Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Halogeny w Twojej kuchni – czyli sposób na...

Porady


Halogeny w Twojej kuchni – czyli sposób na jasne światło

Dobrej jakości światło w kuchni to podstawa. Pozwala zrobić odpowiedni nastrój i zwiększa bezpieczeństwo podczas przyrządzania pysznych potraw. Na rynku mamy wiele opcji jeżeli chodzi o dobór światła w kuchni. Oprócz ogromnego wyboru lamp, możemy wybierać także spośród szerokiego asortymentu żarówek. Dziś omówimy oświetlenie halogenowe w kuchni. Przedstawimy wady i zalety takiego rozwiązania, oraz wyjaśnimy, czym w ogóle są halogeny.

Co to są halogeny?
Halogeny, podobnie jak tradycyjne żarówki posiadają żarnik wolfranowy, jednak ich wnętrze wypełnione jest szlachetnymi gazami z dodatkiem halogenu. Halogen jest odpowiedzialny na zapobieganie ciemnieniu żarówki od środka, przez co halogeny są efektywniejsze. Świecą lepiej i dłużej niż zwykłe żarówki.

Zalety halogenów
Halogeny są zdecydowanie trwalsze od zwykłych żarówek. Z halogenów będziemy korzystać dłużej – szacuje się, że ich żywotność jest nawet 2-4 razy większa od tradycyjnych modeli. Cechują się one wyższą sprawnością. Co to oznacza? Halogen daje więcej światła niż żarówka o tej samej mocy, dodatkowo dają bledsze światło – nawet do 4000 K. W miarę upływu czasu bańka nie ciemnieje, dlatego halogen cały czas wygląda jak nowy. Są dostępne w różnych wariantach i rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować do każdego wnętrza. Oddają naturalne barwy otoczenia – nie przekłamują ich, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w kuchni. Dodatkowo, halogeny możemy swobodnie ściemniać jeżeli wymaga tego sytuacja.

Wady halogenów
Halogeny podczas swojej pracy nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur. Jeżeli porównamy je do dużych świetlówek, to halogeny wykazują się mniejszą żywotnością i niższą sprawnością. Modele podłączone do niższego napięcia często będą wymagać odpowiedniego transformatora przy zasilaniu sieciowym. W porównaniu z innymi nowoczesnymi źródłami światła halogeny pobierają dość sporo energii elektrycznej, dlatego nie należą one do energooszczędnych rozwiązań.

Halogeny – jasny wybór
Halogeny są coraz częściej wybieraną formą oświetlenia. W porównaniu do zwykłych żarówek są one lepsze, mocniejsze i wydajniejsze. Halogeny kojarzą się z nowoczesnym wnętrzem i innowacyjnymi rozwiązaniami. Mimo niewielkich rozmiarów emitują bardzo intensywne światło. Świetnie sprawdza się zarówno w tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych aranżacjach kuchennych.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
sds

Dobre oświetlenie w kuchni to podstawa, a halogeny to bardzo wydajne i jasne żródło światła. Warto zainwestować w tego rodzaju oświetlenie i raz na zawsze pozbyć się tradycyjnych żarówek. Oczywiście to opcja, których nie przeraża troszkę większy rachunek za prąd.

Zobacz również


Innowacje w kuchni. W czym są pomocne?


Kuchnia dwudziestego pierwszego wieku to pomieszczenie domowego zacisza, które...

Jesteś glamour? Stwórz piękną kuchnię!


Kuchnia zazwyczaj odzwierciedla upodobania właścicieli. Jedni preferują...

Jak rozjaśnić kuchnię?


Kuchnia to specyficzne pomieszczenie w domu. Jako jego serce powinno zawsze tętnić...