Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Zmywarka – jak kupować, żeby nie żałować?

Porady

Zmywarka – jak kupować, żeby nie żałować?

Ulubione1

Kiedyś była wyznacznikiem luksusu, dziś możemy ją spotkać niemalże w każdym domu. Mowa oczywiście o zmywarce. Koniec ze stertą brudnych naczyń po obiedzie, koniec z widokiem brudnych naczyń w zlewozmywaku – z pomocą spieszy zmywarka. Od kilku lat jest ona nieodłącznym elementem kuchennego wyposażenia. Nie ma co ukrywać – znacznie ułatwia nam życie oraz walkę z brudnymi naczyniami. My możemy spokojnie odpoczywać, a urządzenie pozmywa za nas! Wybór tego typu sprzętów na rynku jest ogromny – wybierając się na zakupy lepiej się do nich przygotować. W dzisiejszym artykule podpowiemy wam na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania zmywarki.

Zmywarka – dlaczego warto ją mieć?
Posiadanie zmywarki wiąże się z ogromną oszczędnością czasu oraz pieniędzy. Niejednokrotnie udowodniono, że zmywanie ręczne jest bardziej kosztowne – zużywa ono więcej wody. Ze zmywarki 'wychodzą' zawsze czyste i lśniące naczynia i nie odbija się to na naszych dłoniach. Z łatwością możemy dobrać odpowiedni program do skali zabrudzeń.

 

Zmywarka – dlaczego warto odpuścić?
Zmywarka może i jest oszczędna, jednak nie da się ukryć, że stanowi ona duży jednorazowy wydatek. Jest to urządzenie elektryczne, więc odnotujemy również wyższe rachunki za prąd. Mycie jest dość głośne – może ono zaburzać nasze inne, codzienne obowiązki. Pomimo tego, co twierdzą producenci, nie wszystkie naczynia mogą być czyszczone w zmywarce – nie unikniemy więc tradycyjnego mycia.
Kupujemy zmywarkę – na co zwrócić uwagę?

 

#1 Klasa energetyczna
Jeśli już zdecydowaliśmy, że chcemy mieć w naszej kuchni zmywarkę, to jest kilka istotnych kwestii, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Przede wszystkim powinna nas interesować klasa energetyczna tego urządzenia. Informacje z tym związane znajdują się na etykiecie – dlatego warto je czytać. Najbardziej energooszczędne modele oznaczone są literką A i plusami. Im więcej plusów, tym większa oszczędność.

 

#2 Pojemność
Kolejną bardzo ważną kwestią jest pojemność zmywarki. Pojemność najczęściej określana jest ilością kompletów naczyń, które możemy umyć za jednym zamachem. Wielkość urządzenia powinna być dopasowana do naszych możliwości oraz potrzeb. Powinniśmy wziąć pod uwagę ilość miejsca jaką mamy w kuchni, wielkość naszej rodziny oraz częstotliwość brudzenia naczyń.

 

#3 Ilość zużytej wody
Warto zwrócić również uwagę na ilość zużytej wody. Chodzi o to, ile wody zmywarka zużywa podczas jednego mycia. Oczywiście wszystko uzależnione jest od wielkości urządzenia oraz wybranego przez nas programu. Zazwyczaj są to jednak wielkości, które oscylują w granicach 10-15 litrów.

 

#4 Hałas podczas pracy
Nie ma co ukrywać, zmywarka jest dość głośnym urządzeniem, dlatego warto wybrać możliwie cichy model. Zazwyczaj zmywarki wytwarzają hałas o wysokości 40-45 dB. Oczywiście im cichsza zmywarka, tym wyższa cena urządzenia, jednak przekłada się to również na wyższy komfort podczas użytkowania.

Zobacz również

Aranżacja kuchni z częścią wypoczynkową

Aranżacja kuchni z częścią wypoczynkową

Miejsce spotkań Współczesna kuchnia powinna być wielofunkcyjna. Wiąże się to nie tylko z...

Jak kupić dobry blender?

Jak kupić dobry blender?

Są rzeczy ważne i ważniejsze. W przypadku urządzeń elektrycznych nie powinniśmy kierować się...
Komentarze (2)
2
Gość
Igor
2018-01-18 08:49:33

Ja uważam, że taką zmywarkę powinien mieć każdy w mieszkaniu. Bardzo szybko można umyć naczynia i zaoszczędzić dużo czasu. Wtedy można zacząć się pracami codziennymi.

Gość
Robert
2018-01-04 08:47:01

Trafne sugestie: musi być oszczędna kwestii energii jak i wody, pojemna, ale też nie za duża oraz w miarę cicho pracować. Ze swojej strony dorzucam: cena adekwatna do produktu.

Twój komentarz
Ocena