Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Wybierz idealną zabudowę do Twojej kuchni

Porady


Wybierz idealną zabudowę do Twojej kuchni

Urządzając kuchnię stoimy przed kilkoma, dość trudnymi decyzjami. Musimy wybrać kolor ścian, rodzaj podłogi, wygląd frontów i określić styl w jakim kuchnia będzie urządzona. Dodatkowo, musimy wybrać zabudowę, która będzie pasować do pomieszczenia, które chcemy przeznaczyć na kuchnię. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku propozycji na urządzenie kuchni, ich wady i zalety...

Na zdjęciu: Studio Witoński Meble

Kuchnia w kształcie litery L

Na takie rozwiązanie często decydują się właściciele wąskich kuchni – nie mogą pozwolić sobie na dwa równoległe rzędy szafek, dlatego taka opcja może okazać się wygodnym wyjściem. Dłuższą ścianę zajmuje blat roboczy i szafki – krótszy odcinek (ustawiony do dłuższego pod kątem prostym, tworząc literę L) to najczęściej lodówka i piekarnik. Kuchnia w układzie litery L korzystnie wpływa na pomieszczenie – taka zabudowa wizualnie skraca zbyt długą kuchnię. Jednocześnie mamy trochę utrudniony dostęp do części zabudowy znajdującej się w rogu. Dla ułatwienia, w narożnych szafkach można zamontować obrotowe półki, które ułatwią sięgnie po schowane rzeczy.


Kuchnia w kształcie litery U

Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie zarówno do kuchni zamkniętej jak i otwartej. Dwa równolegle położone rzędy szafek są połączone krótszym, prostopadłym odcinkiem tworząc w ten sposób literę U. Wygodną opcją jest zamontowanie zlewu na blacie łączącym oba rzędy. Taki układ mebli pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i wygodne ustawienie. Decydując się na taki typ zabudowy warto wybrać jasne fronty – dodadzą one lekkości i nie unikniemy wrażenia ciasnoty i przytłoczenia.


Kuchnia w kształcie litery G

Kuchnia w kształcie litery G to idealne rozwiązanie dla otwartych kuchni. Jedna część zabudowy świetnie sprawdza się jako 'przegroda' pomiędzy strefą kuchni i salonu. Blat oddzielający pomieszczenia można dodatkowo wykorzystać. Wystarczy zamontować blat nieco wyżej, postawić zwykłe krzesła lub stołki barowe i zyskamy w ten sposób dodatkowe miejsce! Może posłużyć nam jako miejsce do spożywania szybkich posiłków lub wypicia kawy. Aby zabudowa w kształcie litery G była możliwa konieczna jest dość spora przestrzeń – zabudowa potrzebuje co najmniej 240cm głębokości.


Układ dwurzędowy

Jeżeli posiadamy długą wąską kuchnię, to zabudowa w układzie dwurzędowym może okazać się dobrym rozwiązaniem. Pomiędzy dwoma równoległymi rzędami szafek powinno być co najmniej 120cm wolnej przestrzeni. Taka odległość pozwoli nam na swobodne poruszanie się po kuchni, otworzenie piekarnika a także umożliwi ominięcie drugiej osoby pracującej w kuchni.
Dopasuj zabudowę do kształtu i rozmiarów pomieszczenia

Jak widzicie, każdy układ zabudowy ma swoje wady i zalety. Powinniśmy zastanowić się, który kształt najbardziej pasuje do naszej kuchni i będzie wygodny w użytkowaniu. Warto dobrze przemyśleć swój wybór, aby długo cieszyć się efektywną ale również funkcjonalną kuchnią.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Aranżacja kuchni zgodnie z zasadami Feng shui


Zaaranżowanie wymarzonego mieszkania stanowi dla wielu nie lada wyzwanie. Funkcjonalne i...

Gorąca Hiszpania w centrum Twojego mieszkania


Nowoczesność przy jednoczesnym odwołaniu do tradycji. Oryginalność łączona z...

Po meksykańsku


Jeśli kochasz kolory, mocne akcenty, a przy tym masz ostry temperament, kuchnia w stylu...