Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Rozkładany stół – tak czy nie?

Porady


Rozkładany stół – tak czy nie?

Stół jest nieodłącznym elementem naszej kuchni. To przy nim spędzamy czas z rodziną, wspólnie rozmawiając i przygotowując posiłki. To właśnie on najczęściej zajmuje centralne miejsce w kuchni i to on często jest dopełnieniem całego wnętrza.

Na zdjęciu: Studio AK

Jeżeli jesteśmy właścicielami kuchni o dość sporych rozmiarach to nie mamy żadnych ograniczeń – możemy wybrać duży stół i cieszyć się nim każdego dnia. Niestety, znaczna część nas mieszka w średnich mieszkaniach w których przestrzeń w kuchni jest mocno ograniczona. W kuchni muszą się znaleźć także inne rzeczy – szafki, sprzęty AGD – więc nie możemy 'zagracić' go poprzez wybór zbyt dużego, masywnego stołu.


Dobry pomysł

Fajnym rozwiązaniem dla niezbyt dużych kuchni lub idealnym pomysłem do jadalni może być kupno rozkładanego stołu. Na rynku jest wiele dostępnych modeli, które różnią się miedzy sobą rozmiarem i stylem wykonania – każdy z pewnością znajdzie odpowiedni rodzaj do swojej kuchni. Przed zakupem rozkładanego stołu, warto przeanalizować jego wady i zalety i zastanowić się, czy ta inwestycja się nam opłaci.


Do kuchni lub jadalni

Stół rozkładany często wybierany jest do jadalni – to tam najczęściej pożywane są posiłki. Jeśli nie mamy jadalni, ów stół umieszczamy w kuchni. Taki stół z pewnością przyda się nam gdy posiadamy dużą rodzinę, lubimy przyjmować gości i często organizujemy przyjęcia.


Rozkładany stół zalety

Rozkładany stół jest niezwykle praktyczny! Dodatkowy (wysuwany, rozkładany) blat to kilka dodatkowych miejsc przy stole (w zależności od modelu). Mając taki stół, już nie musimy się martwić gdzie pomieścimy naszych wszystkich gości. Szybko i sprawnie dowolny stół (okrągły, owalny, kwadratowy, prostokątny) zmienimy na większy model. Rozkładasz stół tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz – na co dzień jest złożony i zajmuje o wiele mniej miejsca. Nie zawadza, nie zabiera za dużo przestrzeni – rozkładany stół to naprawdę świetne rozwiązanie! Oprócz tego, że jest niezwykle praktyczny, to jego rozłożenie jest naprawdę banalnie proste! Każdy poradzi sobie z jego prostą obsługą i dosłownie w kilka chwil zmieni wielkość naszego stołu.


Rozkładany stół wady

Niestety, zawsze obok zalet – muszą pojawić się wady. Rozkładany stół jest droższy, niż jego prostszy nierozkładany model. Przed kupnem powinniśmy się zastanowić, czy aby na pewno dodatkowe miejsca przy stole są nam potrzebne. Jeżeli nie będziemy korzystać z funkcji rozkładania, to bez sensu niepotrzebnie wydawać większe pieniądze. Szkoda inwestować w coś, co nam się nie przyda. Stół po rozłożeniu nie wygląda już tak elegancko – estetyka pozostawia wiele do życzenia - konieczne jest użycie obrusu.


Fajne rozwiązanie

Rozkładany stół z pewnością będzie cieszył się uznaniem w niejednym domu. Idealnie sprawdzi się jeżeli często organizujemy spotkania i imprezy dla znajomych, czy po prostu mamy liczną rodzinę. Łatwa obsługa i komfort podczas użytkowaniu to główne zalety rozkładanych stołów. Niestety, taki stół wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego warto zastanowić się czy naprawdę go potrzebujemy.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Otwarta kuchnia – jak o nią dbać, aby była schludna?


Coraz częściej odchodzi się od zabudowy mieszkaniowej zakładającej oddzielenie kuchni...

Kuchnia w wersji kompakt – idealna dla singla


Jeżeli mieszkami sami w małym mieszkaniu to niezwykle istotna jest funkcjonalność...

Kolorowa kuchnia w stylu pop-art


Odważna zabawa kolorem w kuchennej aranżacji to propozycja dla optymistycznych...