Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Mniejsza czy większa? Jaką zmywarkę wybrać?

Porady


Mniejsza czy większa? Jaką zmywarkę wybrać?

Zmywarka coraz częściej należy do podstawowego wyposażenia każdego domu. Ręczne zmywanie niemalże codziennie zastępowane jest tym urządzeniem. Posiadanie zmywarki łączy się przede wszystkim z oszczędnością czasu, a także naszej energii. Jeszcze kilka lat temu, po zjedzonym obiedzie kobiety stały nad zlewozmywakiem i walczyły z górą naczyń – dziś, wszystko za nas robi urządzenie, a my jedyne co musimy zrobić to włożyć naczynia do zmywarki. Najczęściej, modele dostępne na rynku mają 45 lub 60 centymetrów szerokości, który model lepiej wybrać?

Na zdjęciu: Studio ADAD

Pojemność zmywarki zależy od jej szerokości
Decydując się na zakup zmywarki do ważniejszych parametrów należy jej szerokość. Pojemność urządzenia zależy właśnie od jej szerokości. Pojemność wpływa bezpośrednio na to, ile na raz zmieści się naczyń do zmywarki i jest ona najczęściej określana za pomocą ilości kompletów, które wejdą do urządzenia.

Mała czy duża? Decyzja uzależniona od wielkości kuchni
Decyzja dotycząca rozmiarów naszej zmywarki, a zwłaszcza jej szerokości powinna być uzależniona od miejsca, które mamy w kuchni. W przypadku, kiedy posiadamy dużą, przestronną kuchnię to większa zmywarka nie będzie dla nas problemem. Jeżeli natomiast mamy ciasną, wąską, małą kuchnię, to lepiej zdecydować się na węższą wersję tego urządzenia. Pamiętajmy, że kuchnia powinna być przede wszystkim wygodna, dlatego warto wybrać mniejszy sprzęt, który nie zajmie zbyt wiele miejsca. Sprawa zakupu zmywarki jest dość prosta, jeżeli urządzamy pomieszczenie kuchenne od samego początku – wtedy nie mamy żadnych ograniczeń – no, może poza metrażem. Problem pojawia się wtedy, kiedy cała kuchnia już jest gotowa, a nam zamarzyła się zmywarka. 'Wciśnięcie' węższego modelu będzie znacznie łatwiejsze niż szerszego – właśnie dlatego producenci stworzyli zmywarkę o szerokości 45 centymetrów.

Małe jest piękne
Dostępne na rynku zmywarki o szerokości 45 centymetrów to idealne rozwiązanie dla osób, które są właścicielami niewielkich pomieszczeń kuchennych. Jest to także świetna alternatywa większej zmywarki, jeżeli po prostu najzwyczajniej w świecie nie zmieści się ona pod obecną już w kuchni zabudowę. Mniejsze rozmiary wcale nie wpływają na ilość funkcji tego urządzenia. Mniejsza wersja zmywarki posiada bowiem wszystkie funkcje, co jej starszy (większy) brat. Zmywarka o szerokości 45 cm świetnie sprawdzi się u singli czy też młodych małżeństw. Mogłoby się wydawać, że co mniejsze to powinno być także tańsze, jednak w tym przypadku jest inaczej. Często mniejsze modele są nieco droższe niż tradycyjne. Powinniśmy również pamiętać, że mniejsza zmywarka szybciej się zapełni i możemy mieć problem z umieszczeniem w niej większych naczyń.

Duże jest wygodne
Zmywarki o szerokości 60 centymetrów to duża wygoda. Charakteryzują się one przede wszystkim bardzo dużą pojemnością, przez co można do nich zmieścić naprawdę wiele. Większy rozmiar sprawia, że zmywarkę włączamy rzadziej, przez co oszczędzamy również prąd i wodę. Duża zmywarka zmieści nawet większe garnki i patelnie, dlatego mało co zostaje nam do mycia ręcznego. Oczywiście, większa zmywarka, większa pojemność potrzebuje także więcej miesjca.

Komentarze


5.00/5 2 2
5
Norek

Moim zdaniem zmywarkę powinno się dobierać według liczby domowników, a tym samym pod ilość naczyń, które zmywarka będzie musiała pozmywać. Ważna tu jest jej wydajność, nie zaś wielkość urządzenia. Ale to tylko moje zdanie :)


5
nati

My dla 4 osobowej rodziny kupiliśmy większą zmywarkę (60cm), bo jednak tych naczyń do zmyania zbiera się całkiem sporo.

Zobacz również


Główny spryskiwacz / ramię natryskowe nie obraca się w...


Zmywarka jest urządzeniem, którego używamy niemal na co dzień, gdyż pozwala nam...

Jak kupić dobrą zmywarkę?


Mycie naczyń od wieków jest zmorą wielu kobiet. Sterta naczyń po obiedzie, zero...

Uszkodzony elektrozawór w zmywarce – objawy


Zmywarka to urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie nasze codzienne...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności