Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Mechanizm podblatowy w małej kuchni

Porady


Mechanizm podblatowy w małej kuchni

Nie mieścisz się ze sprzętami kuchennymi? Brak Ci wystarczająco dużo wolnej przestrzeni do swobodnego przemieszczania się? Twoja kuchnia przypomina wąską, ponurą klitkę? Rozwiązaniem jest inwestycja w mechanizm podblatowy.

Na zdjęciu: Studio Komandor

Funkcjonalne cztery ściany

Akurat wnętrze kuchenne, spośród wszystkich obiektów domowego użytku, powinno być urządzone najbardziej praktycznie. To tu non stop spędzamy czas, gotując, sprzątając, jedząc posiłki. Krzątanie się po nieodpowiednio zaaranżowanym lokum, gdzie trzeba dwoić się i troić, aby umiejscowić w komfortowy sposób wszelki niezbędny asortyment to zmora niejednej gospodyni. By temu zaradzić, warto skoncentrować się podczas wystroju owego pomieszczenia przede wszystkim na wygodzie i funkcjonalności. Ergonomię, nawet na bardzo małych powierzchniach, zapewnią podblatowe systemy, które pełnią rolę swego rodzaju dodatkowego blatu a czasem stosowane są, jako główny blat, zastępując skutecznie tradycyjne, rozległe stoły zajmujące zbyt dużo miejsca. Dzięki mechanizmowi podblatowemu możliwe jest także zręczne schowanie sprzętu z zakresu AGD. Możliwości dopuszczalnych z wykorzystaniem tego elementu meblowego jest naprawdę wiele. Wszystko zależy wyłącznie od tego, jakie są nasze preferencje a także jak bardzo puścimy wodze fantazji podczas modelowania czterech kuchennych ścian.

Rewelacyjne w praktyce

W teorii może się wydawać, że charakteryzowany system podblatowy jest marną imitacją klasycznego stołu jadalnianego. Niektórzy pewnie sądzą, że kawałek deski nie jest w stanie w żadnym wypadku zastąpić standardowego stołu, jaki przecież uważany jest wręcz za symbol tradycyjnego wnętrza kuchennego. Kto tak myśli jest jednakże w dużym błędzie, bowiem mechanizmy podblatowe to sprytny trik stosowany zarówno w aranżacji pomieszczeń starodawnych wystrojem, jak także nowoczesnych. Blaty tego rodzaju są bardzo trwałe, wytrzymałe, odpowiednio szerokie, a kiedy nie są potrzebne w danym momencie, zawsze można je wsunąć, aby nie zajmowały za wiele powierzchni. To świetny sposób na zaoszczędzenie przestrzeni. Na blacie da się bezproblemowo przygotowywać jedzenie, wyrobić ciasto, zjeść wygodnie obiad, pokroić warzywa na sałatkę. Jeszcze bardziej zaawansowane technicznie modele są tak projektowane, aby nadawały się do przechowywania drobnych urządzeń gospodarstwa domowego.

Dostosowanie do klienta

Firmy specjalizujące się w wytwórstwie mechanizmów podblatowych dają konsumentom pełną swobodę, jeżeli chodzi o wybór ściśle określonych parametrów i funkcji, jakie mają cechować opisywane systemy. To oznacza, że w razie potrzeby wysuwany blat może mieć komfortowe nóżki w formie kółek, co ułatwi ich wyjazd. Oczywiście nawet takie detale jak podstawy blatów będą należycie zaaranżowane, aby idealnie trafiały stylistycznie w wystrój konkretnej kuchni. Bez trudu da się je ulokować w wąskich przestrzeniach, gdzie nie dałoby rady umiejscowić jakiegokolwiek tradycyjnego mebla typu szafka czy kredens. Wyposażony w nogi mechanizm podblatowy sprawdza się również w roli stolika czy też barku. Blat można przymocować do wybranego, malutkiego chociażby wolnego fragmentu muru. To rewelacyjna forma asortymentu kuchennego w mieszkaniach singli czy w kawalerkach.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


W zauroczeniu designem


Nowoczesna, designerska kuchnia powinna łączyć walory estetyczne z funkcjonalnością....

Jak odnowić kuchnię?


Zdarza ci się patrzeć na swoją kuchnię i myśleć, że najwyższy czas, by coś w niej...

W kontakcie z naturą


Obecne trendy dużo uwagi poświęcają nowoczesnym, minimalistycznym kuchniom. Są one...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności