Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Praktyczna lodówka na miarę XXI wieku

Porady


Praktyczna lodówka na miarę XXI wieku

Obecny konsument niesamowicie ceni sobie przede wszystkim komfort życia. Coraz częściej wygody spodziewają się klienci stojący przed koniecznością dokonania konkretnej inwestycji w solidny sprzęt AGD. W końcu nie po to wydaje się spore kwoty, aby nabywać asortyment, jaki jest przestarzały i niewydajny w swej pracy. Ponadto nie zapominajmy, że chytry dwa razy traci, więc na czym jak na czym, ale na urządzeniach z zakresu gospodarstwa domowego nie warto oszczędzać. Przykładem maszyny, która powinna być zakupiona, kierując się jej wysokimi parametrami technicznymi jest lodówka.

Na zdjęciu: Studio Meblostrefa

Modele wolnostojące a do zabudowy


Mając potrzebę zakupu odpowiedniego wariantu chłodziarko-zamrażarki, zjawiający się w salonie AGD stają przed trudnym dylematem – na jaki typ urządzenia postawić? Pierwsza i najważniejsza selekcja, która przesądza o dalszej aranżacji całego pomieszczenia kuchennego bazować powinna na wyborze modelu wolnostojącego bądź do zabudowy. Między oboma rodzajami lodówek są wyraźne różnice w kwestiach wizualnych. Poza tym, że warianty wolnostojące są uznawane za tradycyjne, klasyczne modele a sprzęty zabudowywane są na topie, będąc traktowane przez konsumentów za element nowoczesnej stylizacji, rozbieżności wynikają także z parametrów technicznych. W przypadku lodówek standardowych, czyli mobilnych i co za tym idzie możliwych do ulokowania gdzie tylko zechcemy, pojemność jest z reguły większa aż o kilkadziesiąt litrów niż w chłodziarkach do zabudowy. Z drugiej strony lodówki do zabudowy są w dość dużej kasecie, ponieważ niezbędne jest zapewnienie urządzeniu chłodzącemu swobodny przepływ mas powietrza, czyli należytą cyrkulację.

 

 

Bez ograniczeń


Bogaty wachlarz różnorodnych modeli lodówek dostępnych obecnie na rynku AGD sprawia, że konsumenci mają praktycznie nieograniczone możliwości, jeżeli chodzi o dobór odpowiedniego do ich kuchni sprzętu chłodzącego. Generalnie dylematem niejednego konsumenta zmuszonego do nabycia omawianego typu asortymentu jest z pewnością brak wystarczająco dużej powierzchni do zagospodarowania w komfortowy sposób. Nawet przy stosunkowo niewielkich wnętrzach roboczych czy też niestandardowych kształtem, klient znajdzie sensowne rozwiązanie za sprawą mnogości rozlicznych modeli chłodziarko-zamrażarek. I tak na przykład w kawalerkach warto rozważyć zakup maszyny kompaktowej, czyli takiej lodówki, która będzie miała wymiary 50 centymetrów szerokość oraz 50 centymetrów wysokość. Do małej kuchni znakomicie pasować będzie także wygodna w użytkowaniu lodówka podblatowa.

 

 

Na duże potrzeby


Jeżeli w naszym gospodarstwie domowym użytkowników kuchni jest wielu, bowiem żyjemy z paroosobową rodziną, warto postawić na większą gabarytowo lodówkę, która zarazem będzie odznaczała się większą pojemnością. Ciekawym modelem chłodziarek dużych rozmiarowo okazuje się wariant lodówek side by side czyli urządzenia kilkudrzwiowe. Są one zaprojektowane z dwojgiem, trojgiem, czworgiem czy nawet pięciorgiem drzwiczek. Mają olbrzymią pojemność w części chłodzącej oraz równie dużą w części mrożącej. Są świetne do wyposażenia pomieszczeń kuchennych otwartych, a zatem kuchni open space, które są połączone z przestrzenią jadalnianą czy też z salonem. Dodatkowo charakteryzowane modele side by side odznaczają się nietuzinkowym, bardzo eleganckim designem w nowoczesnym stylu. Dzięki kilkorgu drzwi można bezproblemowo korzystać z lodówki w większym gronie. Kilka osób jednocześnie może otwierać wybrane drzwi sprzętu, nie przeszkadzając sobie nawzajem. Lodówki tego typu posiadają modny wygląd, są produkowane z zastosowaniem innowacyjnych technologii oraz pozwalają na przechowywanie dużych porcji żywności. Największe modele mają nawet 540 litrów pojemności (część chłodząca plus część mrożąca).

 

 

Wielorakość dodatków


Nowoczesne lodówki posiadają wiele dodatkowych funkcji, jakie pozwalają na pełen komfort użytkowania sprzętu. Do takich bajerów, w jakie warto zainwestować zalicza się przykładowo system No Frost czyli specjalny mechanizm uniemożliwiający gromadzenie się szronu na ścianach chłodziarki oraz jej półkach. Co więcej, szronem nie zostają pokryte także artykuły spożywcze przechowywane w urządzeniu chłodzącym. Kolejnym wartym poświęcenia szerszej uwagi dodatkiem innowacyjnych sprzętów jest system Multi AirFlow pozwalający na normowanie właściwej cyrkulacji przepływu powietrza w całej lodówce. To oznacza, że we wszystkich częściach chłodziarki cyrkulacja przebiega identycznie. Poza tym ten mechanizm pozwala też na błyskawiczne chłodzenie jedzenia po uchyleniu drzwiczek lodówki. Opcja Memory natomiast rejestruje najwyższą temperaturę, jaka występowała w komorze naszego sprzętu. Dane zostają zapisane w pamięci wyposażonej w tę funkcję lodówki. W związku z tym, jeżeli wystąpi niespodziewana usterka urządzenia możemy łatwo sprawdzić czy doszło do rozmrożenia produktów będących wewnątrz sprzętu chłodzącego.

 

Zobacz również:

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/lodowka-dwudrzwiowa-wymiary-do-kazdej-kuchni-3120.html 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/inteligentna-lodowka-co-potrafi-i-czy-warto-ja-miec-3036.html 

Komentarze


5.00/5 2 2
5
olenka

Bardzo lubię, kiedy sprzęt AGD jest w zabudowie. Daje to znacznie większą przestrzeń w pomieszczeniu, a przy tym pozwala nadać kuchni oczekiwanego stylu.


5
Miya

Zawsze marzyłam o takiej dwudrzwiowej lodówce, jak na zdjęciu. Pojemna, energooszczędna i ta kostkarka w drzwiach. Super sprzęt. Ehh, tylko w kuchni miejsca brak na nią.

Zobacz również


Nowe spojrzenie na mrożenie, czyli zamrażarka szufladowa


Każdy uwielbia świeże, pyszne, kolorowe owoce i warzywa, jednak niestety nie zawsze...

Nasz poradnik – jak wybrać lodówkę?


Wszyscy wiemy, że sercem każdego mniejszego czy większego domu jest oczywiście...

Nieprzyjemny zapach z lodówki - jak się go pozbyć?


Nieprzyjemny zapach dobiegający z lodówki to problem, który od czasu do...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności