Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Funkcje zmywarek, które mogą cię zaskoczyć!

Porady


Funkcje zmywarek, które mogą cię zaskoczyć!

Zmywarki już na dobre zagościły w naszych kuchniach. Kiedyś były wyznacznikiem luksusu, dziś stanowią podstawowy element wyposażenia domu. Szkoda tracić czas na zmywanie ręcznie, kiedy urządzenie może to zrobić za nas. Żyjemy w czasach, gdzie i tak nie mamy na nic czasu, po co więc sobie dokładać? Skoro istnieją urządzenia, które mogą nas w czymś wyręczyć to czemu nie skorzystać? Producenci z roku na rok coraz bardziej unowocześniają swoje urządzenia. Można powiedzieć, że dzisiejsze zmywarki posiadają inteligentne funkcje, które mogą niejednego zaskoczyć. Jesteście ciekawi? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Na zdjęciu: Kernau

W zależności od potrzeb

 

Tak naprawdę producenci sprzętów AGD bardzo nas rozpieszczają. Dla każdego znajdzie się model zmywarki, który spełni jego oczekiwania. Na rynku znajdują się różne modele – zarówno wersje podstawowe, jak i te bardziej 'odpicowane'. Znajdziemy także modele ekonomiczne, które pobierają śladowe ilości prądu i wody, a także urządzenia, które posiadają całą listę dodatkowych bajerów. Każdy model został stworzony z myślą o klientach oraz o ich indywidualnych potrzebach, w ten sposób możemy wybrać urządzenie, które najbardziej spełni nasze oczekiwania.

 

Wersja dla niewymagających – czyli podstawowa wersja zmywarek

 

Nawet najprostsze modele zmywarki z pewnością poradzą sobie z brudnymi naczyniami. Owe urządzenia posiadają zazwyczaj trzy programy, które pomagają usunąć brud z talerzy po niedzielnym obiedzie. Najpierw naczynia są dokładnie opłukane wodą, a następnie rozpoczyna się mycie zasadnicze. Po całym procesie wszystkie naczynia spokojnie się suszą. Nie da się ukryć, że zmywarka to ogromna wygoda. Pozwala nam zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Jeśli chodzi o wielkość urządzenia, to należy ją dopasować do liczby domowników.

 

Bogata wersja, czyli najnowocześniejsze zmywarki i ich funkcje

 

Producenci cały czas pracują nad udoskonalaniem swoich urządzeń – tak, aby w największym stopniu mogły spełniać nasze oczekiwania. Wciąż uzupełniają wcześniej wypuszczone modele o dodatkowe, nowocześniejsze funkcje, które podnoszą atrakcyjność urządzenia. Przykładem takiego systemu jest program do intensywnego czyszczenia naczyń. Jest to program stworzony z myślą z bardzo zabrudzonymi naczyniami. Używając tej funkcji z pewnością pozbędziemy się nadmiaru tłuszczu, resztek po obiedzie, czy nawet trudnej do usunięcia spalenizny. Oczywiście taki program trwa trochę dłużej niż normalne mycie, jednak jego efektywność z pewnością nam to wynagrodzi.

 

Ogromną popularnością cieszą się zmywarki, które posiadają program ekonomiczny. Owe modele zużywają o wiele mniej prądu oraz wody – więc oszczędzamy. Nowoczesne zmywarki potrafią same określić ile wody potrzebują do umycia naczyń. Urządzenie samo wybiera odpowiednią temperaturę – czyli taką, która pozwoli na pozbycie się wszystkich zabrudzeń.

Komentarze


5.00/5 2 2
5
Klauda

Mam taką wypasioną zmywarkę z programem ekonomicznym. Dłużej zmywarka chodzi, ale pobiera mniej wody i mniej prądu.


5
Pawel

Dla mnie najważniejsze przy zakupie zmywarki była klasa energetyczna i ilość zużywanej wody. Dodatkowe funkcje były tylko fajnym dopełnieniem. Jak na razie mam swój sprzęt kilka miesięcy i spisuje się świetnie. Jeśli ktoś nie ma zmywarki, to powinien ją od razu kupić.

Zobacz również


Jak usunąć kamień z grzałki zmywarki?


W każdym domu używane są sprzęty AGD, których najważniejszym zadaniem jest...

Czy zmywarka się opłaca?


W ciągu ostatnich lat model kuchni nieco się zmienił. Teraz, nie zawsze w kuchni...

Zmywarka w wersji mini – czyli zmywarka kompaktowa


Producenci sprzętu AGD chyba nigdy nie przestaną nas zaskakiwać. Wypuszczają coraz to...