Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Kompaktowa zmywarka – dlaczego warto ją mieć?

Porady


Kompaktowa zmywarka – dlaczego warto ją mieć?

Często można spotkać się z przekonaniem, że mniejsze urządzenie to sprzęt gorszej jakości. Przyjęło się, że wielkość urządzeń AGD ma znaczenie i jest adekwatna do jego jakości. Wybierając się do sklepu mającym w ofercie sprzęt AGD i RTV chętniej sięgamy po towar o większych gabarytach. Niestety, nie każdy jest posiadaczem przestronnej kuchni. Realia są takie, że chcąc zmieścić w pomieszczeniu kuchennym wszystkie niezbędne sprzęty gospodarstwa domowego, należy uwzględnić warunki mieszkalne. Pamiętajmy, że przy wyborze miejsca dla danego urządzenia, trzeba kierować się przede wszystkim komfortem użytkowania. Producenci sprzętów AGD stworzyli szereg mniejszych odpowiedników tradycyjnych urządzeń. Weźmy jako przykład zmywarkę. Okazuje się, że wbrew powszechnej opinii, mniejsze urządzenie niczym nie ustępuje zmywarce w tradycyjnym rozmiarze. Ponadto, mniejsza zmywarka posiada funkcje, których wciąż brakuje w klasycznych modelach.

Na zdjęciu: Hotpoint

Kompaktowa zmywarka pod zabudowę czy wolnostojąca?

 

Podczas wyboru zmywarki pierwszą decyzją jest kwestia zabudowania urządzenia. Można zdecydować się na zmywarkę wolnostojącą lub zmywarkę pod zabudowę. Warto wziąć pod uwagę to, gdzie chce się umieścić urządzenie. Istotne jest, aby wkładanie oraz wyjmowanie naczyń było wygodne. Zmywarka kompaktowa jest bardzo mała, tak więc jej ulokowanie jest znacznie mniejszym problemem. Ważna jest również aranżacja i wystrój kuchni. W klimaty nowoczesne lepiej wpasuje się zmywarka pod zabudowę,  a w klimaty klasyczne raczej zmywarka wolnostojąca.

 

Zmywarka kompaktowa – specyfikacja urządzenia

 

Kompaktowa wersja zmywarki została stworzona z myślą o osobach mających ograniczone miejsce na sprzęt AGD, dzięki czemu posiadacze mniejszych kuchni nie muszą rezygnować z tego rodzaju urządzenia. Niewielkie rozmiary - maksymalnie 55 centymetrów długości, szerokości i głębokości - sprawiają, że zajmuje bardzo mało miejsca. Dedykowana jest osobom, które mają małe, ciasne kuchnie, do których tradycyjne zmywarki się nie zmieszczą. Jest to również dobre rozwiązanie dla singli i osób, które gotują niewiele.

 

Czy zmywarka kompaktowa jest mniej funkcjonalna?

 

Przeciwnicy mniejszych urządzeń twierdzą, że sprzęty te, oprócz rozmiarów, zostały też pozbawione sporej części ważnych, przydatnych funkcji. Okazuje się jednak, że zmywarka kompaktowa w niczym nie ustępuje tej o standardowych rozmiarach. Mniejsza zmywarka posiada takie same funkcje, jak inne, popularne modele urządzeń myjących. Dodatkowo, niewielkie rozmiary urządzeń wiążą się z niższym poborem energii elektrycznej, a więc mniejszymi rachunkami. Mniej zajmowanego miejsca, te same funkcje oraz mniejszy pobór prądu - to wszystko przemawia za kompaktową zmywarką jako świetnym rozwiązaniem!

 

https://www.maxkuchnie.pl/studia-mebli/vente-meble-zamosc/

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/kuchnia-w-wersji-kompakt-idealna-dla-singla-1537.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/zmywarka-kompaktowa-czy-warto-ja-miec-2235.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/zmywarka-mniejsza-niz-zwykle-czyli-zmywarka-kompaktowa-1969.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/zmywarka-w-wersji-mini-czyli-zmywarka-kompaktowa-1600.html

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Jak skutecznie zabezpieczyć kuchnię przed dziećmi?


Jak wszyscy wiemy, dzieci są bardzo ciekawe świata. Często, nieświadomie narażają...

Dzbanki filtrujące wodę – zalety rozwiązania


Wiele osób, gdyby tak sięgnąć pamięcią do dziecięcych lat, słyszało od rodziców...

Elegancka kuchnia w stylu francuskim


Wnętrza aranżowane w stylu francuskim charakteryzują się lekkością, naturalnością,...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności