Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Kuchnia w wersji kompakt – idealna dla singla

Porady


Kuchnia w wersji kompakt – idealna dla singla

Jeżeli mieszkami sami w małym mieszkaniu to niezwykle istotna jest funkcjonalność naszych czterech kątów. Nawet jeśli nie jesteśmy zapalonymi kucharzami, to mała i minimalistycznie wyposażona kuchnia jest konieczna. Kawałek blatu roboczego, kuchenka gazowa, lodówka – potrzebujemy tego aby przygotować śniadanie i podgrzać obiad.

Na zdjęciu: Studio Meble Vente

Mała przestrzeń wymaga dopracowania

Niewielkie mieszkanie wymaga więcej uwagi, niż większe przestrzenie. Tutaj, liczy się każdy ruch i każdy zagospodarowany centymetr powierzchni. Dlatego warto, wszystko szybciej zaplanować – unikniemy w ten sposób niemądrych rozwiązań, które były dobre tylko w teorii. Najlepiej zdecydować się na meble robione na wymiar – wtedy unikniemy niepożądanych 'dziur' między szafkami.


Funkcjonalność przede wszystkim

Mała kuchnia ma być wygodna i funkcjonalna. Wybieramy tylko najbardziej potrzebny sprzęt AGD, który dodatkowo, nie zajmie zbyt wiele miejsca. Warto wybrać mniejsze odpowiedniki urządzeń, niż te standardowe. Skoro nie mamy miejsca – to trzeba kombinować. Producenci wiedzą, że nie wszyscy mieszkają w dużych domach z ogródkiem, dlatego coraz częściej możemy spotkać mniejsze odpowiedniki sprzętu AGD.


2w1, pod zabudowę

Decydując się na piekarnik warto wybrać model, który spełni nasze oczekiwania i jednocześnie, nie zajmie nam zbyt dużo miejsca. Na rynku dostępne są modele, które mają zaledwie 45 cm szerokości. Warto zastanowić się nad urządzeniami dwa w jednym – na przykład piekarnik z funkcją mikrofali. Wybierzmy model do zabudowy – zaoszczędzimy w ten sposób dodatkowo kawałek miejsca. Piekarnik pod zabudowę to nie tylko wygoda i oszczędność miejsca – to również ładniejszy wygląd kuchni – nic nie prezentuje się tak dobrze, jak kuchnia w zabudowie.


Dwupalnikowa płyta

Jeżeli jesteśmy singlami, to rzadko kiedy potrzebujemy aż czterech palników. Wybierając małą, dwupalnikową płytę zaoszczędzimy sporo miejsca. W małej kuchni liczy się każdy centymetr – dlatego warto zastanowić się nad tą opcją.


Okap podszafkowy

Mała kuchnia wymaga odpowiedniej wentylacji, dlatego okap jest niezbędny. Aby zaoszczędzić sporo miejsca, naszą uwagę powinny przykuć podszafkowe okapy. Zajmują niewiele miejsca i ładnie się prezentuje. Taki okap pomoże Ci pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z Twojej kuchni.


Zmniejsz lodówkę

Jak jeszcze możesz wygospodarować sobie trochę miejsca? Wybierz mniejszą lodówkę! Zaoszczędzisz w ten sposób przestrzeń i pieniądze – bo mniejsza lodówka, to mniejszy pobór energii. I tak codziennie chodzisz do sklepu, a przestrzeń, którą w ten sposób zaoszczędzisz możesz wykorzystać w inny sposób.


Rozkładany stół

Zamiast stołu zdecyduj się na rozkładany lub wysuwany blat. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnego stoły. Potrzebujesz – rozkładasz, nie potrzebujesz – składasz. Banalnie proste, a pozwala zaoszczędzić naprawdę mnóstwo miejsca!


Przemyśl to

Rozsądne zakupy, to dobre zakupy. Urządzając kuchnię, szczególnie tę małych rozmiarów warto szukać dodatkowych centymetrów dosłownie wszędzie! Mniejsze sprzęty AGD, rozkładany stów – to najłatwiejszy sposób na dobre wykorzystanie miejsca.

 

https://www.maxkuchnie.pl/studia-mebli/vente-meble-zamosc/

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/kompaktowa-zmywarka-dlaczego-warto-ja-miec-2209.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/zmywarka-kompaktowa-czy-warto-ja-miec-2235.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/zmywarka-mniejsza-niz-zwykle-czyli-zmywarka-kompaktowa-1969.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/zmywarka-w-wersji-mini-czyli-zmywarka-kompaktowa-1600.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/meble-kompaktowe-czyli-sprytne-rozwiazania-do-malych-kuchni-3020.html

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Cegła klinkierowa na ścianie w kuchni


Cegła to jednej z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych stosowanych w...

Ścianka działowa – sposób na oddzielenie kuchni i...


Kuchnie otwarte na salon to bardzo popularny trend w aranżacji mieszkań. Połączenie...

Kuchnia w stylu barokowym


Podczas gdy do niedawna styl barokowy wykorzystywany był głównie podczas...