Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Zabudowywać czy nie? Wady i zalety kuchennych...

Porady


Zabudowywać czy nie? Wady i zalety kuchennych aranżacji

Od pewnego czasu dużą popularnością cieszy się trend wszechobecnego minimalizmu. Kuchnie urządzone są nowocześnie, a wszystko co można – jest schowane. Producenci urządzeń nie chcieli być obojętni na potrzeby konsumentów i zaczęli tworzyć sprzęty pod zabudowę. Wybierając takie rozwiązania, jesteśmy w stanie ukryć w zabudowie meblarskiej dosłownie wszystkie urządzenia AGD. W ten sposób zyskujemy kuchnię idealną – spójną całość, która jest perfekcyjna w każdym calu. Moda modą, jednak dzisiaj zastanowimy się czy takie chowanie wszystkiego ma sens. Pokażemy zarówno wady jak i zalety takiej aranżacji. Jesteście gotowi? Zaczynamy!

Na zdjęciu: Studio Mebli Witoński

Kuchenny sprzęt w zabudowie – zalety rozwiązania
Jeżeli zdecydujemy się na urządzenia AGD w zabudowie, to daje nam to ogromne możliwości, jeżeli chodzi o aranżację kuchennego pomieszczenia. Nie zawsze jesteśmy w stanie dobrać tak sprzęty, aby wszystkie do siebie pasowały, pasowały do mebli i do tego wszystkiego dobrze się prezentowały. Wybierając sprzęt do zabudowy kuchnia automatycznie nabiera eleganckiego wyglądu. Kuchnia z zabudowanym sprzętem bardzo często nazywana jest kuchnią nowoczesną. Taka aranżacja wyróżnia się pięknym, minimalistycznym designem, który podbija teraz wnętrzarski rynek. Zabudowana kuchnia, to nie tylko piękny, nienaganny wygląd i prezencja całego pomieszczenia – to również możemy sprytnie pozbyć się wystających kabli. Dodatkowo koniec już z okruchami, które ciężko jest usunąć ze szczelin pomiędzy meblami a urządzeniami. Ogromnym plusem jest fakt, że zabudować możemy już dosłownie wszystko. Bez względu czy jest to zmywarka, chłodziarka, czy kuchenka mikrofalowa. Dzięki zabudowie możemy każde urządzenie sprytnie wkomponować między szafki kuchenne. Decydując się na zabudowaną kuchnię, mamy też większe pole do popisu, jeżeli chodzi o rozmieszczenie i ulokowanie sprzętu. Możemy zrobić to ciekawie i w bardziej praktyczny sposób, niż jest to w 'tradycji'. Piekarnik wcale nie musi był połączony z płytą grzewczą – znacznie lepszym miejscem będzie umieszczenie go na wysokości wzroku – w ten sposób korzystanie z tego urządzenia, będzie znacznie łatwiejsze i bardziej komfortowe. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, możemy zabudować każdy sprzęt – również takie, które zazwyczaj stoją na widoku i zajmują miejsce na blacie roboczym. Dzięki zabudowie – mamy ładną kuchnię, którą łatwo utrzymać w czystości i więcej miejsca.

 

Kuchenny sprzęt w zabudowie – wady rozwiązania
Oczywiście sprzęty w zabudowie to nie tylko same zalety – taka aranżacja ma również swoje słabe strony, dlatego musimy liczyć się z ograniczeniami. Przede wszystkim cena – sprzęty w zabudowie są zazwyczaj droższe, niż modele wolnostojące. Aby je zabudować, musimy również kupić dodatkowe fronty. Jeżeli raz zamontujemy sprzęt, to raczej ciężko go będzie przestawić w inne miejsce – dlatego kuchnia w zabudowie to kuchnia na lata, bez możliwości zmian. Najważniejsze jednak jest to, że w razie jakiejkolwiek usterki, aby wyjąć i naprawić urządzenie musimy wszystko rozkręcać. Tutaj, często konieczne jest wezwanie fachowca, który poradzi sobie z tym zadaniem.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
Natalia

Ja zdecydowałam się zabudować zmywarkę; piekarnik, mikrofala i chłodziarka wygląda u mnie podobnie jak na zdjęciu w artykule. Zrezygnowałam tylko z zabudowy ekspresu do kawy, bo jest to chyba jedno z bardziej awaryjnych urządzeń w kuchni i mógłby być później problem z jego naprawą lub wymianą :)

Zobacz również


Solidna podstawa czyli kuchenna podłoga


Wydawać by się mogło, że podłoga, szczególnie w kuchni, pełni marginesową...

Bezpieczne pieczenie – wykorzystanie funkcji zimnej...


Nowoczesne piekarniki zostały wyposażone w wiele przydatnych funkcji, które wpływają...

Energooszczędna płyta indukcyjna – czy to w ogóle...


Wbrew powszechnej opinii kuchnia indukcyjna może przynieść nam spore oszczędności. A...