Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Zmywarka mniejsza niż zwykle, czyli zmywarka...

Porady

Zmywarka mniejsza niż zwykle, czyli zmywarka kompaktowa

Ulubione0

Producenci sprzętów AGD wciąż pracują nad nowymi pomysłami – świat idzie do przodu i ludzie mają coraz większe wymagania związane z takimi urządzeniami. Dlatego też, producenci są w pewnym sensie zmuszeni to wymyślania nowych rozwiązań i tworzenia urządzeń, które są jeszcze bardziej funkcjonalne. Tak naprawdę dopasowują oni urządzenia do naszych potrzeb oraz oczekiwań. Dbają o to, aby urządzenia miały odpowiedni rozmiar i wyróżniały się oryginalnym designem. Zazwyczaj ten sam model występuje w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu możemy łatwo dopasować sprzęt do naszego kuchennego wnętrza.

Zmywarka w wersji mini to tylko 55 centymetrów!
Zazwyczaj każdy sprzęt występuje w standardowych rozmiarach oraz w wersji mini. Podobnie jest w przypadku zmywarki. Zmywarka kompaktowa to tak naprawdę mniejsza wersja zwykłej, tradycyjnej zmywarki. Jej wymiary są dość nietypowe – nie przekraczają one 55 centymetrów. Dla takiej zmywarki naprawdę potrzeba bardzo mało miejsca. Jest to idealny sprzęt dla osób, które posiadają małą kuchnię. Jest to również świetna opcja dla singli, którzy gotują dość sporadycznie.

 

Zmywarka dopasowana do twoich potrzeb
Podobnie jak jej 'więksi bracia', zmywarka kompaktowa występuje w dwóch wariantach – jako model wolnostojący i ten, przeznaczony pod zabudowę. Chcąc zabudować zmywarkę, warto najpierw przetestować miejsce w którym chcemy ją umieścić – warto zadbać o to, aby czynność wkładania i wyjmowania naczyń ze zmywarki była wygodna. Male rozmiary sprawiają, że taki sprzęt zmieści się dosłownie wszędzie – wszystko zależy od nas i naszych preferencji.

 

Mała zmywarka, ale daje radę!
Wiele osób obawia się, że zmywarka kompaktowa będzie pozbawiona wielu przydatnych funkcji. Tymczasem okazuje się, że mini zmywarka niczym nie ustępuje swoim standardowym modelom. Dlatego też, bez problemu znajdziemy zmywarkę kompaktową z ekonomiczną klasą energetyczną. Dostępne na rynku modele posiadają mnóstwo przydatnych funkcji – takie, które występują w tradycyjnych zmywarkach. Posiadają one specjalne programy mycia oraz specyficzne ustawienia. Ponadto, w wielu modelach 'mini' zmywarek występują funkcje, które w tradycyjnych modelach wciąż są rzadkością. Przykład? Kompaktowe zmywarki posiadają funkcję intensywnego suszenia oraz system ochrony naczyń szklanych i porcelanowych.

 

Małe urządzenie, same korzyści
Kompaktowa zmywarka jest znacznie mniejsza niż popularne modele zmywarek. Jest mniejsza, czyli zużywa mniej prądu oraz wody – jest wiec także bardzo oszczędna. Ciężko jest zrezygnować z urządzenia, jakim jest zmywarka. Mało kto lubi zmywać ręcznie – dlatego chętnie korzystamy z dobrodziejstw techniki. Standardowa zmywarka wymaga miejsca – ta, zaledwie 55 centymetrów. Mniejsze nie znaczy gorsze – i tak jest właśnie w tym przypadku. Kompaktowa zmywarka w niczym nie odbiega od standardowej wersji – a można nawet powiedzieć, że 'posiada' więcej.

Zobacz również

Jak przechowywać przyprawy? Wybrać pojemniki szklane, plastikowe czy drewniane?

Jak przechowywać przyprawy? Wybrać pojemniki...

Przyprawy – jak ich nie przechowywać? Co jest największym i najczęściej popełnianym błędem...

Na widoku czy w ukryciu? Czyli wybieramy miejsce na zlew

Na widoku czy w ukryciu? Czyli wybieramy miejsce...

Przede wszystkim wygoda O miejscu umieszczenia naszego zlewu powinno zadecydować przede wszystkim...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena