Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Zmywarka – skoro myje to czy sama wymaga...

Porady


Zmywarka – skoro myje to czy sama wymaga czyszczenia?

Od pewnego czasu zmywarka należy do podstawowego wyposażenia większości mieszkań oraz domów. Kiedyś to kobiety samodzielnie musiały walczyć ze stertą brudnych naczyń po obiedzie – dziś robi to za nas urządzenie. Mogłoby się wydawać, że sprzęt, który odpowiedzialny jest za mycie oraz dokładne czyszczenie brudnych naczyń jest wiecznie czyste i nie wymaga większej pielęgnacji. Tak właśnie myśli większość społeczeństwa – stąd te częste awarie tego typu urządzeń. Nasza zmywarka codziennie zmaga się z brudem, dlatego o nią samą również powinniśmy zadbać.

Na zdjęciu: Beko

Czy zmywarka skoro myje to jest zawsze czysta?

 

Wszyscy wiemy, że podstawowym zadaniem zmywarki jest czyszczenie brudnych naczyń. Skutecznie pozbywa się ona wszelkich zanieczyszczeń oraz pozostałości po jedzeniu. Musimy jednak pamiętać, że sama w sobie również wymaga systematycznego czyszczenia. Brudna zmywarka będzie mniej dokładna, co będziemy mogli zauważyć po naszych naczyniach. Mycie nie będzie już tak efektowne jak na początku – gdy kupiliśmy urządzenie. Zmywarka nie ma lekko – często kilka razy dziennie walczy z zabrudzeniami oraz przykrym zapachem – praktycznie cały czas ma kontakt z różnego typu zanieczyszczeniami. Jeśli o nią nie dbamy – to szybko mogą rozwinąć się w niej różne drobnoustroje oraz grzyby. Systematyczna pielęgnacja zmywarki pomoże pozbyć się bakterii oraz zanieczyszczeń co przełoży się na dłuższe, bezawaryjne działanie urządzenia.

 

Kluczem do sukcesu jest systematyczność

 

Nie ma lepszego sposobu na brud, niż systematyczne czyszczenie, dlatego mycie zmywarki powinno wejść nam w nawyk – jak mycie zębów. Jeśli na co dzień będziemy odpowiednio obchodzić się ze zmywarką, to unikniemy w ten sposób wizyty specjalisty, który będzie próbował sprowadzić nasze urządzenie znów 'do żywych. Systematyczne mycie zmywarki pomoże nam pozbyć się resztek jedzenia oraz zminimalizować rozwój bakterii czy przykry zapach. Wszystko to 'osadza' się na filtrach i innych wewnętrznych częściach zmywarki.

 

Jak dbać o zmywarkę? Czy musimy ją szorować?

 

Jak często powinniśmy myć zmywarkę? Powinno się to odbywać co najmniej raz na miesiąc. Na czym polega mycie? Wystarczy nastawić zmywarkę – wybrać najdłuższy program oraz najwyższą temperaturę. Do środka wlewamy detergent i włączamy. Oczywiście warto również raz na jakiś czas samodzielnie wyczyścić urządzenie. Najważniejsze jest czyszczenie filtrów oraz dysz, ponieważ w główniej mierze to właśnie one (ich czystość) decydują o efektowności mycia.

 

Umyj swoją zmywarkę!

 

Do zmywarki wkładamy brudne naczynia. Wyjmujemy czyste, z których jemy – i kółko się zamyka. Jeśli nasza zmywarka jest brudna – to później z takich talerzy jemy, dlatego bardzo ważne jest systematyczne dbanie o kuchenny sprzęt. Systematyczna pielęgnacja nie zajmie nam zbyt wiele czasu, a może przełożyć się na dłuższe działanie urządzenia.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/zapchany-plaszcz-wodny-w-zmywarce-objawy-2750.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-usunac-kamien-z-grzalki-zmywarki-2753.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-udroznic-dysze-spryskiwacza-w-zmywarce-2754.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/higiena-w-kuchni-5-sposobow-na-sterylna-kuchnie-3000.html

Komentarze


5.00/5 2 2
5
Kasia

Bardzo ważne jest, aby dbać ciągle o czystość zmywarki i odpowiednio ją czyścić detergentami. Od kiedy u nas w domu jest zmywarka, każdy ma więcej czasu dla siebie i nie musi zdać ciągle w kuchni.


5
Hubert

Od kiedy mam zmywarkę, to mycie naczyń stało się o wiele prostsze. Naczynia wystarczy włożyć do zmywarki, a ona bardzo dokładnie wszystko umyje. Można przez to zaoszczędzić dużo czasu i w tym czasie zrobić coś pożytecznego.

Zobacz również


Dłuższe życie zmywarki


Trudno znaleźć osobę, która zaprzeczyłaby stwierdzeniu, że zmywarka to jedno z...

Uszkodzony elektrozawór w zmywarce – objawy


Zmywarka to urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie nasze codzienne...

Inteligentna zmywarka, czyli jej mądre funkcje


Czasy, kiedy kobiety po rodzinnym obiedzi kolejną godzinę spędzały na myciu naczyń...