Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Piekarnik parowy – zastąp trzy urządzenia...

Porady


Piekarnik parowy – zastąp trzy urządzenia jednym!

Każdy prowadzi teraz zdrowy, aktywny styl życia. Wszyscy ćwiczą, dobrze się odżywiają – każdy chce być fit. Odpowiednie żywienie to połowa drogi do sukcesu – dlatego warto zaopatrywać się w urządzenia, dzięki którym przygotowywanie posiłków będzie łatwiejsze! Czas na sprzęt, który umożliwi nam pieczenie bez dodatku tłuszczu! Przedstawiamy Wam piekarnik parowy.

Na zdjęciu: Studio AK

Czym jest piekarnik parowy?

Piekarnik parowy, inaczej piec konwekcyjno-parowy łączy klasyczne pieczenia i gotowania na parze. Przygotowywane w nim potrawy zachowują wszystkie wartości odżywcze i witaminy, dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Piekarnik parowy nie zajmie nam więcej miejsca niż tradycyjna mikrofala a pozwoli cieszyć się wyjątkowym smakiem i.. szczupłą sylwetką!


Dlaczego piekarnik parowy jest lepszy od tradycyjnego?

Piekarnik parowy może spokojnie zastąpić kuchenkę mikrofalową, tradycyjny piekarnik oraz parowar. Połowa energii cieplnej podczas pracy tego urządzenia pochodzi z pary, dzięki czemu potrawy po wyjęciu nie są suche – wręcz przeciwnie – charakteryzują się świeżym, wyjątkowym smakiem i niezwykłą soczystością. Jest to wielofunkcyjne urządzenie, które pozwoli nam na przygotowanie potraw na różne sposoby. Podczas zwykłego pieczenia możemy dodatkowo włączyć funkcję pary, dzięki czemu nasza potrawa będzie gotowa znacznie szybciej! Przydatna jest również funkcja podgrzewania – dzięki niej możemy podgrzać potrawy tak jak w mikrofalówce – jednak unikniemy wrażenia 'suchości'. Przygotowując potrawy w piekarniku parowym mamy pewność, że nie ulegną rozgotowaniu – zachowają one naturalne kolory i wyjątkowy smak. Piekarnik parowy rozmraża, podgrzewa, gotuje na parze i piecze – czego chcieć więcej?


Piekarnik parowy, dodatkowe funkcje

W zależności od producenta piekarniki parowe mogą być zaopatrzone w dodatkowe funkcje. Najczęściej spotykane to automatyczne czyszczenie, odkamienianie czy nieprzywierająca powłoka. Coraz częściej producenci w swoich urządzeniach montują termosondę, która określa temperaturę wewnątrz potraw, co jest naprawdę przydatne.


Piekarnik parowy – czy warto?

Piekarnik parowy jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które uwielbiają gotować i spędzają sporo czasu w kuchni. To jedno urządzenie jest w stanie zastąpić trzy inne sprzęty, dlatego warto zastanowić się nad jego zakupem. Jest wielofunkcyjne i pozwala na przygotowanie potraw na różne sposoby. Jest to świetna opcja dla osób, które lubią eksperymenty w kuchni. Pieczenie z opcją pary jest nie tylko szybsze, ale też sprzyja naszej sylwetce – co jest istotne, dla osób które walczą ze zbędnymi kilogramami i ograniczają spożycie tłustych potraw.

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Nowoczesne funkcje piekarników


Piekarniki, jakie występują na rynku sprzętów AGD na chwilę obecną to nie są...

Praktyczne wykorzystanie piekarników z funkcją Dual Cook


Zdarzają ci się sytuacje, kiedy w kuchni brakuje ci czasu na przyrządzenie ulubionych...