabrudzenia. W takim przypadku lepiej zrezygnować z aluminiowych żaluzji, na których dość szybko osadzają się tłuste opary. Projektanci wnętrz, zalecają tutaj wybór rolet, które są przymocowane do ramy okiennej.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Odrobina Skandynawii w kuchennych czterech kątach


Doceniasz funkcjonalność w urządzeniu wnętrz? Troszczysz się o otaczającą Cię...

Jasna czy ciemna kuchnia? Czyli niełatwe dylematy


Podczas urządzania kuchni czeka nas wiele ważnych decyzji i dylematów....

W tych kolorach jej do twarzy


Tak naprawdę nie ma barwy, której nie można by zastosować w kuchni. W...