Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Czy zmywarka w kuchni naprawdę jest potrzebna?

Porady


Czy zmywarka w kuchni naprawdę jest potrzebna?

Kiedyś zmywarka była uznawana za symbol luksusu, na który mogli sobie pozwolić tylko nieliczni. Dziś należy ona do podstawowego wyposażenia każdej nowoczesnej kuchni. Urządzenie to pozwala nam zaoszczędzić czas ale również pieniądze. Liczne eksperymenty udowodniły, że mycie ręczne jest mniej opłacalne, niż mycie w zmywarce. Zmywarka w domu to ogromna wygodna, jednak czy rzeczywiście warto w nią inwestować?

Na zdjęciu: Studio Mebli Kome

Nie da się ukryć, że mycie sterty brudnych naczyń po obiedzie nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków domowych. Z pomocą spieszy zmywarka – czyli urządzenie, które z łatwością poradzi sobie z tym zadaniem. Ba! Wyczyści ona naczynia lepiej niż my – dając nam w ten sposób wolny czas oraz zaoszczędzone pieniądze. Oczywiście urządzenia te nadal mają wielu przeciwników, którzy uważają, że kilkanaście minut samodzielnego zmywania bardziej się opłaca. Kto ma rację? Czy warto inwestować w zmywarkę?

 

Duża, mała – do wyboru do koloru

 

Na rynku dostępne są różne rozmiary zmywarek. Najbardziej popularne modele to te o szerokości 45 i 60 cm. Mniejsza wersja umożliwia jednorazowe umycie 8 kompletów naczyń i jest idealna do małych kuchni czy małych rodzin. Większa zmywarka pozwala na umycie aż 13 kompletów naczyń – jest więc przeznaczona dla licznych rodzin.

 

Zmywarka – oszczędność wody

 

Mycie naczyń w zmywarce to nie tylko duża wygoda i oszczędność czasu – to przede wszystkim mniejsze zużycie wody. Coraz więcej zmywarek posiada program eko, który jest jeszcze bardziej oszczędny. Po zsumowaniu kosztów związanych z zużyciem wody oraz prądu, mycie w zmywarce znacznie bardziej się opłaca.

 

Zmywarka – sposób na więcej czasu

 

W dzisiejszych czasach nikt nie ma czasu. Wszyscy się spieszymy i krążymy między pracą, dziećmi a domem – dlatego każda minuta jest na wagę złota. Zmywanie naczyń zazwyczaj zajmuje nam sporo czasu – a możemy go przecież inaczej spożytkować. Wystarczy włożyć brudne naczynia do zmywarki i gotowe!

 

Czystsze naczynia

 

Zmywarka do mycia naczyń wykorzystuje bardzo wysokie temperatury. W połączeniu z odpowiednimi środkami czyszczącymi skutecznie usuwa bakterie – które często trudno usunąć podczas mycia ręcznego. Ponadto, używane w zmywarkach detergenty są o wiele bardziej skuteczne – jeśli chodzi o usuwanie zanieczyszczeń. Tym samym zyskujemy czystsze naczynia o bardziej błyszczącej powierzchni. Nie ma mowy o smugach czy innych zabrudzeniach – naczynia będą lśnić!

 

Czysta kuchnia

 

Sterta brudnych naczyń nigdy nie wygląda dobrze – szczególnie jeśli ktoś nas odwiedza. Zmywarka jest dobrym schowkiem na brudne naczynia – nie musimy zmywać ich na bieżąco – włączamy urządzenie dopiero, gdy uzbiera się ich odpowiednia ilość. W ten sposób mamy czystą i uporządkowaną kuchnię, która nie razi w oczy.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Czyste rury, czyli jak udrażniać odpływ zlewozmywaka?


Czysty, lśniący i pachnący zlewozmywak to podstawa każdej kuchni. Trudno sobie...

Funkcjonalna strefa zmywania w kuchni


Wszelkie prace w kuchni wiążą się ostatecznie z koniecznością zmywania. Kiedy...

Rękawice kuchenne – przeczytaj zanim kupisz


W trakcie wykonywania kuchennych obowiązków wielokrotnie jesteśmy narażeni na...