Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Funkcje zmywarek, które mogą cię zaskoczyć!

Porady

Funkcje zmywarek, które mogą cię zaskoczyć!

Ulubione1

Zmywarki już na dobre zagościły w naszych kuchniach. Kiedyś były wyznacznikiem luksusu, dziś stanowią podstawowy element wyposażenia domu. Szkoda tracić czas na zmywanie ręcznie, kiedy urządzenie może to zrobić za nas. Żyjemy w czasach, gdzie i tak nie mamy na nic czasu, po co więc sobie dokładać? Skoro istnieją urządzenia, które mogą nas w czymś wyręczyć to czemu nie skorzystać? Producenci z roku na rok coraz bardziej unowocześniają swoje urządzenia. Można powiedzieć, że dzisiejsze zmywarki posiadają inteligentne funkcje, które mogą niejednego zaskoczyć. Jesteście ciekawi? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

W zależności od potrzeb
Tak naprawdę producenci sprzętów AGD bardzo nas rozpieszczają. Dla każdego znajdzie się model zmywarki, który spełni jego oczekiwania. Na rynku znajdują się różne modele – zarówno wersje podstawowe, jak i te bardziej 'odpicowane'. Znajdziemy także modele ekonomiczne, które pobierają śladowe ilości prądu i wody, a także urządzenia, które posiadają całą listę dodatkowych bajerów. Każdy model został stworzony z myślą o klientach oraz o ich indywidualnych potrzebach, w ten sposób możemy wybrać urządzenie, które najbardziej spełni nasze oczekiwania.

 

Wersja dla niewymagających – czyli podstawowa wersja zmywarek
Nawet najprostsze modele zmywarki z pewnością poradzą sobie z brudnymi naczyniami. Owe urządzenia posiadają zazwyczaj trzy programy, które pomagają usunąć brud z talerzy po niedzielnym obiedzie. Najpierw naczynia są dokładnie opłukane wodą, a następnie rozpoczyna się mycie zasadnicze. Po całym procesie wszystkie naczynia spokojnie się suszą. Nie da się ukryć, że zmywarka to ogromna wygoda. Pozwala nam zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Jeśli chodzi o wielkość urządzenia, to należy ją dopasować do liczby domowników.

 

Bogata wersja, czyli najnowocześniejsze zmywarki i ich funkcje
Producenci cały czas pracują nad udoskonalaniem swoich urządzeń – tak, aby w największym stopniu mogły spełniać nasze oczekiwania. Wciąż uzupełniają wcześniej wypuszczone modele o dodatkowe, nowocześniejsze funkcje, które podnoszą atrakcyjność urządzenia. Przykładem takiego systemu jest program do intensywnego czyszczenia naczyń. Jest to program stworzony z myślą z bardzo zabrudzonymi naczyniami. Używając tej funkcji z pewnością pozbędziemy się nadmiaru tłuszczu, resztek po obiedzie, czy nawet trudnej do usunięcia spalenizny. Oczywiście taki program trwa trochę dłużej niż normalne mycie, jednak jego efektywność z pewnością nam to wynagrodzi.

Ogromną popularnością cieszą się zmywarki, które posiadają program ekonomiczny. Owe modele zużywają o wiele mniej prądu oraz wody – więc oszczędzamy. Nowoczesne zmywarki potrafią same określić ile wody potrzebują do umycia naczyń. Urządzenie samo wybiera odpowiednią temperaturę – czyli taką, która pozwoli na pozbycie się wszystkich zabrudzeń.

Zobacz również

Gorąca Hiszpania w centrum Twojego mieszkania

Gorąca Hiszpania w centrum Twojego mieszkania

Ideał do każdej kuchni Wizualizacja wystroju zgodna z kanonami mody proponowanymi przez...

Funkcje piekarnika, na co zwrócić uwagę?

Funkcje piekarnika, na co zwrócić uwagę?

Nowy piekarnik, nowe możliwości Podczas zakupów wszelkich sprzętów AGD należy przejrzeć...
Komentarze (2)
2
Gość
Pawel
2017-12-18 08:17:12

Dla mnie najważniejsze przy zakupie zmywarki była klasa energetyczna i ilość zużywanej wody. Dodatkowe funkcje były tylko fajnym dopełnieniem. Jak na razie mam swój sprzęt kilka miesięcy i spisuje się świetnie. Jeśli ktoś nie ma zmywarki, to powinien ją od razu kupić.

Gość
Klauda
2017-10-30 15:59:58

Mam taką wypasioną zmywarkę z programem ekonomicznym. Dłużej zmywarka chodzi, ale pobiera mniej wody i mniej prądu.

Twój komentarz
Ocena